zamknij

Kultura, rozrywka i edukacja

Festiwal Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie

Przed nami kolejna edycja Festiwalu Filmowego Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie.

Reklama

W tym roku festiwal odbędzie się w Rybniku po raz czwarty w dniach od 4 do 6 listopada. – Chcielibyśmy, aby przyczyniał się on do jak najszerszego postrzegania idei praw człowieka jako wartości wspólnej i naprawdę ważnej. Promując tę ideę, pragniemy ukazać ją w całej złożoności, w szerokim i fascynującym kontekście społecznym i politycznym, nie unikając tematów trudnych i kontrowersyjnych. Wśród wielu imprez filmowych, organizowanych na taką skalę, festiwal ten jest także wyjątkowy pod innym względem – udział we wszystkich proponowanych wydarzeniach w ramach festiwalu jest całkowicie bezpłatny – zachęcają do przybycia na imprezę organizatorzy.

Blisko dwudziestu wyświetlanym dokumentom podzielonych na poszczególne bloki tematyczne (m.in.: „Demokracja i korzenie”, „Niewygodni świadkowie”, „Dyskretny urok propagandy”, „Granice absurdu”) towarzyszyć będzie kilka innych wydarzeń kulturalnych, ściśle związanych z tematyką praw człowieka – panel dyskusyjny zatytułowany „Lokalne działanie, globalny wpływ – społeczeństwo obywatelskie”, koncert zespołu PAJUJO (piątek 5 listopada o godz. 19:30 w Kulturalnym Clubie), jak również wystawa fotografii pt. „Prawa człowieka - WOLNOŚĆ”.

 

>> Zobacz pełny program festiwalu

 

Festiwal Filmowy Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie organizowany jest przez Helsińską Fundację Praw Człowieka oraz Społeczny Instytut Filmowy, natomiast w Rybniku od trzech lat współorganizują go Uczelnie Wyższe: Uniwersytet Śląski, Akademia Ekonomiczna oraz Politechnika Śląska. Patronat honorowy nad imprezą co roku obejmuje Prezydent Miasta Rybnika. Impreza promowana jest między innymi w Rybniku, Żorach, Jastrzębiu Zdroju oraz w okolicznych miejscowościach. Publiczność festiwalową stanowią głównie osoby młode, studenci, młodzież szkolna ale coraz częściej docieramy również do starszych grup wiekowych.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (10):
 • ~charlie 2010-11-01 14:20:26

  Kiedy będzie ten panel dyskusyjny? Jak będę miał czas to się wybiorę a młode lewackie i ich patologiczne mózgi zabije argumentami. Pozdrawiam wszystkich lewaków. Jesteście super tacy cool, tolerancyjni, co z tego, że mózgi macie wyprane. Lewacy to jednak idioci

  0 0
 • ~Adam Doliba 2010-11-01 15:00:11

  Szczegółowy program imprezy z zakładce Patronaty i kalendarzu imprez.

  0 0
 • ~auralfloat 2010-11-01 18:21:08

  charlie, ty chyba odczuwasz jakieś braki w swoim życiu. Widziałeś kiedykolwiek jakiś film z tego festiwalu? Bredzisz nie mając pojęcia o czym świat "się dzieje". Swoją drogą to chciałbym posłuchać tych twoich "argumentów".

  0 0
 • ~charlie 2010-11-02 08:53:37

  Wszelkiej maści czerwoni tj. ekolodzy, socjaliści, feministki, demokraci, pedały, ekolodzy etc. czyli po prostu lewactwo jest zagrożeniem a także powstrzymuje naturalne procesy ewolucji, podczas których przetrwać mają silni a w naturalny sposób eliminuje się słabych. To nie ja, ale właśnie czerwoni wbijają dzieciom w szkołach tą teorię a potem sami starają się ją zahamować co koniec końców doprowadzi do zagłady ludzkości

  0 0
 • ~charlie 2010-11-02 08:57:27

  Aha i chyba was powaliło z tymi godzinami. Panel dyskusyjny o godzinie, w której każdy normalny człowiek jest w pracy. Jak rozumiem licealistom chcecie wpajać swoje debilne teorie bo nikt kto pracuje i samodzielnie myśli nie może się tam pojawić.

