Energetyk ROW: zwycięska passa przerwana na finiszu rozgrywek

2012-05-27, Autor:
W ostatniej kolejce grupy zachodniej II ligi Energetyk ROW Rybnik przegrał na własnym boisku z Jarotą Jarocin 1:2.

Dziewięć wygranych meczów z rzędu na własnym boisku – takim bilansem mogli poszczycić się piłkarze ROW-u przed ostatnią kolejką w tym sezonie. Rybniczanie chcieli podtrzymać rewelacyjną passę, jednak dobre humory popsuła im Jarota Jarocin. Co prawda rybniczanie mieli przewagę, szczególnie w pierwszej połowie, ale w tej części spotkania nie udało im się pokonać bramkarza gości: – Powiem trochę przewrotnie, ale sądzę, że zagraliśmy najlepszą pierwszą połowę w tym roku – chwalił swoich piłkarzy trener ROW-u, Ryszard Wieczorek. Oni jednak zmarnowali kilka dobrych okazji. Swoich szans do strzelenia bramki nie wykorzystali m.in. Kamil Kostecki, Jarosław Wieczorek i Marek Gładkowski.

Po zmianie stron groźnych sytuacji było już znacznie mniej. Swoje akcje perfekcyjnie wykorzystali goście. W 59. minucie fatalny błąd w ustawieniu rybnickich obrońców zakończył się golem strzelonym przez Karola Danielaka. Piłkarze ROW-u wyrównali kilkanaście minut później po akcji Rafała Andraszaka i Mateusza Szatkowskiego. Ten pierwszy podał, a drugi strzelił bramkę. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, swojego drugiego gola zdobył Danielak. Sytuacja ta miała miejsce już w doliczonym czasie gry. Tym samym na finiszu rozgrywek rybniczanie przerwali rewelacyjną passę dziewięciu zwycięstw z rzędu na boisku przy ul. Gliwickiej.

Gdyby nie bramka stracona w końcówce spotkania z Jarotą, zespół ROW-u zająłby w tym sezonie 11. miejsce. Ostatecznie uplasował się dwie lokaty niżej. W perspektywie całego sezonu wynik ten należy uznać za dobry. Warto przypomnieć, że pod koniec 2011 roku rybniczanie znajdowali się w strefie spadkowej mając na swoim koncie zaledwie 19 punktów (na 20 meczów). Rewelacyjna runda wiosenna pozwoliła im uchronić się przed spadkiem. W 14 meczach rozegranych w tym roku ROW Rybnik zdobył aż 25 punktów. Tylko Miedź Legnica mogła poszczycić się lepszym bilansem.

Jaka będzie przyszłość rybnickich piłkarzy i trenera Wieczorka? O tym dowiemy się prawdopodobnie w najbliższych dniach. Na dziś wiadomo, że z końcem czerwca kończą się kontrakty większości zawodnikom: – W poniedziałek mamy spotkanie zarządu, podczas którego podsumujemy ten sezon – skomentował trener Wieczorek, który już rozmawiał z prezesem klubu, Grzegorzem Janikiem, na temat jego dalszej współpracy z ROW-em: - To prawda, odbyliśmy już wstępną rozmowę. Uważam, że przy pewnych ruchach kadrowych można stworzyć tutaj ekipę, która zagra w II lidze jako rutyniarz. W tym roku wszyscy uczyliśmy się tej ligi, a dziś mamy na jej temat ogromną wiedzę, którą warto wykorzystać – skończył Wieczorek.

Energetyk ROW Rybnik - Jarota Jarocin 1:2 (0:0)
0:1 - Karol Danielak (59), 1:1 - Mateusz Szatkowski (71), 1:2 - Karol Danielak (90)