Energetyk ROW: zwycięstwo było blisko

2012-10-14, Autor:
Piłkarze ROW-u Rybnik zremisowali z Rozwojem Katowice 2:2.

W meczu 12. kolejki grupy zachodniej II ligi Energetyk ROW Rybnik zmierzył się w Katowicach z Rozwojem. Mecz lepiej rozpoczęli rybniczanie, którzy po 25 minutach prowadzili już 2:0. Gole zdobyli Rafał Kurzawa i Jarosław Wieczorek. Gospodarze szybko jednak zdobyli bramkę kontaktową. W 30. minucie na listę strzelców wpisał się Damian Gacki. Gdy wydawało się, że rybniczanie dowiozą prowadzenie do końca, w 86. minucie wyrównał Wojciech Król. Ostatecznie ROW zremisował z Rozwojem 2:2.

W pozostałych meczach II ligi na uwagę zasługuje wysoka porażka na własnym boisku lidera, Lecha Rypin, który przegrał z MKS-em Kluczbork 0:3. Punkty straciła także Bytovia. Piłkarze z Bytowa tylko zremisowali z Oławie z MKS-em 1:1.

Kolejny mecz rybniczanie rozegrają na stadionie przy ul. Gliwickiej z Lechem Rypin. Spotkanie odbędzie się w piątek 19 października o godzinie 18:00.

Rozwój Katowice - Energetyk ROW Rybnik 2:2 (1:2)

0:1 - Rafał Kurzawa (16), 0:2 - Jarosław Wieczorek (25), 1:2 - Damian Gacki (30), 2:2 - Wojciech Król (86)