Energetyk ROW: wyrównali grając w osłabieniu (wideo)

2011-09-24, Autor:
W 11. kolejce grupy zachodniej II ligi Energetyk ROW Rybnik zremisował w Głogowie z Chrobrym 2:2.

Spotkanie w Głogowie dostarczyło sporo emocji. Pierwsi gola zdobyli rybniczanie. Na listę strzelców wpisał się Rafał Andraszak. Jeszcze w pierwszej połowie gospodarze wyrównali. Do bramki Piotra Pasia trafił Konrad Kaczmarek. Tuż przed przerwą w polu karnym ROW-u miało miejsce zamieszanie, po którym Paś otrzymał żółtą kartkę. Była ona efektem przepychanki między zawodnikami po tym, jak gospodarze nie przerwali gry, gdy na boisku leżał jeden z zawodników ROW-u. Po chwili, za gestykulowanie w kierunku publiczności, rybnicki bramkarz otrzymał drugi żółty kartonik i musiał opuścić boisko. Między słupkami stanął debiutant, Marcel Nierstenhofer. Po zmianie stron szybko gola zdobyli gospodarze. Na prowadzenie wyprowadził ich Przemysław Stasiak. ROW pomimo tego, ze grał w osłabieniu, starał się zdobyć drugą bramkę. Sztuka ta udała się w 80. minucie. Cenny remis zapewnił rybniczanom gol Jarosława Wieczorka.

Kolejny mecz rybniczanie rozegrają na własnym stadionie w piątek 30 września o godzinie 18:00. Do Rybnika przyjedzie Raków Częstochowa.

Chrobry Głogów - Energetyk ROW Rybnik 2:2 (1:1)

0:1 - Andraszak (19), 1:1 - Kaczmarek (36), 2:1 - Stasiak (46), 2:2 - Wieczorek (79)

Chrobry: Augustyn - Ziemniak, Michalec, Sylwestrzak, Samiec, Bukraba, Niedźwiedź (60' Wan), Hałambiec, Kaczmarek (70' Machaj), Stasiak, Grzybowski (66' Węglarz).

ROW: Paś - Andraszak, Mitura (23' Grolik), Wrześniak, Kasprzak, Cieślak (90' Wójcik), Jary, Kostecki, Wieczorek, Mościcki (77' Gajewski), Szatkowski (45' Nierstenhofer).

11. kolejka (24-25 września):

Calisia Kalisz - Czarni Żagań 4:1
Chrobry Głogów - Energetyk ROW Rybnik 2:2
Raków Częstochowa - Elana Toruń 3:3
GKS Tychy - Ruch Zdzieszowice 4:0
Górnik Wałbrzych - Tur Turek 2:0