zamknij

Koronawirus w Rybniku. Informacje

GIS: blisko 1/4 zakażeń koronawirusem w Polsce to osoby poniżej 30 roku życia!

2020-03-29, Autor: bf, źródło: PAP

GIS alarmuje. Koronawirusem zarażają się nie tylko osoby starsze. W Polsce dochodzi blisko do 1/4 zakażeń u osób poniżej 30 roku życia!

Reklama

- Blisko 1/4 zakażeń koronawirusem w Polsce to osoby poniżej 30 roku życia! Zastanów się czy NAPRAWDĘ musisz wyjść z domu? Nie narażaj zdrowia i życia swojego i swoich bliskich. Nie lekceważ zagrożenia – apeluje na twitterze Główny Inspektorat Sanitarny.

Ministerstwo Zdrowia podało w niedzielę wieczorem, że liczba osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2 w Polsce wzrosła do 1862. W wyniku COVID-19 umarło 22 pacjentów. Pierwszy przypadek choroby w Polsce potwierdzono 4 marca. Od piątku, 20 marca, obowiązuje stan epidemii.

W tym tygodniu również eksperci CBOS zwrócili uwagę, że apele o przestrzeganie ograniczeń dotyczących epidemii powinny być kierowane do ludzi młodych. Apele o przestrzeganie ograniczeń związanych z epidemią COVID-19 powinny być adresowane do grup skłonnych do bagatelizowania niebezpieczeństw z nią związanych. A więc przede wszystkim do ludzi młodych (do 35. roku życia), którzy częściej niż inni lekceważyli wyjątkowość tej choroby, niespecjalnie bali się zarażenia - podało CBOS przytaczając badania z początku epidemii koronawirusa, gdy Polacy nie byli jeszcze w pełni przekonani o wyjątkowości choroby COVID-19.

Koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusemktóry może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r.

Oceń publikację: + 1 + 31 - 1 - 13

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (12):
 • ~zak 2020-03-29 22:45:03

  Kto młodym przemówi do sumienia ? autorytetów brak , do kościoła nie chodzą , nauczycieli nie słuchają .Jedynie rodzice mogą coś zdziałać
  jeśli się swoich dzieci nie boją . Najskuteczniejsze niestety ,są kary i pała

 • ~ 2020-03-29 23:54:13

  co się dziwic skoro "wyznawca" idei totalsów - "autorytetu" młodych pisze wielokrotnie teksty w stylu " Głupota rządu jest porażająca. Wolą zarżnąć gospodarkę w imię uratowania kilku albo kilkunastu ofiar wirusa. W tym czasie więcej osób zginie na drogach..." pod dyktando centrali, do tego leje papkę o niekonstytucyjnym i idącym w strone totalitaryzmu ograniczeniu wolności, to młodzi, podatni na takie manipulacje nic sobie nie robią z realnego zagrożenia, traktując łamanie nakazów ograniczenia wyjśc z domów jako opór przeciwko władzy, do tego dochodzi często liberalne podejście do kwarantanny przez osoby ryzyka, z głupoty i powodów o których powyżej pisałem, przy takim podejściu skutki będziemy jeszcze długo odczuwać

  50 24
 • ~ 2020-03-29 23:58:55

  niestety, w niektórych przypadkach jedynym sposobem na Polaka jest bat i zamordyzm, bo niejednemu od błędnie pojmowanej "wolności" przewróciło się w głowie

  81 14
 • ~Franek7 2020-03-30 07:58:47

  Jeśli prezydent Adrian Duda w najlepszym czasie antenowym w TVP oświadcza, że ilość zachorowań spada, a dokładnie w tym samym czasie Ministerstwo Zdrowia informuje o rekordowym wzroście zakażeń, to albo ktoś robi z niego idiotę albo on robi z nas idiotów.

  36 33
 • ~Maksymilian Popeć 2020-03-30 08:38:28

  @ursus - Jeśli władza za nic ma prawo, konstytucje, normy społeczne - łamie wszystko jak leci, to wytłumacz mi, jak taką władzę mieć w poważaniu i jej słuchać? Niestety z całego tego zła jakie zostało zrobione przez ostatnie lata, jednym z gorszych efektów tego działania jest całkowity brak zaufania do instytucji publicznych. Będziemy je odbudowywać tak długo, jak długo będzie się odbudowywać zniszczona Puszcza Białowieska - dziesiątki lat...

  16 21
 • ~Franz Kawka 2020-03-30 08:46:34

  1/4 społeczeństwa jest ponizej 30 lat więc 1/4 zarazonych jest poniżej 30 lat ... co w tym dziwnego? Nik nigdy nie powiedział, że młodzi trudniej się zarażają.

