Gol Jaroszewskiego na wagę 3 punktów (wideo)

2017-10-28, Autor:

W 15. kolejce II ligi piłkarze ROW-u 1964 Rybnik wygrali ze Stalą Stalowa Wola 1:0. Gola na wagę 3 punktów już w 3. minucie zdobył Paweł Jaroszewski.

Trwa znakomita passa Rolanda Buchały. Od momentu objęcia przez niego stanowiska trenera rybniczanie jeszcze nie przegrali. Drużyna pod jego wodzą trzy razy zremisowała, a dziś po raz trzeci wygrała. W meczu 15. kolejki II ligi ROW 1964 pokonał na stadionie przy ul. Gliwickiej Stal Stalowa Wola 1:0. Gola na wagę 3 punktów już w 3. minucie zdobył Paweł Jaroszewski.

Był to szósty mecz z rzędu, w którym rybniczanie nie ponieśli porażki. Dzięki temu są już na 7. miejscu w ligowej tabeli.

O kolejne ligowe punkty ROW powalczy na wyjeździe z bardzo dobrze grającym w tym sezonie GKS-em 1962 Jastrzębie. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 4 listopada o godzinie 13:00.

Roland Buchała – ROW 1964 Rybnik

Od początku bardzo dobrze weszliśmy w to spotkanie. Chcieliśmy szybko strzelić bramkę i nam się to udało. Skończyło się na 1:0, ale moim zdaniem mogło paść więcej goli. U nas dobrze bronił Rosa, a wiele naszych strzałów minimalnie mijało bramkę Stali. Czułem przed tym meczem, że będzie to jedno z najtrudniejszych spotkań, w których miałem okazję prowadzić ROW. Sprawdziło się to w 100%. Wiedzieliśmy, że jest to mocny i agresywny zespół, którego potencjał jeszcze nie eksplodował. Nastawialiśmy się na mecz walki. Szacunek dla moich chłopaków, bo od pierwszej do ostatniej minuty nie odkładali nogi. Mają charakter, ambicję i odpowiednie podejście do meczu. Dzięki nim cieszymy się ze zwycięstwa. Mamy wspaniałą serię i możemy z podniesioną głową jechać na Jastrzębie, pewni siebie i po 3 punkty. Tylko to nas interesuje!

Janusz Białek – trener Stali Stalowa Wola

Niewiele mamy na swoje usprawiedliwienie. Był to dobry mecz w naszym wykonaniu. Widać było determinację całego zespołu, chęć zdobycia bramki i wygrania spotkania. Tak było do 90 minuty. Na pewno szybko strzelona bramka nieco nam podcięła skrzydła. Ledno mecz się zaczął, a my już przegrywaliśmy. Później próbowaliśmy, ale w kilku sytuacjach szczęście było po stronie bramkarza ROW-u.

ROW 1964 Rybnik - Stal Stalowa Wola 1:0 (1:0)

1:0 - Paweł Jaroszewski (3)

ROW 1964: Rosa - Bober, Jary, Gojny - Kalisz, Zganiacz, Muszalik, Jaroszewski (75' Spratek), Krotofil (66' Tkocz), Koch (89' Dudzik) - Brychlik (66' Musiolik)

Stal: Brylewski - Waszkiewicz, Jarosz, Zalepa, Sobotka - Dziubiński, Stelmach (85' Wasiluk), Hirśkyj (85' Bukowiec), Łętocha (82' Wójcik), Stąporski - Gębalski

Żółte kartki: Brylewski, Stąporski.