Energetyk ROW: Raków na kolanach

2013-03-30, Autor:
W meczu na szczycie 21. kolejki grupy zachodniej II ligi Energetyk ROW Rybnik wygrał na stadionie przy ul. Gliwickiej z Rakowem Częstochowa 5:0.

Tak wysokiego zwycięstwa mało kto się spodziewał. W końcu do Rybnika przyjechał Raków Częstochowa, z którym Energetyk ROW zawsze miał problemy. Tym razem problemów nie było i piłkarze trenera Ryszarda Wieczorka dominowali od początku do końca meczu. Już w pierwszych kilkunastu minutach rybniczanie powinny zdobyć co najmniej trzy gole. Trafił tylko Roland Buchała, który najwyżej wyskoczył po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mariusza Muszalika. Była wtedy 6. minuta. Pomimo przewagi piłkarze ROW-u kazali czekać kibicom na zdobycie drugiej bramki aż pół godziny. Po dośrodkowaniu z prawej strony Marka Krotofila piłkę wypiąstkował bramkarz Rakowa, Mateusz Kos. Ta trafiła pod nogi Jarosława Wieczorka, który z 10 metrów wpakował ją do bramki. Tuż przed przerwą wynik mógł podwyższyć Muszalik, ale piłka po jego strzale minimalnie minęła bramkę Rakowa.

Po zmianie stron częstochowianie starali się strzelić bramkę kontaktową, ale szybko na ziemię sprowadził ich ROW. Po rzucie rożnym w 53. minucie na 3:0 podwyższył Kamil Kostecki. Ten sam zawodnik strzelił również czwartego gola, tym razem wykorzystując podanie Krotofila. Wynik w 70. minucie ustalił Buchała, którego także idealnie obsłużył Krotofil. Tym samym ROW wygrał z Rakowem aż 5:0 i nadal jest liderem grupy zachodniej II ligi.

Swoją dobrą postawę w całym meczu popsuł nieco w jego końcówce Krotofil. W 90. minucie otrzymał on pierwszą żółtą kartkę (za zablokowanie piłki przy rzucie wolnym gości), a w doliczonym czasie drugą. Tym samym tuż przed końcowym gwizdkiem musiał opuścić murawę.

Warto zaznaczyć, że na trybunach stadionu przy ul. Gliwickiej zasiadło blisko 2500 kibiców, z czego spora grupa przyjechała z Częstochowy. Dobrze spisał się rybnicki „młyn”, który dawno nie był tak liczny. Głośny doping z pewnością pomógł piłkarzom ROW-u w odniesieniu bardzo cennego zwycięstwa.

Dobrą atmosferę wokół meczu popsuła nieco jego organizacja. Na naszego redakcyjnego maila już spłynęły uwagi kibiców: – Byłem pod stadionem o godz. 14:30, a wszedłem na niego dopiero o godz. 15:30. Żenada i wstyd! Tak nie może być – żalił się jeden z fanów ROW-u, który utknął w długiej kolejce przed stadionem. Kibice byli wpuszczani tylko przez dwie bramki, co bardzo wydłużyło czas oczekiwania. Miejmy nadzieję, że władze rybnickiego klubu rozwiążą ten problem i w przyszłości taka sytuacja już się nie powtórzy.

Kolejny mecz rybniczanie rozegrają na wyjeździeRuchem Zdzieszowice. Spotkanie odbędzie się w sobotę 6 kwietnia o godz. 16:00.

Pomeczowe wypowiedzi trenerów:

Jerzy Brzęczek – Raków Częstochowa

ROW był lepszy i zasłużenie wygrał. My przegraliśmy walkę w środku pola. Mieliśmy za dużo strat. Według mnie ROW jest już jedną nogą w 1. lidze.

