II liga: koszykarki RMKS-u lepsze od Wisły

2016-10-24, Autor:

RMKS Rybnik odniósł drugie zwycięstwo w sezonie II ligi koszykówki kobiet. W hali Boguszowicach podopieczne trenera Wojciecha Pierchały pokonały ISWJ Wisła 75:58.

W starciu z ISWJ Wisła rybniczanki musiały sobie radzić bez Karoliny i Wioletty Walochów i Martyny Jasiulewicz. Zawodniczki te występują równocześnie w barwach ŻKS Olimpia Wodzisław Śląski i tego dnia grały mecz w I lidze koszykówki kobiet w Jeleniej Górze.

Początek meczu w Rybniku to serie strat z obu stron. Koszykarki popełniały wiele razy błąd kroków. Lepiej punktowały zawodniczki z Wisły, które wyszły na prowadzenie 9:0.

Rybniczanki zdobyły pierwsze punkty dopiero w piątej minucie meczu. Od drugiej kwarty gra się wyrównała, choć wiślaczki utrzymywały przewagę dzięki rzutom za 3 punkty. RMKS po przerwie poprawił skuteczność i wyszedł na prowadzenie, a prawdziwy pogrom zgotował rywalkom w 4 kwarcie. Grające w ósemkę wiślaczki opadały z sił, za to rybniczanki podwajały obronę, przechwytywały piłkę i trafiały z dystansu. Punktem zwrotnym były trzy trójki z rzędu RMKS-u. Od objęcia prowadzenia 56:47 rybniczanki kontrolowały sytuację bezpiecznie dowożąc wygraną.

- Gratulacje dla dziewcząt, które potrafiły się przełamać i przestawić z bardzo słabego początku do gry na ich poziomie. Od początku wiedzieliśmy, że zespół z Wisły będzie dla nas trudnym przeciwnikiem, ale nie spodziewaliśmy się tego, że sami dla siebie będziemy przeciwnikami w pierwszej połowie meczu. Na szczęście wyjaśniliśmy to sobie w szatni i zaczęliśmy wszyscy realizować zadania, które z pozoru wydawały się proste, ale potrzebowaliśmy aż 20 minut by realizować je na boisku. Udało się i nadal jesteśmy niepokonanym zespołem we własnej hali. Pracujemy dalej i czekamy na kolejne spotkania nie tylko na parkietach drugiej ligi - podsumował po meczu Wojciech Pierchała, trener RMKS Rybnik.

Przed rybniczankami dwa mecze wyjazdowe: 29 października z UKS LA Basket Piekary Śląskie i 5 listopada z AZS Politechnika Częstochowa.

Kolejne spotkanie w hali w Boguszowicach RMKS Rybnik rozegra w niedzielę 13 listopada. Przeciwnikiem będzie zespół KU AZS UŚ Katowice. Początek o godz. 17:00. Wstęp wolny.

RMKS Rybnik - ISWJ Wisła 75:58 (8:16, 16:17, 20:10, 31:15)

RMKS: Strymecka 19, Struzik 16, Kaźmierczak 14, Kopiec 9, Pałasz 6, Ponikowska 4, Pułról, Rutowicz i Soczyk po 2, Listopad 1, Paradowska i Przysiężny 0