II liga: MKKS bez skuteczności i zwycięstwa

2016-09-25, Autor:

Koszykarze MKKS-u Rybnik mają za sobą inaugurację sezonu na drugoligowych parkietach. Niestety dla nich nie udało się odnieść zwycięstwa w starciu z Weegree AZS Politechniką. O porażce zadecydowała słaba czwarta kwarta i brak skuteczności.

Koszykarze MKKS-u nie byli faworytem sobotniego meczu, jednak przez trzy kwarty to właśnie podopieczni Łukasza Szymika byli na prowadzeniu.

Całe nieszczęście rybnickiej drużyny rozpoczęło się od ostatniej akcji trzeciej kwarty. Równo z końcową syreną zza łuku trafił Adam Richter i Weegree AZS objęło prowadzenie 41:39. Jak się później okazało, był to pozytywny impuls dla przyjezdnych, który jednocześnie nieco podciął skrzydła rybniczan.

Na przełomie trzeciej i czwartej kwarty rywale MKKS-u zaliczyli serię punktową 23:2, która ostatecznie przekreśliła marzenia rybniczan na sukces w tym spotkaniu.

Rybniczanie przegrali ostatecznie 46:62. Głównym problemem MKKS-u była skuteczność. Zawodnicy Szymika zaliczyli zaledwie 27 procent rzutów z gry i 36 procent z linii rzutów wolnych. Jedynym zawodnikiem z dwucyfrową zdobyczą punktową był Krzysztof Zieliński, autor 11 oczek.

MKKS Rybnik - Weegree AZS Politechnika Opolska 46:62 (20:21, 10:7, 9:13, 7:21)

MKKS: Zieliński 11, Białdyga 8, Królikowski 8, Piórkowski 4, Grzybek 4, Zoń3, Tomko 3, Szczepaniak 3, Ochodek 2, Sidor 0, Czajkowski 0, Grocki 0.

Najwięcej dla Weegree AZS Politechnika: Koszela 15, Chmielarz 13, Leszczyński 8.