Ryszard Wieczorek – Energetyk ROW Rybnik

Jestem dumny z moich chłopaków, że w tak ważnym meczu nie cofnęli się i nie czekali na przeciwnika. Pomimo tego, że gramy trzema stoperami, nasza gra jest bardzo ofensywna. Dużą przewagę robiły nasze skrzydła, czyli Marek Krofotil i Daniel Kutarba. W ostatnich dniach oglądaliśmy dużo meczów, również z Ligi Mistrzów, podglądając drużyny z najwyższej półki, które grają trzema obrońcami. Cieszę się, że moi piłkarze złapali, o co chodzi w tym ustawieniu. Dziś wychodziły nam piękne akcje. Na dodatek odkuliśmy się Rakowowi, z którym za mojej kadencji zawsze przegrywaliśmy. Najbliższy rywal, czyli Ruch Zdzieszowice, również nam nigdy nie leżał, dlatego trzeba się jak najlepiej przygotować do tego spotkania.

Energetyk ROW Rybnik - Raków Częstochowa 5:0 (2:0)

1:0 - Roland Buchała (6), 2:0 - Jarosław Wieczorek (35), 3:0 - Kamil Kostecki (53), 4:0 - Kamil Kostecki (67), 5:0 - Roland Buchała (70)

Energetyk ROW: Kajzer - Krotofil, Radler, Grolik, Szary, Kutarba (89' Staniczek) - Muszalik - Kostecki, Wieczorek (83' Jary), Kurzawa (75' Kasprzyk) - Buchała (74' Szatkowski)

Raków: Kos - Soczyński, Góra, Łysek (46' Mastalerz), P. Kowalczyk - Napora, Ł. Kowalczyk (62' Silva), Czerwiński, Bezerra (57' Pląskowski) - Kmieć (84' Buczkowski), Balogun

Żółte kartki: P. Kowalczyk (33), da Luz Silva (73), Kutarba (80), Krotofil (90, 90+2)

Chrobry Głogów  -  Elana Toruń 1:0
Calisia Kalisz  -  KS Polkowice  (odwołany)
MKS Oława  -  Jarota Jarocin  1:2
Lech Rypin  -  Zagłębie Sosnowiec  0:3 (walkower)

0 0

Bardzo dobry mecz w wykonaniu naszych zawodników :) również młyn rybnicki na wysokim poziomie ! I Liga dla Rybnika

• ~adamb 2013-03-30
    17:19:00

0 0

Zwycięstwo cieszy :) głupota Policji i zabezpieczenia już mniej cieszy :(
    Po jaką cholerę robią sztuczny chaos z zamykaniem Gliwickiej na wysokości stadionu tego za bardzo nie rozumiem ! Jeśliby kiedyś doszło do sytuacji, że ROW awansuje do Ekstraklasy to pewnie służby mundurowe zamkną miasto na rogatkach :)

• ~pit75rk 2013-03-30
    17:40:21

0 0

Największą głupotą wykazali się organizatorzy otwierając tylko 2 bramki na tyle ludzi. Debilizm jakich mało. Byłem pół godziny przed meczem a wszedłem na stadion w 35 minucie, Żałosne to wszystko. Chcąc wyjśc do samochodu po pieniądze to już nie można ejść bez ponownego kupna biletu. Takie rzeczy tylko w Rybniku. Brawa dla naszych piłkarzy. Szacun.

• ~yaman 2013-03-30
    18:03:21

0 0

Gratulacje dla pilkarzy! Brawo dla kibicow! ale oraganizacja QURWA TO JAKAS KPINA!!!! ZALOSNE POJEBAAALO WAS!!! ktos powinien za to beknac!!

18:06:17

0 0

Podzielam opinie przedmówcy. Myślałem, że pan Janik się czegoś przez ostatnie lata nauczył. Niestety myliłem się. Mecz na szczycie a otwarte dwie furtki, brak biletów w kasie. Zarząd organizacyjnie okręgówka!!! Ciekawe po co nam ta pani od marketingu, jeśli dziś pokazaliście jak odstraszyć ludzi od chodzenia na mecze. DLA PIŁKARZY WIELKIE GRATULACJE. WSPANIAŁA GRA I ZNAKOMITY DOPING RYBNICKICH KIBICÓW

• ~marys76 2013-03-30
    19:01:53

0 0

A o co chodziło z kibicami gości? Byli na stadionie od początku? Bo głośno dopingować zaczęli od 60 minuty. Wielkie BRAWA dla zawodników i dla MŁYNA - jeszcze mon resztki czornych fryndzli na pycholu po odpolyniu czornej racy!

