Ekstraliga futsalu: od 0:4 do 4:4. Mistrz Polski ratuje remis z TS ROW Rybnik

2017-12-23, Autor:

W zaległym meczu pierwszej kolejki ekstraligi futsalu kobiet piłkarki TS ROW Rybnik zremisowały na wyjeździe z mistrzem Polski – AZS UJ Kraków 4:4.

W Krakowie rybniczanki prowadziły już 4:0, jednak ostatecznie zremisowały 4:4. Dzięki temu wynikowi TS ROW nadal prowadzi w tabeli i jest jedynym zespołem bez porażki.

W niedzielę 7 stycznia o godzinie 17:00 TS ROW Rybnik podejmie w hali Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych. AZS UJ Kraków.

AZS UJ Kraków - TS ROW Rybnik 4:4 (0:3)

0:1 - Agata Sobkowicz (3), 0:2 - Aleksandra Lizoń (5), 0:3 - Magdalena Wojcik (11), 0:4 - Aleksandra Lizoń (21), 1:4 - Natalia Sitarz (22), 2:4 - Kinga Wilk (29), 3:4 - Natalia Sitarz (34), 4:4 - Natalia Sitarz (39)

AZS UJ: Klabis – Wilk, Wójcik, Sitarz, Ładocha oraz Kalita, Knysak, Wróbel, Kubaszek, Bolko, Maziarz, Bryzek, Malota, Zapała

ROW: Dąbek – Szymanowska, Sobkowicz, Wojcik, Lizoń oraz Botor, Pluta, Sobota, Rosak, Konkol

Tomasz Kieczka – prezes TS ROW Rybnik

Ten mecz był najlepszą reklamą kobiecej piłki. Podkreślają to wszystkie portale zajmujące się naszą tematyką. Szkoda straconej szansy na pokonanie mistrza Polski, jednak proszę pamiętać, że poza Agatą i Magdą dla rybniczanek to drugi sezon w ekstralidze futsalu. Dziewczyny cały czas uczą się tej specyficznej gry. Dlatego jestem szczęśliwy z pozycji lidera. Zrobimy wszystko, żeby tego miejsca nie oddać do końca sezonu zasadniczego.

Dominika Rosak – TS ROW Rybnik

Mecz na pewno nie należał do łatwych, ale liczyliśmy się z tym, że jedziemy do bardzo wymagającego przeciwnika. Pierwsza połowa zdecydowanie należała do nas, Kraków nie mógł coś wejść w mecz, dzięki czemu stworzyłyśmy sobie sporo sytuacji bramkowych, co zaowocowało trzema bramkami. Po przerwie wiedziałyśmy, że mecz będzie jeszcze cięższy, bo UJ musiał, my ewentualnie mogłyśmy to wygrać. Dlatego też uważam, że druga połowa zaś należała dla drużyny przeciwnej, za bardzo się cofnęłyśmy, co pozwoliło im na otwartą grę. Oczywiście bardzo dobrze to wykorzystały, bo mecz zakończył się wynikiem 4:4. Myślę, że remis zasłużony, dlatego cieszymy się z każdego punktu, najważniejsze, że mamy lidera i dołożymy wszelkich starań, żeby to się już nie zmieniło.

Andżelika Dąbek – TS ROW Rybnik

Początek meczu ułożył się dla nas idealnie. Dwie szybko zdobyte bramki dodały nam pewności siebie i sprawiły, że nasza gra była spokojna. Dzięki konsekwentnej grze w obronie i skutecznym kontrataku podwyższyliśmy wynik i do przerwy schodziłyśmy z 3-bramkowym prowadzeniem. W drugiej połowie popełniliśmy kilka błędów taktycznych, zabrakło opanowania w momencie, gdy UJ zaczął zdobywać bramki, co miało kluczowy wpływ na remis. Cieszy zdobyty punkt na ciężkim terenie i to, że wciąż jesteśmy niepokonanym zespołem. Dzięki takim spotkaniom stajemy się lepszą drużyną. W niedziele 7 stycznia obiecujemy walkę o 3 punkty w rybnickiej hali. Liczymy na głośny doping naszych najlepszych kibiców.

Magdalena Wojcik – TS ROW Rybnik

Na mecz z Krakowem jechałyśmy ze spokojem, gdyż nic nie musiałyśmy, natomiast one tak. Ale oczywiście jechałyśmy po zwycięstwo. Tak też się stało, bo schodziłyśmy z pierwszej połowy z pewnym wynikiem 3:0. Niestety ostatnie 10 minut drugiej połowy należały dla przeciwniczek. Na szczęście wywiozłyśmy remis i tym samym jesteśmy liderem co bardzo nas cieszy. Teraz czeka nas odpoczynek ale już po nowym roku wracamy do gry i walczymy dalej.