Kultura, rozrywka i edukacja

Finał Makroregionalny Siatkarskich Ośrodków Szkolnych w Rybniku

2014-12-10, Autor:
W nowej hali przy Gimnazjum Sportowym nr 2 w Rybniku rozegrany został Makroregionalny Finał Siatkarskich Ośrodków Szkolnych z udziałem reprezentacji województw lubuskiego, dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego. O zwycięstwo walczyły zarówno zespoły w kategorii dziewcząt, jak i chłopców.

W finale makroregionalnym każde województwo wystawiło dwie reprezentacje: jedną składającą się z uczniów 1 i 2 klas gimnazjalnych oraz drugą z uczniami 3 klasy gimnazjum i 1 liceum. W turnieju wzięły udział 104 dziewczęta i 104 chłopców. Turniej miał na celu wyłonienie najbardziej utalentowanej siatkarskiej młodzieży na finał krajowy. W związku z tym najważniejsze nie były wyniki, a jakość gry poszczególnych zawodników i zawodniczek. Wszyscy uczestnicy turnieju przeszli szczegółowe testy sprawnościowe i pomiary somatyczne. Natomiast każdy mecz został nagrany i obrobiony statystycznie.

W Turnieju bardzo dobrze zaprezentowali się gospodarze, uczniowie Gimnazjum Sportowego nr 2 w Rybniku. W reprezentacji Śląska znalazło się aż 9 rybniczan! Pomimo, że wyniki nie były najważniejsze to warto odnotować, że w kategorii młodszej Śląsk wygrał wszystkie mecze i zajął 1 miejsce, natomiast w kategorii starszej wygrała reprezentacja województwa opolskiego, a śląskie zajęło drugie miejsce.

Wszyscy przyjezdni uczestnicy z zazdrością patrzyli na nową halę przy rybnickim Gimnazjum. Uczestnicy turnieju zgodnie przyznali, że każdy by chciał mieć taką przy swojej szkole. Wysokie oceny uzyskała także organizacja samego  turnieju.

Przypomnijmy, że Siatkarskie Ośrodki Szkolne to unikatowy na skalę europejską projekt Polskiego Związku Piłki Siatkowej finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Celem projektu jest wsparcie szkolenia w wybranych szkołach z całego kraju poprzez profesjonalne doposażenie sprzętowe i szkolenia nauczycieli i trenerów. Jednym z czterech gimnazjów z naszego województwa zakwalifikowanych do projektu jest Gimnazjum Sportowe nr 2 w Rybniku.

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 1