• ~7dyzio1 2013-03-30
    19:23:29

0 0

Byłem dziś jak i zawsze na meczu ale takiego wyniku to ja się nie spodziewałem to co gra Row czapki z głów 1 liga dla Rybnika.Panie Janik tak się nie robi zeby chłopaki z Czestochowy jechali na mecz kibicowac swojej druzynie a potem mieli problemy z wejsciem na stadion to jest wielka kpina. Pilka nożna dla kibiców !!!!WSTYD PANIE JANIK!!! SŁABA ORGANIZACJA ZEBY KIBIC STAŁ PRZED KASAMI I BILETU BRAKOWAŁO I POTEM WCHODZI NA STADION JAK JUZ MECZ TRWA 35 MINUT ZENADA WSTYD PANIE JANIK I PANI FIGURA

• ~czarny7 2013-03-30
    19:43:00

0 0

Czemu tak długo nie wpuszczano kibiców gości?Kibic płaci za bilet jedzie tyle km traci czas a na mecz jest wpuszczany po 1 połowie lub wcale widowiska sportowe są dla kibiców,jeżeli ktoś zachowuje się nieodpowiednio to rozumie ale oni zachowywali sie ok.Brawa dla sektora naszych kibiców za doping.

19:44:15

0 0

Ciekawe, czy chociaż prezes Janik będzie miał j... i przeprosi za kompromitacje swoją i organizacyjną

• ~charlie 2013-03-30
    20:01:03

0 0

Nie ma takiego klubu jak Row, jest ROW! Nauczcie się w końcu! ...że ktoś w ogóle jeszcze takie byki strzela...

20:10:32

0 0

~charlie01 dobrze mówi. Ja pamiętam dawne czasy, gdy ROW grał w najwyższej klasie rozgrywkowej. W telewizorni "fachowcy" piłkarscy często mówili Rów, hehe.

20:34:37

0 0

dyzio & czarny mowicie ze goscie mieli problem wejsc na stadion! miejscowi mieli chyba jeszcze gorzej!! SKANDAL!!!!!

• ~300trojan 2013-03-30
    20:56:42

0 0

Skandal ,ze kibice Rakowa zostali wpuszczani dopiero na drugą połowe.Janik miał to w dupie,w przerwie poszedł sobie na caterring a jak wrócił to oczka mu sie świeciły i walił beke.Literka pewnie strzelił.Ludzie od marketingu tam to pewnie dziewczyny zawodników ktore nie maja o tym pojęcia.Miałem szczeście ,ze wszedłem na stadion szybciej.Janik sam powinien otworzyć kase i tam zapierniczac a nie opychac sie żarciem i wysyłać uśmiechy osiemnastolatkom.Ostatni raz tam byłem.

• ~antek 2013-03-30
    22:41:06

0 0

Dwie furtki otwarte tylko no i większość meczy w piatki. Komuś zależy,żeby za dużo ludzi na mecze nie przychodziło,ale dlaczego??? Mecz był w sobotę i frekwencja dużo lepsza była,a co za tym idzie i doping. Panie Janik dlaczego tak rzadko gramy w weekendy?????

• ~Ozi 2013-03-31
    01:04:53

0 0

Na tym meczu było obecnych 2400 widzów. Udokumentowane na zdjęciach.

• ~marys76 2013-03-31
    08:27:34

0 0

O co chodziło ze skandowanym przez naszych kibiców hasłem "KONFIDENCI Z KĘDZIERZYNA"? Ktoś przykapował?

• ~Krisqq 2013-03-31
    09:06:25

0 0

Witam!Rozumie rozgoryczenie kibicow stojacych przed bramkami (sam tez wszedlem na stadion w 25 minucie meczu),miejmy nadzieje ze sytuacja taka sie juz nie powtorzy,ale nie robmy zaraz jakies zlej atomosfery wokol zespolu DALEJ WALCZYMY O 1 LIGE I TO JEST NAJWAZNIEJSZE takze wszyscy w takiej samej ilosci badz wiekszej na mecz z TUREM TUREK,Trudno wpadka organizacyjna sie przytrafila i pozostaje nam wierzyc ze Wladze wyciagnal z niej wnoiski (czlowiek uczy sie na bledach).pozdROWienia ps.MLYN SPIASL SIE NA PIATKE.