  0 0
 • ~auralfloat 2010-11-02 16:16:04

  Od kiedy ekologia (nauka o ekosystemach i zależnościach między nimi) ma coś wspólnego z lewicą? Albo feministki? Ty naprawdę musiałbyś opuścić na chwilę Rybnik, pójść do lasu albo iść mamie po zakupy. W jaki sposób lewicowcy i komuniści powstrzymują jakikolwiek rozwój, skoro to właśnie ci czerwoni, z ZSRR byli bardzo postępowi (uprzemysłowili rolnictwo, hodowle), sporo zbudowali, także w Polsce. W jaki sposób to wytłumaczysz? naturalnego procesu ewolucji nie jest w stanie ograniczyć nic co nie jest naturalne (a więc polityka i brednie - także twoje). Wydaje mi się, że ciebie wpierw wytłumią, a w końcu wykończą naturalne procesy, skoro tak im się przeciwstawiasz (kto się sprzeciwia naturze i ewolucji, a więc i truje siebie i innych). Zagładą ludzkości są różnej maści teoretycy i głupota przyświecająca wielu ludziom.

  0 0
 • ~auralfloat 2010-11-02 21:20:50

  charlie, zapomniałeś dodać,że przecież ekolodzy to Żydzi, a ci to masoni i geje no i rowerzyści, a do tego demokraci i feministki, te zaś to socjalistki. A więc wychodzi na to, że jesteś idiotą.

  0 0
 • ~Porta 2010-11-03 02:17:42

  charlie - kolejny UPRowiec licealista w natarciu

  0 0
 • ~charlie 2010-11-04 18:56:53

  Na początek sprostowanie i przepraszam, za to, że źle się wyraziłem. Nie mam nic do dbania o ekologię. Jednak jestem przeciwny organizacjom ekologicznym, które w swej istocie są lewicującymi organizacjami politycznymi wciskającymi ludziom głupoty do głów (globalne ocieplenie, wybudowanie drogi zabije cały ekosystem etc.). Dlaczego ekolodzy są lewicowcami? Ekologia to nauka powstała na kanwie wydarzeń, które miały miejsce w Europie na przełomie XVIII i XIX wieku. Oczywiście wydarzenia te były pokłosiem Rewolucji francuskiej i wiosny ludów, które to zastępowały ówczesne konserwatywne i prawicowe rządy w Europie. To właśnie epoka oświecenia niosła za sobą feminizm, czy szerzenie ekologi (w takim sensie o jakim pisałem na początku). Ekologia znajduje swoje źródło w lewicowej epoce oświecenia, byłe i jest jej częścią. Dlatego też ekolodzy są lewicowcami. Ekolodzy (znowu prostuję) należący do greenpeace i jej podobnym. ~Porta okres kiedy byłem w liceum i głosowałem na PO dawno minął. Zmądrzałem i socjalistom mówię NIE

  0 0
 • ~auralfloat 2010-11-04 19:56:52

  charlie, trzeba potrafić rozróżnić ekologię od ochrony przyrody. Jeśli już używasz określenia ekologiczny, to powiem ci, że żadna organizacja nie wciska ludziom jakiejś wiedzy na temat globalnego ocieplenia. Nikt już nie ma wątpliwości, że ono jest faktem (tak samo jak globalne oziębienia). Nie są to również organizacje polityczne, polityzujące itd. ponieważ najczęściej to są ugrupowania pozarządowe (jest ich trochę w Polsce). I dodam, że ekolodzy (czyt. obrońcy przyrody) nie są przeciwni inwestycjom, tylko chcą by następowały one w zgodzie z prawem i konstytucją (Polski i UE) oraz by nie kolidowały z ekosystemem, powodując jego zachwianie. Oczywiście jesteś liberalistą i uważasz, że każdy powinien robić co chce, ale nie jest to spojrzenie w przyszłość tylko we własny portfel. Ekologia nie jest związana z polityką, ale zawsze jakaś banda usiłowała łączyć i stąd mamy upolitycznienie wielu dziedzin. Osobiście znam wielu prawicowców zajmujących się ochrona przyrody. Greenpeace jest organizacją, która robi wiele pozytywnego, ale ma sporo za uszami (finansowana jest przez różnych opcji politycznych rządy wielu krajów).

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

"Piątka dla zwierząt" - popierasz ten projekt ustawy?
Oddanych głosów: 926