zamknij

Wiadomości

Dziś zatwierdzą kandydaturę Kluzik-Rostkowskiej

2011-07-04, Autor: ww
Na wieczornym posiedzeniu zarządu śląskiej Platformy zapadnie ostateczna decyzja w sprawie startu do Sejmu z okręgu rybnickiego Joanny Kluzik-Rostkowskiej.

Reklama

Pogłoska, o której wiele mówiło się w ostatnich tygodniach, dziś ma się stać faktem. Wszystko wskazuje na to, że lokalne struktury PO zaakceptują propozycję „nie od odrzucenia”, jaką złożyły władze tej partii.

Choć w Rybniku nikt nie cieszy się ze „spadochroniarza” jakim ma być byłą szefowa PJN, to jako jedyny głośno mówi o tym starosta rybnicki – Damian Mrowiec. - Z pewnością dziś będę głosował przeciwko takiej decyzji, bo jest ona niesprawiedliwa i krzywdząca w stosunku do ludzi, którzy tworzą struktury partii w naszym regionie. W trakcie jesiennych wyborów będę zachęcał do głosowania na listę Platformy, ale nie na Joannę Kluzik-Rostkowską. Mam nadzieję, że mieszkańcy naszego regionu wykażą się dojrzałością i zagłosują na kogoś z pozostałych 17 kandydatów – mówi stanowczo starosta.

 

Przypomnijmy, lider rybnickiej Platformy – Marek Krząkała mówił przed dwoma tygodniami, że start z Rybnika Kluzik-Rostkowskiej to cios dla Prawa i Sprawiedliwości – zobacz wypowiedź posła.

 

Za tę wypowiedź Krząkałę skrytykował szef rybnickiego PiS-u – Grzegorz Janikczytaj więcej.

Wartościowy artykuł? Cieszymy się! Jesteśmy niezależnym medium, a nasi dziennikarze codziennie starają się przedstawiać Ci rzetelne informacje. Jeśli doceniasz naszą pracę, możesz nas wesprzeć. WSPIERAJ NAS! »

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 3

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (65):
 • ~Arteks 2011-07-04 09:51:58

  To nieprawda, że nikt się nie cieszy! Arteks od rana skacze z radości i obiecuje wspierać Kluzik jako alternatywę dla stęchłej, zaściankowej i bezjajowej rybnickiej platformy kierowanej przez nauczycieli bez polotu! Panie Mrowiec - jeśli pan taki przeciwny to czemu wcześniej nie przystąpił pan do reformy rybnickiej PO i posprzątania jej z zupełnie nieudolnego przywództwa które rybnicką PO wyizolowało z życia publicznego naszego miasta? A co do krząkalistów i tego co pisali mi w kontekście pierwszego miejsca dla Mareczka - "kto się wywyższa będzie poniżony". Za pewność siebie i chęć górowania macie teraz pokaz publicznego upokorzenia Krząkały nie tylko w mediach rybnickich ale ogólnopolskich które trąbią o tym od dzisiejszego rana. To prawdziwy cios dla MK zadany przez kolegów z W-wy i K-c. A Rybnik ma kolejną darmową reklamę bo pokazują wszędzie nasze miasto. Niektórzy traktują Kluzik jako spadochron a ja wam mówię, że ta kobieta możliwe że będzie chciała się pokazać z dobrej strony rybniczanom i może właśnie ona zainteresuje się naszymi problemami które nieudacznik Krząkała zawalał sprawa po sprawie? Jestem przekonany że ludzie w władz wojewódzkich i krajowych czytają nasze forum i doskonale wiedzą, że Krząkała nie cieszy się tu jakimś wielkim autorytetem i dlatego postanowili wesprzeć nasz region kimś rozpoznawalnym. Może to będzie jakimś przełomem w rozwaleniu obecnej kliki która żyje wzajemną adoracją zamiast lobbowaniem na rzecz naszego miasta i regionu!

