Futbol amerykański: tłumy kibiców i sukces „Grzmotów”

2012-05-07, Autor:
Na inaugurację sezonu Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego zespół Rybnik Thunders pokonał gości z Olkusza 36:19.

Kilkuset rybniczan oglądało pierwszy mecz futbolu amerykańskiego w naszym mieście. Na boisku w dzielnicy Paruszowiec-Piaski został rozegrany mecz grupy południowej II ligi Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego pomiędzy Rybnik Thunders i Silvers Olkusz. Początek spotkania należał do rybniczan. Pierwsze, historyczne punkty dla „Grzmotów” zdobył Marek Grecicha. Po drugiej kwarcie gospodarze prowadzili już 17:0. Przerwa podziałała mobilizującą na przyjezdnych, którzy zmniejszyli straty do 4 punktów (17:13). Później jednak przyłożenia zaliczyli Jacek Szlosarek i Dawid Fojcik. Ich punkty pozwoliły wyjść rybniczanom na 17-punktowe prowadzenie (30:13). W ostatniej kwarcie wynik ustalił Beniamin Bołdys. Tym samym „Grzmoty” wygrały pierwszy mecz 36:19.

Warto dodać, że kilka tygodni temu rybniczanie wygrali z drużyną z Olkusza aż 36:0. Wtedy był to jednak tylko mecz sparingowy: – Tamten zespół był dopiero w budowie. Teraz do Rybnika przyjechała o wiele silniejsza grupa zawodników – powiedział Marek Ganczaruk, grający trener Rybnik Thunders.

Pierwsze w historii Rybnika spotkanie futbolu amerykańskiego oglądała spora grupa kibiców: – Cieszymy się, że mamy tak wielu fanów. Mamy nadzieję, że na następnych meczach będzie ich jeszcze więcej – dodał Ganczaruk.

W tym sezonie celem rybnickich „Grzmotów” jest awans do I ligi: – Myślę, że stać nas na to. Mamy dobry zespół, który z tygodnia na tydzień gra coraz lepiej – zakończył trener rybniczan.

Akcje punktowe (źródło plfa.pl):

I kwarta
7:0 Przyłożenie Marka Grecichy po odzyskaniu w polu punktowym (podwyższenie Beniamin Bołdys).

II kwarta
14:0 Przyłożenie Dawida Fojcika po 80-jardowej akcji biegowej (podwyższenie Beniamin Bołdys).
17:0 Field goal Beniamin Bołdys - 37 jardów

III kwarta
17:6 Przyłożenie Pawła Zielińskiego (nr 84) po 80-jardowej akcji po podaniu Michała Polaka.
17:13 Przyłożenie Piotra Banasia (nr 80) po 60-jardowej akcji po podaniu Michała Polaka (podwyższenie Michała Prasowskiego nr 56).
24:13 Przyłożenie Jacka Szlosarka po 60-jardowej akcji powrotnej - przejęcie (podwyższenie Beniamin Bołdys).
30:13 Przyłożenie Dawida Fojcika po 2-jardowej akcji biegowej.