II liga: koszykarki RMKS-u wygrały w Krakowie z Wisłą

2018-03-02, Autor:

W minioną środę koszykarki RMKS-u Rybnik pokonały na wyjeździe Wisłę Can-Pack Kraków.

W 7. kolejce finału A II ligi koszykówki kobiet zawodniczki RMKS-u Rybnik zmierzyły się z Wisłą Can-Pack Kraków. Do meczu w mocno wychłodzonej krakowskiej hali rybniczanki podeszły bardzo skoncentrowane. O ile w obronie zespół funkcjonował od początku bez zarzutu, o tyle w ataku podczas pierwszej kwarty skuteczność mogła być zdecydowanie wyższa. Z każdą jednak kolejną minutą procent celnych rzutów wzrastał, a rybniczanki czuły się w ataku pewniej.

W ostatniej kwarcie defensywa RMKS-u była bardzo agresywna. Wydawało się, że krakowianki straciły ochotę na rzucanie. Mimo kilku niepotrzebnych strat, nasze koszykarki zachowały koncentrację do końcowego gwizdka meczu, by wywieźć z Krakowa cenne zwycięstwo 55:37.

Ostatnie w tym sezonie spotkanie rybnicki zespół rozegra w najbliższą niedzielę 4 marca w Niepołomicach. Początek meczu o godzinie 17.00.

Wisła Can-Pack Kraków - RMKS Rybnik 37:55 (17:18, 6:14, 11:11, 3:12)

Kopiec 15 (3×3, 5zb.), Ponikowska 10, Strymecka 8, Kaźmierczak 6 (1×3), Walocha K. 6, Pułról 4, Struzik 2 (6as.), Krupa 2, Paradowska 2, Pałasz 0, Lamczyk 0