  0 0
 • ~STEFAN SIARZEWSKI 2011-07-04 09:55:19

  Jestem wyborcą PO - ale niestety Pani Joasiu mojego głosu Pani nie ma , jak chyba od większości Rybniczan!!!
  To Pani razem z Poncyliuszem doprowadziła prawie do nieszczęścia w Polsce ,lansując małego człowieczka z szabelką na Prezydenta.
  My mamy na kogo głosować , niech każdy nie zadowolony wyborca z tej decyzji wpiszę swój sprzeciw w postaci
  NIE!!!!

  0 0
 • ~seb_glo 2011-07-04 09:57:21

  Prosze powiedzieć co ona ma wspólnego z naszym Rybnikiem?? bo niestety ja nie wiem a była ona w ogóle w Rybniku ??

  0 0
 • ~wolnosc_i_swoboda 2011-07-04 09:59:18

  Popieram akcję i mówię NIE!!!!!

  Marek krząkała jeśli przyszło by na ścisłość więcej zrobił dla Rybnika niż jakaś mieszkanka Katowic do tego jest zdrajcą swojej partii i ludzi którzy jej zaufali i tutaj mieszkańcom Rybnika zrobi to samo a moje pytanie jak taka mądra jest to czemu nie wystartuje sobie z swoich Katowic???

  0 0
 • ~seb_glo 2011-07-04 09:59:46

  Arteks może tak zrobi albo po prostu się wypnie jak do koryta się dostanie.

  0 0
 • ~ketchup 2011-07-04 10:09:21

  Witam, to teraz widać jaki autorytet ma rybnicka PO w W-wce ;). Pan Starosta na nie, ale dobrze wie, że to nic nie da. Wszyscy głowy w piach, a DT robi w konia nawet swoich. Brawo PO, oddajcie swoje głosy PiSowi ;)). Rybnik stanie na wysokosci zadania i poprze Lewicę i powie POPiSowi DOWIDZENIA!!! MAMY W RYBNIKU PiS BIS!! ;)

  0 0
 • ~STEFAN SIARZEWSKI 2011-07-04 10:25:25

  Mam pytanie do Ketchupa. Kogo Ty nazywasz Lewicą??? Napieralskiego , Wiklińskiego czy Kalite- dla twej informacji to są "plastusie z plastelinowej krainy , po prostu dzieci. Ja nie głosuję na Lewice ale dla mnie prawdziwa Lewica to: KALISZ , MARTYNIUK , CIMOSZEWICZ , BOROWSKI , KWAŚNIEWSKI.
  Zobacz na ostatnią konferencje prasową plastusia Grzesia , który do pomocy musiał wziasc Kalisza , Ola i Millera- sam juz nie daje rady , brakuje mu pomysłów.....

  0 0
 • ~Marcin74 2011-07-04 10:25:50

  Tym samym Marek Krząkała ma zapewnione gigantyczne poparcie. Nawet jeśli ktoś w Rybniku do tej pory uważał, że nie sprawdza sie w tej roli, że robi za mało dla naszego miasta, będzie głosował właśnie na niego tylko po to aby URWAĆ Kluzik-Rostkowskiej! Założę się, że 70% idących głosować na PO uzna Kluzik na liście PO za pomyłkę i nieporozumienie. Przecież ona jest z PiS! Z PJN! Na pewno nie z PO.

  0 0
 • ~777lok777 2011-07-04 10:30:03

  na mój głosi p. Kluzik-Rostkowska liczyć nie moze. Jak już kiedyś pisałam pearowcem jest świetnym ale ja jej szczere i czyste intencje nie wierzę... mamy "naszych" więc po prostu ja pomijam "1" z listy.

  0 0
 • ~STEFAN SIARZEWSKI 2011-07-04 10:30:53

  Mam pytanie do Ketchupa. Kogo Ty nazywasz Lewicą??? Napieralskiego , Wiklińskiego czy Kalite- dla twej informacji to są "plastusie z plastelinowej krainy , po prostu dzieci. Ja nie głosuję na Lewice ale dla mnie prawdziwa Lewica to: KALISZ , MARTYNIUK , CIMOSZEWICZ , BOROWSKI , KWAŚNIEWSKI.
  Zobacz na ostatnią konferencje prasową plastusia Grzesia , który do pomocy musiał wziasc Kalisza , Ola i Millera- sam juz nie daje rady , brakuje mu pomysłów.....

