Hala, stadion, a teraz ulica! Kolejny sukces D. Maliny

2017-09-07, Autor:

Dawid Malina z TL ROW Rybnik został wicemistrzem Polski w półmaratonie.

Podczas 26. mistrzostw Polski w półmaratonie w Pile zawodnik Towarzystwa Lekkoatletycznego ROW Rybnik Dawid Malina wywalczył srebrny medal. Był to jego pierwszy start w mistrzostwach na tym dystansie. Podopieczny trenera Macieja Ciepłaka dołączył brakujący srebrny krążek do kolekcji medali z tego roku.

Przypomnijmy, że pod koniec lutego wywalczył on halowe mistrzostwo Polski w biegu na 3000 metrów, a następnie po emocjonującej walce przy dopingującej mocno rybnickiej publiczności zdobył brązowy medal w biegu na 10000 metrów.

Dodajmy, że Malina od czasu współpracy z trenerem Ciepłakiem wywalczył już 6 medali w walce o mistrzostwo Polski. W Pile uległ jedynie niepokonanemu w tym roku Arkadiuszowi Gardzielewskiemu.