II liga: RMKS Rybnik podejmie lidera z Sosnowca

2017-11-22, Autor:

Koszykarki RMKS-u Rybnik odniosły czwarte zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach II ligi. We własnej hali pokonały RKK AZS Racibórz 69:61. Przed nimi starcie z Zagłębiem Sosnowiec.

Pierwsza połowa spotkania z RKK AZS Racibórz należała zdecydowanie do rybniczanek. Po wygranej przez RMKS pierwszej kwarcie 22:9, w drugiej podopieczne trenera Grzegorza Korzenia powiększyły przewagę o kolejne 8 punktów i na przerwę schodziły prowadząc 41:20. Druga połowa należała do przyjezdnych, które szczególnie w ostatniej kwarcie zniwelowały straty do kilku punktów.

Po tym zwycięstwie rybniczanki z czterema zwycięstwami i jedną porażką zajmują 2. miejsce w tabeli.

W najbliższą niedzielę 26 listopada RMKS Rybnik podejmie lidera i niepokonany w tegorocznych rozgrywkach JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec. Początek spotkania o godz. 17:00 w hali sportowej w Rybniku-Boguszowicach. W pierwszym meczu tych zespołów w Sosnowcu Zagłębie wygrało z RMKS-em 62:45

Trzy dni później, tj. w środę 29 listopada o godz. 18:00, również w hali w Boguszowicach, rybniczanki rozegrają kolejne spotkanie drugoligowe, tym razem z UKS-em La-Basket Piekary Śl.

RMKS Rybnik - RKK AZS Raciborz 69:61 (22:9, 19:11, 12:15, 16:26)

M.Struzik 19 (2×3), P.Kaźmierczak 16 (4×3), J.Strymecka 15 (3×3), W.Sobczyk 8, W.Walocha 4, A.Kopiec 2, N.Ponikowska 2, K.Walocha 2, N.Pałasz 1, S.Krupa, A.Pułról, Z.Paradowska