Glucose ROW prowadził w Lublinie aż do początku czwartej kwarty

2015-02-21, Autor:
Rybnickie koszykarki przegrały w Lublinie, choć prowadziły przez trzy kwarty. Ostatnie 10 minut to jednak dominacja gospodyń.

Mecz w Lublinie rybnickie koszykarki rozpoczęły bardzo dobrze. Po pierwszej kwarcie prowadziły 16:10. W kolejnych minutach udało się powiększyć przewagę do 9 punktów – 24:15. Gospodynie co chwilę zbliżały się do remisu, ale aż do zakończenia trzeciej kwarty prowadziły rybniczanki – 44:43.

Ostatnie 10 minut to popis gry „Pszczółek”, które tę część meczu wygrały 25:18. Dzięki temu lublinianki mogły cieszyć się ze zwycięstwa 68:62 i udanego rewanżu za porażkę w Rybniku 68:86.

W Lublinie najskuteczniejszą koszykarką ROW-u była Drey Mingo (19 punktów, 7 zbiórek).

Następny mecz podopieczne trenera Kazimierza Mikołajca zagrają na własnym parkiecie z Basketem Konin (środa 4 marca, godz. 18:00).

Pszczółka AZS UMCS Lublin - Glucose ROW Rybnik 68:62 (10:16, 19:16, 14:12, 25:18)

Pszczółka AZS UMCS: Robinson 20, Taylor 15, Kotnis 14, Bussie 7, Bejtić 7, Morawiec 5.

Glucose ROW: Mingo 19, Rymarenko 16, Metcalf 13, Radwan 9, Paździerska 3, Stelmach 2.