  0 0
 • ~STEFAN SIARZEWSKI 2011-07-04 10:38:18

  Mam pytanie do Ketchupa. Kogo Ty nazywasz Lewicą??? Napieralskiego , Wiklińskiego czy Kalite- dla twej informacji to są "plastusie z plastelinowej krainy , po prostu dzieci. Ja nie głosuję na Lewice ale dla mnie prawdziwa Lewica to: KALISZ , MARTYNIUK , CIMOSZEWICZ , BOROWSKI , KWAŚNIEWSKI.
  Zobacz na ostatnią konferencje prasową plastusia Grzesia , który do pomocy musiał wziasc Kalisza , Ola i Millera- sam juz nie daje rady , brakuje mu pomysłów.....

  0 0
 • ~forumowicz 2011-07-04 10:49:06

  Nie chcemy tego kameleona ! Mowie NIE!!!

  0 0
 • ~raffo85 2011-07-04 11:07:14

  Chciałem zagłosować na Krząkałe, na naszego człowieka z Rybnika, niestety szkoda że głosuje się na partie a nie na ludzi, dlatego ja na wybory się nie wybiorę.

  0 0
 • ~raffo85 2011-07-04 11:10:10

  777lok777 niestety jeśli Krząkała będzie z nr 2 i dostanie 5000 głosów a Kluzikowa ani jednego, a jedno miejsce przypadnie PO do sejmu to i tak sie Kluzikowa dostanie a nie nasz Krząkała!!!

  0 0
 • ~charlie 2011-07-04 11:15:39

  O znowu wysyp nowych nicków na forum. Czyżby młodzi tfu! demokraci przyszli na odsiecz swojemu guru MK? Wasze komentarze są nieskuteczne na tym forum co pokazały wybory prezydenckie w zeszłym roku więc rybniczanie raczej mają gdzieś co wypisujecie. W każdym bądź razie postawili się Tuskowi aż mnie to zdziwiło i myślałem, że im się nawet uda, ale jak wczoraj podali, że Kluzikowa dostała jedynkę parsknąłem śmiechem, Tusk pewnie też patrząc na tych walczących rybnickich Don Kichotów. Po raz kolejny pokazali wam w Warszawie gdzie jest wasze miejsce w szeregu, więc teraz do sejmu i podnosić grzecznie rękę jak każą... Krząkała jak masz chłopie jaja to zrezygnuj i daj sobie spokój, wystarczająco zostałeś ośmieszony i upokorzony i to na swoim terenie.

  0 0
 • ~Margin 2011-07-04 11:30:59

  raffo85 wydaje mi się, że się mylisz. Mandaty najpierw dzielone są na partie, a następnie na osoby, które w danym komitecie uzyskały najwięcej głosów. Myślę, że wasz lament nie ma sensu, a Krząkała bardzo dobrze wie, że Kluzik-Rostkowska jako jedynka ładnie "pociągnie" listę i rybniccy kandydaci jedynie zyskają na tym posunięciu kosztem innych komitetów. Dlatego też siedzi cicho, do Sejmu dostanie się i Pani spadochroniarz i Pan Marek i jeszcze 2, a może nawet 3 osoby.

  0 0
 • ~inzynier 2011-07-04 11:38:35

  drobna uwaga dla elektoratu PO ,Krzakałę znają tylko ! w Rybniku, a Kluzikową w całej Polsce.Powinna spokojnie wykosić go z Sejmu
  i wówczas wszystko dla rybnickiej PO będzie jasne.

  0 0
 • ~misiaq 2011-07-04 11:50:03

  A byłem takim przeciwikiem PISU :/
  teraz to już nie ma na kogo głosować.
  nie chcę zapeszać ale to będzie koniec Platformy w naszym mieście.

