Energetyk ROW: wygrany sparing z BKS-em

2012-07-12, Autor:
W pierwszym sparingu przed nowym sezonem piłkarze ROW-u pokonali BKS Stal Bielsko-Biała 5:3.

Na boisku w Wielopolu kibice zobaczyli aż 8 bramek, z czego połowę już w pierwszej połowie zdobył Energetyk ROW (dwie samobójcze i po jednym golu Marka Krotofila i Tomasza Kasprzyka). Wyjściowy skład, jaki ustalił trener Ryszard Wieczorek (Kuczera – Semeniuk, Szary, Grolik, Kachel – Kasprzyk, Krotofil, Gródek, Kostecki, Wieczorek – Buchała), z powodzeniem radził sobie na tle słabiej dysponowanego przeciwnika. Warto przy tej okazji wspomnieć, że trenerem gości z Bielska jest Jan Furlepa, który rok temu wprowadził ROW do II ligi.

W drugiej połowie trener Wieczorek wymienił prawie całą drużynę. Na boisku pojawiło się kilku testowanych piłkarzy. Wprowadzone zmiany odbiły się to na stylu gry. Co prawda na 5:0 podwyższył Brazylijczyk André Costa, ale później do bramki rywala trafiali tylko przyjezdni. Bielszczanie zdołali strzelić trzy gole i ostatecznie ROW wygrał 5:3.

Piłkarze ROW-u przez najbliższe dni będą przebywać na obozie w Kamieniu. W piątek 13 lipca o godzinie 18:00 na boisku RKP Rybnik rozegrają sparing z beniaminkiem IV ligi, Fortecą Świerklany.

Warto dodać, że w środę 18 lipca o godzinie 17:00 rybniczanie rozegrają spotkanie w ramach rundy przedwstępnej Pucharu Polski (czytaj więcej). Ich rywalem będzie Ruch Zdzieszowice. Mecz odbędzie się na boisku rywala.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0