Energetyk ROW samodzielnym liderem

2012-10-27, Autor:
W 14. kolejce II ligi Energetyk ROW Rybnik wygrał w Oławie z MKS-em 3:2.

Sporo emocji przyniósł sobotni mecz MKS-u Oława z ROW-em Rybnik. Jako pierwsi gola zdobyli rybniczanie, a na listę strzelców w 28. minucie wpisał się Jarosław Wieczorek. Chwilę później wyrównał Mateusz Gancarczyk. Remisem 1:1 zakończyła się pierwsza połowa.

Po zmianie stron ROW ponownie wyszedł na prowadzenie. W 56. minucie drugiego gola zdobył Wieczorek, tym razem z rzutu karnego. Gospodarze mogli szybko wyrównać, ale „jedenastki” nie wykorzystał Jakub Kalinowski. Parę minut później było już jednak 2:2. Na listę strzelców wpisał się Dawid Lipiński. W końcówce spotkania 3 punkty rybniczanom zapewnił Marek Gładkowski. Dzięki jego bramce ROW pokonał MKS 3:2 i umocnił się na pozycji lidera II ligi.

Po czternastu kolejkach ROW jest samodzielnym liderem. Punkty pogubili jego najgroźniejsi rywale. Bytovia Bytów zremisowała z Chrobrym Głogów 2:2, a Lech Rypin przegrał z Górnikiem Wałbrzych 0:3. Zwycięstwo 3:0 z KS Polkowice odnotowała Chojniczanka Chojnice, która zrównała się punktami z Bytovią i Lechem (po 26 pkt.). ROW prowadzi z 29 pkt.

Kolejny mecz rybniczanie rozegrają na własnym boisku w piątek 2 listopada o godzinie 17:00. Na stadion przy ul. Gliwickiej przyjedzie wtedy Calisia Kalisz.

MKS Oława - Energetyk ROW Rybnik 2:3 (1:1)

0:1 - Jarosław Wieczorek (28), 1:1 - Mateusz Gancarczyk (30), 1:2 - Jarosław Wieczorek (56 - karny), 2:2 - Dawid Lipiński (64), 2:3 - Marek Gładkowski (82)