  0 0
 • ~lukasz_bombik 2011-07-04 12:39:14

  W Rybniku oprócz Pani Kluzik-Rostkowskiej mamy spory wybór jest obecny poseł Marek krząkała, jest pani Aneta Bokuniewicz, Monika Krakowczyk-Piotrowska i Łukasz Bombik (kandydat Stowarzyszenia Młodych Demokratów). Wybory zweryfikują kto ma największe poparcie i zaufanie, jednak pierwsze miejsce zawsze daje duży hendicap.

  0 0
 • ~magda09 2011-07-04 12:59:53

  Pani Kluzik-Rostkowska powinna się całkiem wycofać z polityki...

  0 0
 • ~777lok777 2011-07-04 13:05:23

  nie pójście na wybory niczego nie rozwiązuje. wręcz przeciwnie... Co do "1" i następnych miejsc to wszystko zależy od tego na kogo zagłosujemy. Oczywiście nikt nie ma wątpliwości, że "zesłanie" P. Rostkowskiej ma "pociągnąć"listy, takie ruchy są z góry przewidziane i zaplanowane, brane są też pod uwagę za i przeciw. Zwłaszcza, że kampania się dopiero rozpocznie i PO będzie liczyć na przekonanie ludzi do P. Rostkwskiej. Nie zmienia to jednak faktu, że możemy docenić lokalnych działaczy i dać wyraz niechęci do byłej PiS-ówny.

  0 0
 • ~Fiodore 2011-07-04 13:16:25

  Tak, Tak, głosujcie na Krzakale, to dostanie sie Kluzik. No a potem Marek bedzie zwalal wine na "górę" PO, ale poki co _oficjalnie_ nie ma nic przeciwko :> Jak mozna byc az takim lozusem albo gamoniem?

  0 0
 • ~Fiodore 2011-07-04 13:21:43

  Co w sumie sprowadza sie do odwroconego zakladu Pascala - ergo lepiej zaglosowac na kogokolwiek z inej listy niz glosowac na kogokolwiek z PO, poniewaz zwieksza to szanse Kluzik.

  0 0
 • ~werkk 2011-07-04 13:25:02

  Wierzę w mądrość Rybniczan że tej pani powiedzą nie.

  0 0
 • ~ 2011-07-04 13:39:57

  Czy Wy popierający nieudacznika, nie mającego nic do powiedzenia Krząkały, nie rozumiecie, że jeśli Kluzik czy jak jej tak, będzie mieć chociaż mniej głosów od przywódcy Krząkały to i tak wejdzie jako pierwsza z pierwszego miejsca na liście!!! Tak trudno wam to kapnąć

  0 0
 • ~ 2011-07-04 13:56:10

  To będzie naprawdę sukces, jeżeli PZPO ma tyle wyborców ile forumowiczów rybnickich, a gdzie nasz rybnicki "autorytet" - "qwerty".
  Pojechał chyba do Katowic protestować przeciw Kluzikowej.

  0 0
 • ~ 2011-07-04 14:09:12

  To będzie naprawdę sukces, jeżeli PZPO ma tyle wyborców ile forumowiczów rybnickich, a gdzie nasz rybnicki "autorytet" - "qwerty".
  Pojechał chyba do Katowic protestować przeciw Kluzikowej.

  0 0
 • ~ 2011-07-04 14:10:54

  Zagadka za 5 zł. Zgadnijcie drodzy wyborcy PZPO czyje to słowa: „Polskość wywołuje u mnie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg wie co jeszcze, wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnie ochoty dźwigać...Piękniejsza od Polski jest ucieczka od Polski- tej ziemi konkretnej, przegranej, brudnej i biednej. I dlatego tak często nas ogłupia, zaślepia, prowadzi w krainę mitu. Sama jest mitem.”.

