Futsal: rybniczanki z pierwszym zwycięstwem w ekstralidze. Dwie piłkarki ROW-u powołane do kadry

2016-11-27, Autor:

Rybnickie piłkarki pokazały klasę i pokonały Rolnika B. Głogówek. Trzy gole dla ROW-u zdobyła niezawodna Agata Sobkowicz.

W drugiej kolejce Ekstraligi Futsalu Kobiet piłkarki TS ROW Rybnik wygrały na wyjeździe z Rolnikiem B. Głogówek 4:2. Trzy gole zdobyła Agata Sobkowicz, a jednego – Daria Pluta

Warto dodać, że Sobkowicz i jej koleżanka z drużyny Andżelika Dąbek otrzymały powołanie do reprezentacji Polski w futsalu na zgrupowanie oraz Turniej Państw Wyszehradzkich w dniach 7-12.12.2016 r.

Skład ROW-u w meczu z Rolnikiem: Dąbek - Szymanowska, Lizoń, Wojcik, Sobkowicz - Pluta, Botor, Mihaldova,Sykorova, Konkol, Tlałka

Tomasz Kieczka – prezes TS ROW Rybnik

Rolnik to jeden z najbardziej doświadczonych zespołów żeńskiego futsalu. Od 10 lat, od kiedy istnieje liga, zawsze grał w finałowej czwórce. Dziewczyny grają razem od lat. Wygranie tam, to ogromny sukces.

Mecz zaczął się dla nas fatalnie, bo już w 2 minucie kontuzji stawu skokowego doznała Szymanowska, a minutę później zeszła Agata Sobkowicz z ogromnym bólem mięśnia uda. Mimo, że grała z dużymi przestojami spowodowanymi bólem pokazała, że jest z drużyną i wyrwała dla nas zwycięstwo.

W trzeciej kolejce Ekstraligi Futsalu Kobiet rybniczanki podejmą w hali Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych innego beniaminka, Lex Kancelaria Słomniki. Mecz odbędzie się w niedzielę 4 grudnia o godzinie 16:00.