Wiadomości
Focus Mall Rybnik: w ten weekend rusza V Kiermasz Wielkanocny
- W godzinach pracy galerii na parterze rozstawione będą pełne kolorów stoiska, na których wychowankowie rybnickich Warsztatów Terapii Zajęciowej zaoferują wykonane własnoręcznie dzieła: ceramiczne, wikliniarskie i krawieckie. Będzie można kupić: palmy wielkanocne, stroiki świąteczne, wianki, baranki, kurki, zające ceramiczne, koszyczki wielkanocne z wikliny, kartki okolicznościowe oraz wielobarwne witraże. Zapewniam, że warto przyjść i zrobić zakupy na Kiermaszu - można zostać właścicielem pięknej rzeczy i sprawić radość twórcy - zachęca Sonia Kostecka, dyrektor galerii Focus Mall Rybnik.
Kiermasz ma charakter non-profit. Przychód ze sprzedaż zostanie wykorzystany na prowadzenie dalszych zajęć oraz zakup materiałów, z których wykonane zostaną kolejne dzieła.
Dodatkowo Warsztat Terapii Zajęciowej nr 1 „Przystań” z Rybnika będzie prowadził publiczną kwestę. Pieniądze wrzucane do skarbonki zostaną przeznaczone na wyjazd turystyczno-terapeutyczny ich podopiecznych w 2016 roku.
Partnerami społecznymi akcji są: Warsztat Terapii Zajęciowej nr 1 „Przystań” z Rybnika oraz Warsztat Terapii Zajęciowej nr 2 „Latarnia| z Rybnika - Niedobczyc, prowadzone przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Rybniku, Warsztat Terapii Zajęciowej z Czerwionki – Leszczyn prowadzony przez spółkę non-profit, WTZ Sp. z o.o., oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej, ze Szpitala Psychiatrycznego wraz ze Stowarzyszeniem Oligos z Rybnika.
Patronat medialny objął nasz portal – Rybnik.com.pl.
Zobacz także
Zobacz także
Komentarze (0):
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Najczęściej czytane
-
Kawiarnia w Rybniku myślała o otwarciu. Dzisiaj miała „nalot”
42013 -
Brutalny mord w Rybniku. Wrzucili ciało do bagażnika i wywieźli do Żor
34514 -
Kto otwiera lokal w Rybniku? Jest mapa „zbuntowanych”
31406 -
Oficjalnie: Elektrownia Rybnik przechodzi na gaz. Wiemy kiedy
30331 -
W Rybniku też pośmigasz na nartach! Powstała trasa
27741
Najwyżej oceniane
-
Brutalny mord w Rybniku. Wrzucili ciało do bagażnika i wywieźli do Żor
+174 / -2 -
Kto otwiera lokal w Rybniku? Jest mapa „zbuntowanych”
+233 / -68 -
Ślązacy łączą siły. Mają jeden cel
+239 / -96 -
Uważajcie! Oszuści działają na OLX i WhatsApp'ie
+108 / -1 -
Oficjalnie: Elektrownia Rybnik przechodzi na gaz. Wiemy kiedy
+131 / -32
Najczęściej komentowane
-
Przez to tak szybko ubywa rybniczan? Zabraliście głos
74 -
Piecha był na gorącej Kubie, by ratować branżę. O obostrzeniach: dura lex, sed lex
58 -
Jest nas coraz mniej. Rybnik nie jest już nawet 130-tysięcznym miastem
52 -
Odbiorą nam prawo odmowy przyjęcia mandatu? Jest kontrowersyjny projekt ustawy
46 -
Szpital w Rybniku wznowił działalność
45
Alert Rybnik.com.pl
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alert