zamknij

Wiadomości

Hulajnogi elektryczne wracają do Rybnika

2021-03-09, Autor: bf

Już od najbliższego, czyli (11 marca) po rybnickich ulicach poruszać się będzie można na 40 przeznaczonych do wypożyczenia hulajnogach elektrycznych.

Reklama

Do Rybnika hulajnogi wprowadza firma ELO Scooters, oferująca pojazdy elektryczne na minuty w polskich miastach. Korzystanie z jednośladów umożliwi dedykowana aplikacja. Co ważne, miasto nie ponosi kosztów wprowadzenia w teren hulajnóg elektrycznych.

Do dyspozycji rybniczan będzie 40 hulajnóg. Ich maksymalna prędkość to 25 km/h, zasięg - ok. 50 km. Poruszać się nimi będzie można w Śródmieściu oraz sąsiadujących z nim dzielnicach miasta. Dokładne lokalizacje hulajnóg znajdują się w aplikacji. Na pewno jednak znaleźć je będzie można przy stacjach rowerów miejskich.

Ile to kosztuje?

2 zł za odblokowanie, 59 gr za każdą minutę, pauza 15 gr za minutę. Plan oraz cennik subskrypcji / abonamentu pojawi się w aplikacji.

Jak korzystać?

Aplikację ELO Scooters pobrać można w App Store oraz Google Play.

Odblokowywanie

Po zlokalizowaniu hulajnogi ELO na mapie odblokuj ją skanując kod QR. Jeśli napotkasz trudności podczas skanowania włącz latarkę w swoim telefonie. Z jednego konta w aplikacji ELO można odblokować tylko jedną hulajnogę. Możesz natomiast podpiąć tę samą kartę płatniczą pod wiele kont. Na ten moment nie ma możliwości odblokowania kilku pojazdów z jednego telefonu.

Rozpoczynanie przejazdu

Gdy hulajnoga jest już odblokowana możesz zaczynać jazdę. Pamiętaj by założyć kask dla swojego bezpieczeństwa. Odepchnij się energicznie nogą by hulajnoga była w ruchu. Następnie użyj manetki przyśpieszenia, która znajduje się po prawej stronie kierownicy. Aby zwolnić użyj hamulca który znajduje się po lewej stronie kierownicy.

Parkowanie i zakończenie przejazdu

Hulajnogi nie można parkować w miejscach takich jak:

- środek ścieżki rowerowej lub chodnika

- przejazdy dla wózków inwalidzkich

- ogrodzone osiedla

- tereny zielone

- wejścia do szpitala

- autostrady i drogi ekspresowe

- w strefach bez możliwości parkowania (czerwony obszar zaznaczony w aplikacji ELO). Za pozostawienie hulajnogi w tym obszarze grozi kara!

Po poprawnym zaparkowaniu hulajnogi naciśnij w aplikacji przycisk „Zakończ przejazd”. W aplikacji możesz sprawdzić sugerowane miejsca parkingowe. Wystarczy, że klikniesz w ikonę „P”. Zostaniesz również poproszony o zrobienie zdjęcia poprawnie zaparkowanej hulajnogi.

Bezpieczeństwo w związku z covid-19

Hulajnogi będą codziennie czyszczone są płynem do dezynfekcji. Dokładnie odkażane będą miejsca, z którymi bezpośrednio mają kontakt klienci.

Ty również możesz pomóc w zachowaniu higieny podczas użytkowania hulajnogi. Co możesz zrobić?Przetrzyj kierownice oraz jej elementy za pomocą chusteczki nasączonej płynem do dezynfekcji przed oraz po zakończonej jeździe. Załóż rękawiczki ochronne.

Przypomnijmy, że Rybnik miał już epizod z hulajnogami elektrycznymi. Działała od maja do września 2020 roku >>Rybnik: już nie wypożyczymy elektrycznych hulajnóg<<

Oceń publikację: + 1 + 12 - 1 - 32

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~Piotr Czaja 2021-03-09
  17:33:18

  12 5

  Już jest lista oczekujących.

 • ~Michael Alexander 2021-03-09
  18:56:05

  16 0

  Ożeż k****!!!

 • ~dzideq 2021-03-09
  20:03:09

  15 1

  Już od najbliższego, czyli (11 marca) po rybnickich ulicach poruszać się będzie można -Na pewno nie po ulicach , niestety niedoczytanie redaktor-ki-a-ini indolencja wychodzi. NIe wolno jeździć hulajnogą elektryczną po ulicy.

 • ~dzideq 2021-03-09
  20:13:20

  16 3

  A właściwie dlaczego nie piszecie o braku możliwości budowy domu w naszym mieście .Czy ten Koper razem z Kuczerą na głowę poupadali co to ma być. żenada syf , a i ten wydział komunikacji

 • ~mokujin 2021-03-09
  21:11:07

  13 0

  ponieważ rybnik.com.pl to miejsce specjalnie do opisania standardowej akcji braku umiejętności normalnego wypełnienia papierów, inni ludzie jakoś budują domy bez większych problemów

 • ~hub381 2021-03-10
  09:19:23

  10 2

  Tak już mi wczoraj pod nosem taki przejeżdżał. Jechałem ul.Chrobrego w dół a z lewej str. od Juliusza w str. pl. Wolności przejechał mi przed maską mego auta. Oj nie dej Boże a jechałem wolno. Kto ten pas dla rowerzystów wymyślił ?

 • ~zodiak6 2021-03-10
  11:14:50

  2 2

  hub381 - czy ulicą Chrobrego można też jechać w górę ?? :))

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy dodatek energetyczny to lepszy pomysł niż dodatek węglowy?
Oddanych głosów: 402