  16 5
 • ~Franek7 2020-03-30 08:55:36

  Kolego Ursus władza ma możliwość zgodnego z prawem ograniczenia naszej wolności i swobód w takiej sytuacji jaka mamy dziś. Wystarczy ogłosić stan klęski żywiołowej. Wtedy może nam zabraniać i nakazywać. Ale robi to wszystko wbrew prawu bo nie ogłasza takiego stanu a jednocześnie chce nam swobody ograniczać. Wszystko z powodu jednego obłąkanego człowieka, który się uparł że zrobi wybory w czasie epidemii bo to jedyna szansa aby mieć zdalnie sterowanego prezydenta z długopisem.

  Wiec wszystkim oświadczam że póki co wezwania władzy są jedynie pobożnymi życzeniami i obywatel nie ma obowiązku tego słuchać.

  Niech ci ludzie zaczną w końcu stosować się do prawa bo robią sobie ze wszystkich jaja. Kaczyński nie jest ponad prawem.

  20 22
 • ~corona 2020-03-30 09:27:54

  Franek7, a Kłodawą kto będzie sterował ? Według Ciebie obywatele ? Oczywiście że obłąkana opozycja.

  19 11
 • ~lewsky 2020-03-30 10:47:45

  Nie rozumiem komentarzy... jedziecie po młodych w to przecież oni są właśnie w mniejszości zarażonych. 3/4 chorych jest powyżej 30 roku życia... Idąc tokiem myślenia komentujących, to powinniśmy pałować, karać osoby po 30tce, czyż nie? Przeraża mnie tutejsze myślenie wybiórcze, brak jakiejkolwiek analizy tego co się przeczyta.

  7 3
 • ~zak 2020-03-30 10:57:19

  Franek 7 czyli , że jak stanu wyjątkowego nie będzie , to na wybory pójdziesz , bo władza nie zakazała ? to można wywnioskować z twojego wywodu . Jeśli rząd czegoś nie zakaże , to wolno to robić ? a gdzie zdrowy rozsądek i mądrość życiowa? widać , że najbardziej by ci odpowiadał system nakazowo- rozdzielczy...

  10 1
 • ~jose_23 2020-03-30 14:50:29

  to ile w końcu 30 czy 35 bo nie wiem czy się łapię??

  1 0
 • ~ 2020-03-30 15:26:09

  ~Franek7 2020-03-30 08:55:36
  "Kolego Ursus władza ma możliwość zgodnego z prawem ograniczenia naszej wolności i swobód w takiej sytuacji jaka mamy dziś. Wystarczy ogłosić stan klęski żywiołowej. Wtedy może nam zabraniać i nakazywać. Ale robi to wszystko wbrew prawu bo nie ogłasza takiego stanu a jednocześnie chce nam swobody ograniczać."
  doskonale wiesz, że wprowadzenie takiej regulacji wiązałoby się m.in. z konecznością wypłat niemałych rekompensat firmom, a tego żaden budżet (obojętnie jaka opcja byłaby przy władzy), nie udźwignie, Twojej opcji byłoby to jednak na rękę, bo liczy się tylko dokopanie rządzącym, bez względu na skutki dla wszystkich
  "Wszystko z powodu jednego obłąkanego człowieka, który się uparł że zrobi wybory w czasie epidemii
  formą wpisu pokazujesz własne oblkąkanie, jeżeli myślisz, że wybory w obecnej sytuacji się odbęda, jesteś frajer , lub ślepo wierzysz w przekazy centrali, chyba że piszesz za kasę, co jestem w stanie do jakiegoś stopnia zrozumieć, chociaż ku...stwa nie popieram
  "bo to jedyna szansa aby mieć zdalnie sterowanego prezydenta z długopisem."
  a był jakiś prezydent nie sterowany z wlasnej partii, bo jakoś nie pamiętam
  "Wiec wszystkim oświadczam że póki co wezwania władzy są jedynie pobożnymi życzeniami i obywatel nie ma obowiązku tego słuchać."
  daj przykład i pierwszy nic sobie nie rób z zagrożenia
  cmentarze w Hiszpanii i Włoszech pełne są tych, którzy w pełni korzystali z konstytucyjnej wolności, takimi wpisami chcesz, by u nas bylo podobnie

  Niech ci ludzie zaczną w końcu stosować się do prawa bo robią sobie ze wszystkich jaja. Kaczyński nie jest ponad prawem.

  4 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Najczęściej czytane

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co wg Ciebie jest przyczyną wyludniania się Rybnika?

Oddanych głosów: 3221