  0 0
 • ~minges 2011-07-04 14:13:23

  ~raffo85 nie wprowadzaj ludzi w błąd! Wpierw się doinformuj, a później zajmuj głos. W Polsce NIE GŁOSUJE SIĘ NA LISTĘ, tylko na osobę, a mandaty są przydzielane po przeliczeniu proporcjonalnie liczby głosów. Jeśli Krząkała zbierze 5000 głosów, a Kluzikowa ani jednego i jeśli będzie jeden mandat do obsadzenia to dostanie go Krząkała! NIE MIESZAJCIE BŁAGAM!

  0 0
 • ~minges 2011-07-04 14:18:03

  ~monnie ty też nie mieszaj! Poczytaj ordynację! Nie chce mi się już tego tłumaczyć, pisałem o tym gdzieś wcześniej już... OCZYTAJCIE SIĘ A POTEM ODZYWAJCIE!

  0 0
 • ~minges 2011-07-04 14:20:38

  sprawę ordynacji wyborczej wyjaśniałem pokrótce tutaj: http://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,partyjne-doly-oburzone-startem-kluzik-rostkowskiej,wia5-3266-14332.html

  0 0
 • ~Morna 2011-07-04 14:39:27

  Ludzie, poczytajcie o sposobie podziału mandatów - o metodzie d'Hondta! Ale Wam się ubzdurało z tym, że "jedynka" zawsze wchodzi... Głosujmy na swoich, a taka Kluzikowa wcale nie musi zostać posłanką. Dla mnie numer jeden się nie zmienił :)

  0 0
 • ~charlie 2011-07-04 15:13:45

  Swoich? Mój mnie reprezentuje. Nikt z PO przez ostatnią kadencję mnie nie reprezentował.

  0 0
 • ~mao 2011-07-04 16:07:13

  NIE.

  0 0
 • ~Fiodore 2011-07-04 16:46:49

  minges - kolejny, ktory pozjadal wszystkie rozumy i uwaza, ze tylko on ma racje. Normalnie drugi Alan :| Mowimy tu o wyborach do Sejmu, a nie Senatu. Prosze nie wprowadzac innych w blad. No chyba, ze chcesz aby potem mieli pretensje do Ciebie, ze wygrala Kluzik?

  0 0
 • ~mily pan 2011-07-04 17:27:14

  A ja napisze o sympatykach z PO ktorzy tutaj pisza ,ze DEBILI sie sieja bo oni ze sami rodza.Po.srancy z PO mysla ze ludzie poleca na nich glosowac za swoja biede,oby sie nie przeliczyla pani Kluzik i pan Krzakala w pazdzierniku.

  0 0
 • ~yaman 2011-07-04 18:33:31

  SPRZEDANA ZA KILKA SREBRNIKÓW!!!!!!!!!!!!!! CHCWD!!!!!!!!!!!!!!! ps: ładny POPIS

  0 0
 • ~minges 2011-07-04 19:44:03

  Fiodore zatem poczytaj sobie o wyborach do Sejmu i napisz co ciekawego wyczytałeś. Ludzie mylą sposoby głosowania, tylko chcę to naprostować, zdenerwowało mnie to i tyle. Ludzie piszą, że nie idą głosować, a nawet nie mają pojęcia jak to głosowanie przebiega.

  0 0
 • ~minges 2011-07-04 20:00:13

  A przykład z "jednym" mandatem był tylko przykładem (mylnie kojarzonym z wyborami do Senatu), więcej o tym pisałem pod linkiem, który podałem.

  0 0
 • ~yaman 2011-07-04 20:01:46

  jezeli jestes pokolenie 1500 i glosujesz na pO jestes debil!!!! sa tacy tu czy tylko układowicze ca zarabiaja po 3 i wiecej???????!

  0 0
 • ~Maksymilian18 2011-07-04 20:42:23

  A ja nie oddam głosu na rybnickie PO klan nauczycili nic nie robiących karierowiczów i zdrajców z Katowic! i spokojnie zagłosuję na PIS.

