Futsal: bardzo udany rok piłkarek TS ROW Rybnik

2018-12-05, Autor:

W ostatni weekend zakończyły się mistrzostwa Polski juniorek U-18 w futsalu. Rybniczanki po karnych przegrały medal ze Stomilankami Olsztyn.

Rok 2018 dla zawodniczek TS ROW Rybnik był bardzo udany. Wystartowały we wszystkich finałach mistrzostw Polski organizowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej. Ta sztuka udała się tylko dwóm zespołom.

Zawodniczki U-14 w finałach zajęły 11. miejsce. Warto dodać, że rok wcześniej zdobyły brązowy medal. Juniorki U-16, po fantastycznych zawodach we Wrocławiu, po karnych odpadły w ćwierćfinałach, by ostatecznie zająć 5. miejsce. Wspomniane piłkarki U-18 otarły się o podium, a seniorki w pięknym stylu i po sezonie bez porażki zdobyły mistrzostwo Polski.

W klasyfikacji punktowej, gdzie za mistrzostwo Polski przyznawano 12 punktów, a za 12. miejsce - 1 punkty, rybniczanki w 2018 roku nie miały sobie równych.

Tomasz Kieczka – prezes TS ROW Rybnik

Nie jest tajemnicą, że klub nasz nie ma łatwych warunków do treningu. Wynik, który osiągnęliśmy w tym roku jest dla mnie niesamowity. Bardzo dziękuję dziewczynom, że mimo niełatwej sytuacji dawały radość kibicom, których wbrew utartej opinii jest nie mało i dają regularnie dowody sympatii. Przykro mi tylko, że nie udało nam się utrzymać ważnych ogniw drużyny seniorek i walka o medale w tym roku będzie niebywale trudna. W juniorkach damy z siebie wszystko, aby rok 2019 nie był gorszy.