I liga futsalu: TS ROW Rybnik zakończył rok z przytupem

2021-12-26, Autor:

Na zakończenie tego roku w zaległym meczu 4. kolejki grupy południowej I ligi futsalistki TS ROW Rybnik rozbiły UKS SAP Brzeg i są już na drugim miejscu w tabeli.

Do meczu z UKS-em SAP Brzeg rybniczanki przystąpiły bez 5 zawodniczek, które ostatnio uczestniczyły w meczach ligowych. Pomimo tego były faworytkami, ponieważ drużyna z Brzegu zajmuje ostatnie miejsce w tabeli I ligi. Ich pozycja może być jednak myląca, ponieważ wiele z meczów kończyły niewielkimi przegranymi i mają w składzie bardzo zdolne zawodniczki. O tym, że potrafią grać w futsal pokazały pierwsze minuty, kiedy po szybko zdobytych golach przez Kamilę Stacherę i Nicolę Stacherę prowadziły w hali Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku 2:0.

W tym fragmencie gra była bardzo wyrównana, ale zawodniczki z Brzegu doskonale spisywały się w grze kombinacyjnej. Rybniczanki, mimo że miały wyraźną przewagę w grach 1 na 1, nie do końca potrafiły to wykorzystywać i przekładać na okazje bramkowe.

Paradoksalnie sytuacja zmieniła się, kiedy czas dla swojej drużny wziął trener z Brzegu. Od tego momentu gospodynie zmieniły obraz gry. Wygrywane pojedynki przekładały się na większą ilość sytuacji bramkowych. W 8. minucie bramkę kontaktową strzeliła Martina Bulanova, a chwilę później wyrównała Petra Zdechovanova. Jeszcze przed przerwą prowadzenie rybniczankom dała Maja Fal.

W drugiej połowie rozpędzone gospodynie zaczęły aplikować rywalkom kolejne gole. Łącznie zdobyły ich jeszcze 10, wygrywając 13:2. Po cztery trafienia zanotowały wspomniane już Fal i Bulanova. Trzy gole strzeliła Zdechovanova, a po jednym – Maja Stopka i Jessica Pluta.

Pomimo dużej przewagi ROW-u ambitne zawodniczki z Brzegu miały swoje sytuacje i debiutująca w bramce Karolina Sok mogła wykazać się swoim talentem. Generalnie w drugiej części więcej czasu niż zwykle na boisku spędzały młode zmienniczki.

Rybniczanki kończą rok z pięcioma wygranymi, jedną przegraną i jednym meczem zaległym z Częstochową. Aktualnie zajmują drugie miejsce w tabeli.

Na ligowe parkiety TS ROW wróci 8 stycznia 2022 roku. Wtedy do hali „Ekonomika” zawita AZS Uniwersytetu Śląskiego.

TS ROW Rybnik – UKS SAP Brzeg 13:2 (3:2)

Bramki dla TS ROW Rybnik: Martina Bulavova 8' Petra Zdechovanova 11' Maja Fal 13' Maja Stopka 21' Petra Zdechovanova 23' Maja Fal 26' Martina Bulavova 26' Maja Fal 28' Jessica Pluta 29' Petra Zdechovanova 29' Martina Bulavova 32' Martina Bulavova 32' Maja Fal 38'

Bramki dla UKS SAP Brzeg: Kamila Stachera 2’ Nicola Stachera 4’