  0 0
 • ~ 2011-07-04 21:16:43

  ambi oczywiście ten co sam "ogłupia, zaślepia, prowadzi w krainę mitu", człowiek, dzięki któremu zrozumiałem, ze nasze społeczeństwo to masochiści, człowiek, który nas doi a później wciska kit, że to dla naszego dobra. Toż to sam Big Donaldo! No to kiedy mogę odebrać te 5 ziitków?:)

  0 0
 • ~dizers 2011-07-04 21:34:58

  ...i nikt mnie nie przekona że białe jest białe a czarne jest czarne...nie głosuję na pis

  0 0
 • ~tomek399 2011-07-04 21:35:25

  http://glosujnaczlowieka.strefa.pl/

  0 0
 • ~tomek399 2011-07-04 21:42:08

  Dołącz do akcji- to nic nie kosztuje, a może choć kilku ludzi zastanowi się nad swoim wyborem.
  Serdecznie zapraszam na moją stronę.

  http://glosujnaczlowieka.strefa.pl/

  0 0
 • ~charlie 2011-07-04 21:59:33

  Ta akcja jest lepsza http://www.niedlapsakielbasa.pl/

  0 0
 • ~ 2011-07-04 22:05:17

  Niedawno Pni przekonywała jaki to Jarosław jest wspaniały. Teraz pani przekonuje, że jednak tak nie jest. Ja z natury nie wierzę politykom, bo większość z nich kłamie ludziom w żywe oczy. Pani K-R jest znakomitym przykładem blaszanego kogucika na dachu...tam zapieje gdzie wiatr zawieje :)

  0 0
 • ~Katarzyna26 2011-07-04 22:12:05

  Widać gdzie Warszawa ma Krząkałę... ufajcie Tuskowi to daleko dojdziecie, tu już nie ma na kogo głosować,... lecz ja wybieram PIS!!! Bo kogo Krząkałe co nic nie robi, czy obcą babe na dodatek zdrajczynie, mało że wyszla z PIS to założyła ruch PJN i z niego do Tuska poleciała, idiotyzm, jak tu na takich głosować jak wrdota i rządza piniądza nią kieruje...a Krząkała Pan nauczyciel niby gdzie sie udziela błazen tak samo jak jego piesek Kuczera...

  0 0
 • ~Maksymilian18 2011-07-04 22:23:08

  W pełni się zgadzam Katarzyną26.

  0 0
 • ~ 2011-07-04 22:30:24

  A ja się nie zgadzam z Katarzyną. Jeśli ktoś ufa jakiemukolwiek politykowi....to ja mówię,że jest frajerem. Umiesz liczyć, licz na siebie. Politycy kłamali, klamią i będą kłamać...niezależnie od partii do jakiej należą. Po co tylu posłów? Wystarczyłoby tylko 4 sztuki. Reszta i tak jest tylko maszynkami do głosowania utrzymywanymi z naszych podatków....i tak głosują jak im każe prezes danej partii. Ustawodawstwo? Śmiech na sali. Wszyscy zdają się sobie sprawę, że większość projektów ustaw i rozporządzeń i tak pochodzi z dobrze opłacanych kancelarii prawniczych, opiniowanych przez równie dobrze opłacanych tzw "ekspertów". Więc po co ta szopka z sejmem?

  0 0
 • ~ 2011-07-04 22:35:48

  No to góra PO dała nam pokaz, na szczęscie w Rybniku będzie i tak lepiej. W wyborach niestety PO nie dostanie mego glosu. RYBNIK NIE JEST NA SPRZEDAŻ !

  0 0
 • ~ 2011-07-04 22:38:18

  ~lukasz_bombik - jedynka wchodzi pierwsza. Jak my mamy takich wyborców - Panie ratuj to nasze miasto!

  0 0
 • ~ 2011-07-04 22:39:28

  RYBNIK NIE JEST NA SPRZEDAŻ !

  0 0
 • ~Morna 2011-07-04 22:42:58

  ~rosthost Jedyna wchodzi pierwsza- to była jakaś ironia, której nie zrozumiałam?

