Grand Slam w judo: Piotr Kuczera (Kejza Team Rybnik) siódmy w Paryżu

2020-02-09, Autor:

Piotr Kuczera z Kejza Team Rybnik zajął 7. miejsce w zawodach Grand Slam w Paryżu. W turniej punktowanym w kwalifikacjach olimpijskich walczyły również Anna Borowska i Agata Perenc.

W kategorii wagowej 52 kg dwie walki stoczyła Agata Perenc z Polonii Rybnik. Pierwszą wygrała z Christianne Legentil (Mauritius), a drugą przegrała z Larissą Pimentą (Brazylia) i pożegnała się z turniejem.

W kategorii wagowej 57 kg już w pierwszej rundzie odpadła Anna Borowska (Kejza Team Rybnik), która przegrała z Iveliną Ilievą (Bułgaria)

Wśród mężczyzn w kategorii 90 kg dobrze walczył Piotr Kuczera. Dżudoka Kejza Team Rybnik w pierwszych trzech rundach pokonał kolejno Harrisona Cassara (Australia), Abderrahmane Benamadiego (Algieria) i Islama Bozbayeva (Kazachstan). W ćwierćfinale musiał uznać wyższość aktualnego mistrza świata z Tokio, Noela Van’t Enda (Holandia). W repasażu Kuczerę pokonał wicemistrz świata z 2018 roku, Ivan Felipe Silva Morales (Kuba). Rybniczanin został sklasyfikowany na 7. miejscu i zdobył tym samym 260 punktów do rankingu olimpijskiego.

– Można powiedzieć, że jest to kolejny dobry start, jednak mam do siebie pretensje o kolejne dwie walki, które przegrałem kolejno z 3. i 4. numerem światowego rankingu... Mam nadzieję, że zebrane doświadczenie zaprocentuje w kolejnych startach – usłyszeliśmy od Piotra Kuczery.

Oceń publikację: + 1 + 15 - 1 - 6