Kultura, rozrywka i edukacja

I LO najlepsze w Liceliadzie

2013-04-11, Autor:
Drużyna reprezentująca I LO im. Powstańców Śląskich wywalczyła pierwsze miejsce podczas zawodów pływackich „Liceliada 2013”.

„Powstańcy” zdobyli 107 punktów w klasyfikacji łącznej szkół, co pozwoliło odnieść minimalne zwycięstwo. Szkoła swój sukces zawdzięcza głównie dobremu startowi mężczyzn, którzy do wyniku dołożyli 75 punktów. Panie zdobyły ich 32.Tuż za I LO znalazł się „Frycz” z 106. Na wynik II LO złożyły się punkty pań, które wywalczyły aż 85 „oczek” oraz panów, którzy wywalczyli 21. Trzecie miejsce zajęli uczniowie z Wodzisławia Śląskiego z dorobkiem 75 punktów.

Zaraz za podium znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół Technicznych. Młodzież „Tygla” wystawiła swoich zawodników jedynie w kategorii męskiej. Oprócz wymieniowych szkół, w zawodach wzięły również udział inne szkoły z Rybnika - V LO, ZSM-E, Publiczne LO Sióstr Urszulanek, IV LO im. M. Kopernika oraz ZSB.

W „Liceliadzie 2013” udział wzięli uczniowie reprezentujący szkoły ponadgimnazjalne z terenów Rybnika, Knurowa, Wodzisławia Śląskiego oraz Jastrzębia-Zdroju. Młodzi pływacy wystartowali na 50 oraz 100 metrów stylami motylkowym, klasycznym i grzbietowym, a także w sztafecie 4x50 stylem dowolnym.