• ~grobel 2013-03-31
    09:09:44

0 0

skandal ,panie jamnik nic pan sie nie nauczyl!!!!!! w kasach braklo biletów skandal!!! ochrona to sie ruszała jak mucha w smole!!! ludzi ze 2tys pod kasami ,kibice gosci weszli w 2 połowie,organizacja na poziomie A klasy, dobrze ze nasi piłkarze graja na poziomie juz 1 ligi!!!Janik Won z klubu,idz sobie do sejmu tam jest twoje miejsce,do nierobów

• ~Bolek_1 2013-03-31
    12:20:10

0 0

ktoś napisał, żeby nie robić "złej atmosfery" itd. oczywiście zgodziłbym się z tym, gdyby nie to, ze to niepierwsza taka sytuacja. Właściwie za każdym razem gdy do Rybnika ma przyjechać więcej niż 100 kibiców gości nasz klub ma problemy. Albo boją się wpuścić kibiców gości, albo nie radzą sobie z wpuszczaniem większej liczby rybnickich kibiców. Skoro to był mecz podwyższonego ryzyka to na stadionie zgodnie z ustawą powinno być więcej ochroniarzy (ok 75) a tylu na pewno nie było, bo nas wpuszczało ok 10 i może jeszcze z 5 było na stadionie. Wierzę w to, że 20-30 było przy wpuszczaniu Rakowa, ale na pewno nie 60. i tu mam zadanie do redakcji, dowiedzcie się ilu powinno być ochroniarzy, a ilu tak naprawdę było. Bo tu coś śmierdzi. Dodam tylko że Kwiotek (nie zięć, a szwagier Janika) potwierdził to w rozmowie z jednym z kibiców, ze mają pozwolenie na otwarcie trzech wejść, ale brakuje im ochroniarzy.

• ~stary 2013-03-31
    13:41:58

0 0

Do czego potrzebni im kibice? zawsze z nimi problem trzeba otworzyc kase zapewnic ochrone itp. Pieniadze dostana z urzedu .Wystarczy na pensje. A kibice nie sa im potrzebni.Szkoda ze takimi kategoriami mysli przyszly posel p. Janik

14:37:44

0 0

Stary trafił w sedno.
    Janik dostaje kasę z miasta, więc nie zależy mu na kibicach, na sponsorach (chyba że ktoś da i nie pyta co on z kasą robi). Jak mu braknie to Fudali da więcej i po problemie

• ~johan99 2013-03-31
    16:03:19

0 0

Przypomnę tylko Wam że z kasy miasta nie mogą być płacone kontrakty zawodników a to co wczoraj było z wejściem na stadion to po prostu kompromitacja. Strach pomyśleć jak w 1 lidze przyjedzie do nas Cracovia, GKS Katowice itp co się wtedy będzie działo.

16:27:49

0 0

johan milo mi ze Jestes juz w 1 lidze. Pieniadze dawaja sponsorzy i kibice jezeli tych drugich brak tych pierwszych nie bedzie. Urzednicy robia sobie wycieczki szukajac sponsorow moze nalezy wyslac p Janika np. do Dortmundu aby zobaczyl jak normalny klub dba o swoich kibicow . Jak sa kibice i wyniki znaja sie sponsorzy.

18:59:41

0 0

stary ja doskonale wiem że pieniądze są też od kibiców a jak są Ci kibice to i są sponsorzy tylko odpowiadam Tobie i Bolkowi że z pieniędzy z miasta nie opłacą sobie i piłkarzom pensji bo nie mogą ich na wynagrodzenia przeznaczyć. Jestem myślami już w pierwszej lidze bo doskonale widzę jak równo i dobrze gra nasz ROW a jak grają inne zespoły. Jeżeli się spojrzy na końcowe tabele 2 ligi z poprzednich lat to do awansu wystarcza średnio 60 pkt a nam już niewiele do tego brakuje zwłaszcza patrząc na to że do zakończenia ligi pozostało jeszcze 14 kolejek. Rysio zbudował w Rybniku maszynkę do wygrywania dlatego wątpię żeby to zaprzepaścili pozdROWienia