Energetyk ROW zremisował z Arką Gdynia. „Szkoda, że dwa razy goniliśmy wynik” (wideo - zobacz skrót meczu)

2014-05-04, Autor:
W 28. kolejce I ligi Energetyk ROW Rybnik zremisował z Arką Gdynia 2:2. Gole dla rybniczan zdobyli Kamil Kostecki i Jarosław Wieczorek.

W meczu z Arką rybniczanie nie przestraszyli się faworyzowanego rywala i stoczyli z nim wyrównany bój. Wymiana ciosów rozpoczęła się w 21. minucie, kiedy to gdynianie wykorzystali stratę Pawła Staniczka w okolicach 20 metra od bramki ROW-u. W sytuacji sam na sam z Antoninem Buckiem znalazł się Mateusz Szwoch i było 1:0 dla Arki. Tuż przed przerwą wyrównali rybniczanie. Piłka po strzale Szymona Sobczaka i interwncji obrońców Arki trafiła pod nogi Jarosława Wieczorka, a ten podał ją do Kamila Kosteckiego, który nie dał szans bramkarzowi gości – Ta bramka była dla mnie bardzo ważna. Gra się nie układała i miałem dużo strat. Ten gol pomógł mi uwierzyć, że można powalczyć nawet z kandydatem do awansu – powiedział po meczu Kostecki.

Druga połowa jeszcze dobrze się nie zaczęła, a było 2:1 dla Arki. Dośrodkowanie z prawej strony wykorzystał Michał Rzuchowski i pewnym strzałem pokonał Bucka. Energetyk ROW odpowiedział po trzech minutach. W polu karnym Arki znalazł się Jarosław Wieczorek, którego pierwszy strzał został zablokowany przez obrońców. Przy dobitce pomocnik rybniczan był już bezbłędny i na tablicy wyników ponownie pojawił się remis.

Wydawało się, że kolejne gole są tylko kwestią czasu. Obie drużyny miały swoje okazje. Rybniczanie nawet umieścili piłkę w siatce, ale Szymon Sobczak zrobił to ręką, za co został ukarany żółtą kartką. W końcówce spotkania piłkarze ROW-u byli groźniejsi, jednak żadna ich akcja nie zakończyła się zdobyciem gola. Ostatecznie podopieczni Jana Furlepy podzielili się punktami z Arką. Był to ich czternasty remis w tym sezonie.

– Bardzo chcieliśmy dziś wygrać – powiedział Wieczorek, który zdobył dziś pierwszego gola po powrocie po kontuzji. – Klub zorganizował nam fajne warunki przed meczem z Arką. Byliśmy na zgrupowaniu w Kamieniu. Zrobiliśmy wszystko psychicznie i fizycznie, żeby zagrać dobre spotkanie. Szkoda, że dwa razy goniliśmy wynik. Arka pokazała klasę. U nas zabrakło konsekwencji przy straconych bramkach. Nie można dopuszczać do takich strat w środku. Nam jest trudno strzelać, a my za łatwo dajemy. Brakuje nam jeszcze lepszej skuteczności pod bramką rywala i mam nadzieję, że poprawimy to w kolejnym spotkaniu – dodał.

W następnej kolejce Energetyk ROW podejmie lidera I ligi, GKS Bełchatów. Mecz zostanie rozegrany w piątek 9 maja o godzinie 19:00 na stadionie przy ul. Gliwickiej.

Energetyk ROW Rybnik - Arka Gdynia 2:2 (1:1)

0:1 - Mateusz Szwoch (21), 1:1 - Kamil Kostecki (43), 1:2 - Michał Rzuchowski (46), 2:2 - Jarosław Wieczorek (49)

Energetyk ROW: Antonin Bucek - Sławomir Szary, Szymon Jary, Marcin Grolik, Michał Płonka, Mariusz Muszalik, Paweł Staniczek (63' Hubert Otręba), Szymon Sobczak (70' Daniel Feruga), Kamil Kostecki, Jarosław Wieczorek, Idrissa Cisse (81' Roland Buchała)

Arka: Michał Szromnik - Mateusz Cichocki (61' Tomasz Kowalski), Krzysztof Sobieraj, Kamil Juraszek, Marcin Radzewicz, Tomasz Jarzębowski, Michał Rzuchowski, Piotr Tomasik (46' Adrian Budka), Paweł Wojowski (71' Arkadiusz Aleksander), Mateusz Szwoch, Bartosz Ślusarski

Żółte kartki: Paweł Staniczek, Szymon Sobczak, Idrissa Cisse (Energetyk ROW)