Energetyk ROW tylko zremisował z Puszczą. Szanse na utrzymanie coraz mniejsze (wideo - zobacz skrót meczu)

2014-05-25, Autor:
Po dramatycznym meczu Energetyk ROW Rybnik zremisował z Puszczą Niepołomice 1:1. Piłkarze trenera Jana Furlepy mają jeszcze matematyczne szanse na utrzymanie w I lidze. Sytuacja w tabeli jest jednak bardzo trudna.

Pierwszą groźną sytuację stworzył Idrissa Cisse, jednak jego uderzenie głową było za słabe i Krystian Stępniowski bez problemu sobie z nim poradził. W 19. minucie Jarosław Wieczorek próbował pokonać bramkarza płaskim strzałem, ale golkiper gospodarzy był na posterunku. Chwilę później indywidualną akcją popisał się Paweł Strózik, który minął dwóch obrońców ROW-u, ale jego strzał został zablokowany. Gospodarze mogli wyjść na prowadzenie w 32. minucie po niepewnej interwencji Antonina Bucka i zamieszaniu w polu karnym rybniczan. Tuż przed przerwą ładna kombinacyjna akcja Daniela FerugiKamila Kosteckiego zakończyła się tylko rzutem rożnym.

W 61. minucie, przy bierności rybnickiej obrony, piłka znalazła się u stóp Jacka Magdzińskiego. Pomocnik gospodarzy zamiast zdobyć gola, podał do bramkarza ROW-u. Pomimo wizualnej przewagi zawodników z Niepołomic gola zdobyli rybniczanie. W 67. minucie po szybkiej akcji Kosteckiego i dokładnym podaniu do Wieczorka, ten ostatni pokonał mierzonym strzałem przy krótkim słupku bramkarza Puszczy. Po stracie gola miejscowi mocno przycisnęli rybniczan. Piłkarze ROW-u ograniczali się tylko do kontr, a strzały napastników Puszczy nie raz zatrzymywały się na ofiarnie interweniujących obrońcach gości. Z czasem jednak napór malał, a rybniczanie pozwalali sobie na coraz śmielsze wypady pod pole karne przeciwnika. Groźnie było w 87. minucie, kiedy to rzut wolny z ok. 30 metrów wykonywał Longinus Uwakwe, ale sędzia dopatrzył się faulu w polu karnym na jednym z rybnickich obrońców. Minutę później podobna sytuacja miała miejsce z drugiej strony boiska. Mariusz Muszalik po uderzeniu z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę. W 90. minucie nastąpiło wyrównanie. Krzysztof Zaremba zdobył gola po wysokim dośrodkowaniu w pole karne. Podopieczni trenera Jana Furlepy momentalnie rzucili się do ataku. Po rzucie rożnym Roland Buchała trafił w bramkarza, a dobitka Wieczorka została wybita wręcz z linii bramkowej.

Rybniczanie zaprzepaścili szansę dogonienia grupy walczącej o utrzymanie. Pozostała tylko matematyka. W Niepołomicach zabrakło kilku minut skupienia.

W przedostatniej kolejce sezonu Energetyk ROW zmierzy się w Rybniku z walczącą o utrzymanie Chojniczanką Chojnice. Mecz odbędzie się w sobotę 31 maja o godzinie 16:45 na stadionie przy ul. Gliwickiej.

Warto dodać, że po dzisiejszej wygranej z Olimpią w Grudziądzu pierwszą drużyną, która wywalczyła awans do ekstraklasy, jest Górnik Łęczna. Piłkarze Górnika przegrali w tym sezonie tylko sześć meczów. W dwóch z nich lepsi okazali się rybniczanie...

Puszcza Niepołomice - Energetyk ROW Rybnik 1:1 (0:0)

0:1 - Jarosław Wieczorek (67), 1:1 - Krzysztof Zaremba (90)

Energetyk ROW: Antonin Bucek - Michał Płonka, Marcin Grolik, Szymon Jary, Sławomir Szary, Paweł Staniczek (90+2' Tomasz Gródek), Mariusz Muszalik, Jarosław Wieczorek, Kamil Kostecki, Daniel Feruga (77' Tomas Vrto), Idrissa Cisse (68' Roland Buchała)