Energetyk ROW: wysoka porażka w Legnicy

2012-05-19, Autor:
W 33. kolejce II ligi Energetyk ROW Rybnik przegrał na wyjeździe z Miedzią Legnica 0:4. Tym samym drużyna gospodarzy zapewniła sobie awans do I ligi. Pomimo porażki z Rakowem Częstochowa o klasę wyżej w przyszłym sezonie zagra również GKS Tychy.

Relacja z meczu w Legnicy:

1 połowa:

Słoneczna pogoda w Legnicy. Na stadionie ok. 4000 kibiców. Obie drużyny rozpoczęły od dosyć ostrożnego badania się nawzajem. W 4 minucie Jarosław Wieczorek oddał mocno niecelny strzał zza pola karnego. Kilka minut później Rafał Andraszak niecelnie dośrodkował z prawej strony. Pierwsza groźna sytuacja miała miejsce w 9 minucie. Rzut wolny z 20 metrów, strzelił Nowacki, na nasze szczęście wysoko nad bramką Gocyka. W 12 minucie dobrą akcję przechwytem w środku pola rozpoczął Szymon Jary, podał na lewą stronę do Andraszaka, który dośrodkował do Gładkowskiego. Niestety napastnik ROW-u nie trafił czysto w piłkę.

W 15 minucie padła bramka dla Miedzi. Po niedokładnym wybiciu głową obrońcy ROW-u, do piłki doszedł Grzegorzewski, który „skiksował”, jednak szybko naprawił swój błąd i posłał piłkę w krótki róg bramki gości. 1:0 dla Miedzi!

W 17 minucie po wolnym z 40 metrów źle interweniował Gocyk, który zamiast złapać piłkę wybił ją przed siebie i tylko dzięki postawie naszych obrońców nie straciliśmy drugiego gola. Po rzucie wolnym z 30 metrów, strzał Szarego został niefortunnie zablokowany przez Grolika. Faul Andraszaka na Zasadzie, rzut wolny wykonywał Starosta, wrzucił piłkę, a przy piąstkowaniu faulowany był Gocyk. Po chwili pierwsza zmiana w drużynie gospodarzy, w 23 minucie na boisku pojawia się Gittner za Paszlińskiego. Strzał Kosteckiego z za pola karnego w 35 minucie zablokował zawodnik gospodarzy, któremu przy okazji tej interwencji udzielana była pomoc. Rzut rożny, krótko wykonany przez rybniczan. Ostatecznie piłka wylądowała w rękach Bledzewskiego. 38 minuta, rzut rożny dla legniczan. Nowacki wrzucił piłkę w pole karne, ale Andraszak pewnie pozbył się jej z naszej połowy. W przerwie na boisku pojawił się Dawid Gajewski w miejsce Marka Krotofila.

II polowa
Strzał Wieczorka w 48 minucie zablokowali obrońcy, mogło być groźnie. Początek drugiej połowy to optyczna przewaga drużyny gospodarzy, która krok po kroku budowała ataki pozycyjne.W 55 minucie setkę zmarnował Grzegorzewski, który 2 metry przed bramką strzelił obok słupka. Minutę później po faulu Gocyka rzut karny dla gospodarzy wykonywał Grzegorzewski, ale bramkarz ROW-u sparował piłkę na słupek! Wójcik faulował w 59 minucie i Miedź miała dobrą sytuację, rzut wolny z ok. 25 metrów, na nasze szczęście zatrzymał się on na murze naszych obrońców. Mecz zostaje przerwany w 60 minucie ze względu na oprawę miejscowych kibiców, która w większości ląduje na płycie boiska. Szewczuk w 68 minucie próbował strzału z 30 metrów po ziemi, ale Gocyk pewnie złapał futbolówkę.Podwójna zmiana w 72 minucie, schodzą Jary i Gładkowski w ich miejsce Pontus i DzięgielowskiW 73 minucie Miedź wyprowadziła kontrę 3 na 1, lecz pogubili się napastnicy i wynik pozostaje bez zmian. Za Nowackiego pojawia się Mowlik w 76 minucie. 78 minuta, akcja prawą stroną Andraszaka, dośrodkowanie i Pontus zagrał niecelnie głową.

Strzał Szewczuka w 80 minucie z pola karnego wybił na rożny Gocyk. Po rożnym i główce zawodnika Miedzi piłka trafia w słupek, jednak wobec dobitki Szewczuka bramkarz ROW-u był już bezradny. 2:0 dla Miedzi!

Dwie minuty później w idealnej sytuacji znowu Szewczuk, jednak obok prawego słupka bramki gości. Zmiana w 84 minucie, za Wójcika wszedł Gródek. Chwilę później żółta kartka dla Wrześniaka.

W 90 minucie piłka w odległości 1 m przeszła wzdłuż bramki, jej bieg zmienił Zakrzewski i było 3:0.

Minuta później znowu gol dla gospodarzy, kompletnie rozbita obrona ROW-u dała się rozklepać i piłkę do bramki skierował Grzegorzewski. Mecz zakończył się wynikiem 4:0 dla gospodarzy.

Miedź Legnica - Energetyk ROW Rybnik 4:0 (1:0)

1:0 - Grzegorzewski (15), 2:0 - Szewczuk (80), 3:0 - Zakrzewski (90), 4:0 - Grzegorzewski (90)

Miedź: Bledzewski, Starosta, Paszliński, Woźniczka, Zasada, Gawlik, Nowacki, Hempel(k), Garuch, Grzegorzewski, Zakrzewski

ROW: Gocyk, Wrześniak, Grolik, Krotofil, Szary, Wójcik, Jary, Andraszak, Kostecki, Wieczorek, Gładkowski