Energetyk ROW przegrał z Miedzią. Czy przy pierwszej bramce był spalony? Zobacz skrót meczu!

2014-04-24, Autor:
W 26. kolejce I ligi Energetyk ROW Rybnik przegrał na własnym boisku z Miedzią Legnica 0:3. Na osiem kolejek przed końcem sezonu sytuacja rybniczan jest fatalna. Zajmują oni przedostatnie miejsce w tabeli, tracąc do bezpiecznej strefy 7 punktów.

Do meczu z Miedzią piłkarze ROW-u przystąpili osłabieni brakiem Marcina GrolikaSzymona Jarego. Z konieczności na środku obrony zagrali Mateusz SłodowyMarek Krotofil. Ten drugi był wyróżniającym się zawodnikiem w tym spotkaniu, jednak w drugiej połowie musiał opuścić boisko z powodu kontuzji.

Zmiany w obronie nie wpłynęły korzystnie na grę rybniczan. W pierwszej połowie piłkarze Miedzi z łatwością przedostawali się w pole karne ROW-u. Groźne strzały Radosława Bartoszewicza, Mariusza Zasady, Tomasza MidzierskiegoWojciecha Łobodzińskiego bronił jednak Antonin Bucek. Oprócz bramkarza ROW-u na wyróżnienie w pierwszej połowie zasłużył Szymon Sobczak, który sprawiał sporo problemów obrońcom z Legnicy.

W 36. minucie padła pierwsza bramka. Patryk Szymański w sytuacji sam na sam z bramkarzem minął Bucka i spokojnie umieścił piłkę w siatce. Po stracie gola z rybnickich piłkarzy jakby zeszło powietrze, a zagrożenie pod bramką rywala zaczęli stwarzać dopiero po zmianie stron. Najpierw Idrissa Cisse wypuścił w uliczkę Sobczaka, ale minimalnie szybszy był bramkarz Andrzej Bledzewski. Chwilę później dobrym podaniem do Cisse popisał się Jarosław Wieczorek. Strzał Senegalczyka został jednak zablokowany przez obrońcę gości. Swoją okazję miał również Michał Płonka, którego mocne uderzenie z 20 metrów wypiąstkował Bledzewski. Bramkarz gości stanął na wysokości zadania także po strzale głową Cisse.

Gdy wydawało się, że rybniczanie w końcu wyrównają, drugiego gola zdobyła Miedź. Na listę strzelców ponownie wpisał się Szymański, który tym razem wykorzystał podanie Bartoszewicza. Po kilku minutach mogło być już 3:0, ale tym razem na z mocnym uderzeniem Mateusza Szczepaniaka poradził sobie Bucek. W doliczonym czasie gry bramkarz ROW-u nie miał już tyle szczęścia i po raz trzeci musiał wyciągnąć piłkę z siatki. Wynik na 3:0 ustalił Łobodziński.

– Co z tego, że mamy sytuacje, jeśli nie strzelamy bramek. Kombinujemy, zmieniamy, ale nic nie wychodzi. Trudno cokolwiek powiedzieć po takim meczu – skomentował Roland Buchała, który pojawił się na boisku w drugiej połowie zmieniając Sobczaka.

– Nasze zwycięstwo jest dosyć wysokie, patrząc z perspektywy drugiej połowie, kiedy to nasze prowadzenie wisiało na włosku, bo ROW przycisnął nas przez kilkanaście minut. Cieszymy się jednak z wygranej z drużyną, która walczy o utrzymanie – powiedział bramkarz Miedzi, Bledzewski.

Przed drużyną z Rybnika trzy bardzo trudne mecze z zespołami walczącymi o awans do ekstraklasy: Górnikiem Łęczna (na wyjeździe, 27 kwietnia), Arką Gdynia (u siebie, 3 maja, godz. 19:00) i GKS-em Bełchatów (u siebie, 9 maja, godz. 19:00).

Energetyk ROW Rybnik - Miedź Legnica 0:3 (0:1)

0:1 - Patryk Szymański (36), 0:2 - Patryk Szymański (77), 0:3 - Wojciech Łobodziński (90)

Energetyk ROW: Bucek – Płonka, Krotofil (64' Bałuszyński), Słodowy, Szary, Staniczek, Wieczorek (58' Feruga), Muszalik, Kostecki, Sobczak (75' Buchała), Cisse

Miedź: Bledzewski – Bartczak (46' Brożyna), Midzierski, Woźniczka, Zasada, Kasperkiewicz (84' Cierpka), Bartoszewicz, Madejski (70' Burkhardt), Łobodziński, Szczepaniak, Szymański