Energetyk ROW w końcu zwycięski na wyjeździe

2012-04-22, Autor:
W 27. kolejce grupy zachodniej II ligi Energetyk ROW Rybnik wygrał w Kaliszu z Calisią 3:2.

Na boisku w Kaliszu prowadzenie dla ROW-u uzyskał w 23. minucie Marcin Pontus. Po zmianie stron Calisia wyrównała, a następnie wyszła na prowadzenie. W ciągu dwóch minut bramki zdobyli Patryk Klofik (58 min.) i Kamil Jackiewicz (60 min.). Strata goli podziałała mobilizująco na piłkarzy prowadzonych przez trenera Ryszarda Wieczorka. Wpierw swoją drugą bramkę zdobył Pontus, a w końcówce spotkania cenne trzy punkty zapewnił rybniczanom Jarosław Wieczorek, który wykorzystał rzut karny. Tym samym piłkarze ROW-u odnieśli pierwsze w tym sezonie zwycięstwo na boisku rywala.

Calisia Kalisz - Energetyk ROW Rybnik 2:3 (0:1)

0:1 - Pontus (23), 1:1 - Klofik (58), 2:1 - Jackiewicz (60), 2:2 - Pontus (73), 2:3 - Wieczorek (82 - karny)

Calisia: Primel - Wiącek, Wergiłow (82' Nawrocki), Safarjan, Wandzel (46' Jackiewicz) - Kotwica (86' Żurawski), Roszak, Sowiński - Klofik, Stojczew (78' Ciesielski) - Odunka.

Energetyk ROW: Gocyk - Wrześniak (79' Andraszak), Grolik, Szary, Kasprzak - Gajewski (70' Gładkowski), Krotofil, Kostecki, Szatkowski (85' Jary) - Wieczorek, Pontus.