GP w Budapeszcie: pierwsze punkty Anny Borowskiej (Kejza Team Rybnik) w rankingu olimpijskim

2018-08-12, Autor:

W Grand Prix w judo w Budapeszcie, zaliczanym do kwalifikacji olimpijskich, najlepiej z rybnickich zawodników spisała się Anna Borowska. W imprezie wzięli również udział Julia Kowalczyk, Agata Perenc i Piotr Kuczera.

Anna Borowska uplasowała się na siódmej pozycji w wadze 57 kg w zawodach Grand Prix w Budapeszcie. Dżudoczka Kejza Team Rybnik pierwszą walkę wygrała z byłą brązową medalistką mistrzostw świata, Holenderką Sanne Verhagen. Kolejny pojedynek stoczyła z Lamiaa Elzenan z Egiptu i również rozstrzygnęła go na swoją korzyść. W ćwierćfinale spotkała się z multimedalistką mistrzostw Europy, rozstawianą z numerem pierwszym w tych zawodach, Niemką Theresą Stoll. Tym razem lepsza okazała się rywalka. W repasażach rybniczanka uległa 11-tej zawodniczce światowego rankingu, pochodzącej z Kanady Jessice Klimkait. Pomimo tego Borowska zdobyła pierwsze punkty w rankingu olimpijskim.

W kategorii 52 kg już pierwszą walkę przegrała Agata Perenc z Polonii Rybnik. Lepsza od niej okazała się Hiszpanka Nina Estefania Esteo Linne. Z kolei Julia Kowalczyk (57 kg) w pierwszym starciu pokonała Holenderkę Dewy Karthaus, a w drugim przegrała z Brazylijką Rafaelą Silvą.

W Budapeszcie wystartował również Piotr Kuczera (90 kg), który zakończył zawody na pierwszej walce. Z dżudoką Kejza Team Rybnik wygrał Japończyk Yusuke Kobayashi.

Warto dodać, że zawody na Węgrzech były ważnym sprawdzianem przed indywidualnymi i drużynowymi mistrzostwami świata, które od 20 do 27 września odbędą się w Baku. Impreza ta również będzie zaliczana do kwalifikacji olimpijskich Tokio 2020.

Oceń publikację: + 1 + 29 - 1 - 11