Energetyk ROW w półfinale PP

2010-06-04, Autor:
Po zwycięstwie w finale Pucharu Polski Podokręgu Rybnik Energetyk ROW Rybnik awansował do półfinału tych rozgrywek na szczeblu Śląskiego ZPN.

Na inaugurację Pucharu Polski Śląskiego ZPN piłkarze z Rybnika otrzymali wolny los. Pierwszym rywalem na tym szczeblu rozgrywek był Leśnik Kobiór. Na boisku rywala podopieczni Dariusza Widawskiego wygrali po dogrywce 3:1. Pierwsi gola zdobyli gospodarze. Tuż przed przerwą na listę strzelców wpisał się Patryk Serafin. Wyrównał osiem minut po zmianie stron Dawid Bober. W regulaminowym czasie gry był remis 1:1. O sukcesie rybniczan zadecydowała dogrywka, w której bramki zdobyli Michał PieczkaŁukasz Żyrkowski.

Kolejnym rywalem ROW-u w Pucharze Polski będzie Błyskawica Drogomyśl. Rybniczanie rozegrają mecz na wyjeździe we wtorek 15 czerwca o godzinie 17:00. Błyskawica Drogomyśl występuje w lidze okręgowej (grupa Bielsko-Biała), czyli dwie klasy rozgrywkowe niżej niż ROW.

Warto dodać, że w najbliższy wtorek 8 czerwca piłkarze ROW-u rozegrają mecz towarzyski z Górnikiem Zabrze. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00 na stadionie przy ul. Gliwickiej.

Leśnik Kobiór - ROW Rybnik 1:3 (1:0, 1:1)

Bramki: 44 min. Patryk Serafin - 1:0, 53 min. Dawid Bober - 1:1, 94 min. Michał Pieczka - 1:2, 97 min. Łukasz Żyrkowski - 1:3.

Puchar Polski 2009/2010, grupa: Śląski ZPN