  0 0
 • ~cige 2011-07-04 23:15:50

  Sam Mrowiec rybnickiej PO nie uratuje. Ma rację w tym co mówi. Żal mi Krząkały bo nie zasłużył sobie na takie coś. Widać GDZIE wszystkich mają ci co są na samej górze. Ale to się zemści. Są swa wyjścia - albo głosować na Krząkałę albo na kogoś innego. Ciekawe co powie na to niejaki Gawliczek który tak święcie wierzył w tą swoją górę PO.

  0 0
 • ~ketchup 2011-07-05 00:31:02

  W Rybniku mamy PO=PiS bis, PiS to podsłuchy, teoria spiskowa i zaściankowość, więc pozostaje tylko SLD! :))

  0 0
 • ~obserwator444 2011-07-05 00:34:01

  Pani ~Katarzyno26, oskarża Pani Krząkałę, że nic nie robi oraz wytyka mu, że jest nauczycielem, zgodnie z tym, co Pani napisała będzie Pani głosowała na PiS, którego rybnickim szefem jest nauczyciel! Tak Pani Kasiu i to w dodatku wf-ista, z wyśmienitą znajomością języka ojczystego, jednak patrząc na Pani komentarz, tą cechę macie akurat współną. Mottem elektoratu pisu jest chyba "widzę to, co chcę widzieć", albo po prostu wrodzona głupota i butność. Pozdrawiam!
  Oczywiście dołączam się do sprzeciwu, aby Pani K-R kandydowała z ramienia PO w naszym mieście!

  0 0
 • ~Katarzyna26 2011-07-05 06:50:32

  absolutnie nieobraziłam, poprostu stwierdziłam, że nic nie robi... ja nie widzię żeby pan Krząkała jakoś specjalnie się udzielał... z tego co zauważyłam tak somo obraża PIS jak dzieje się to w Warszawie, prosze prześledzić jego wypowiedzi... Jednkże wątek tyczy się czegoś innego startu Kluzik w Rybniku... więc podkreśle Pan Krząkała został ośmieszony tym iż zrzucono go na 2 plan... ta baba to już z Rybnikiem nie ma nic wspólnego , nawet palcem tu nie kiwnęłą... więc dla rybnickiej PO to moim zdaniem cios i ośmieszenie...

  0 0
 • ~werkk 2011-07-05 06:55:07

  katarzyna26 a możesz mi napisać co do tej pory zrobili Rybniccy posłowie PiS ?

  0 0
 • ~yaman 2011-07-05 07:00:23

  werkk przykład janik cos tam dziobie przy pilce!!!

  0 0
 • ~Katarzyna26 2011-07-05 07:09:31

  werkk a co zrobiło PO?

  0 0
 • ~Arteks 2011-07-05 10:08:35

  @spadochron - nie żałuj Krząkały bo wiem z dobrego źródła, że jeszcze kilka tygodni temu kiedy ustalano listy w naszym okręgu była bitwa prawie na noże między różnymi osobami z PO (w tym i MK), a jedynką miał być Zdziebło którego jednak ostatecznie wygryziono. A Zdziebło w przeciwieństwie do Krząkały to konkretny facet. @werkk - co nas obchodzi PiS? Większość z nas głosowała na PO i na Krząkałę w 2007 roku. Oczekiwaliśmy działań korzystnych dla Rybnika. Tymczasem są ludzie z UM które mówią, że MK bardziej szkodził niż pomagał Rybnikowi... Nie podjął żadnego pomysłu na rzecz SR. Wasz protektor został poniżony ale powinniście to przyjąć z pokorą, a nie atakować niewinną Kluzik którą los rzucił do Rybnika. Nie dość, że jest kobietą to jej znaczenie w sejmie jest o niebo większe niż Krząkały, który nie jest rozpoznawalny przez nikogo. Nie zapomnij, że Kluzik była nawet ministrem, szefową kampanii wyborczej, była pełnomocnikiem prezydenta Warszawy, w 2009 była wśród najlepiej ocenianych posłów RP według Polityki. @charlie - całkowicie się z tobą zgadzam i też mnie to rozbawiło. Pojawiła się na forum młodzieżówka PO od Krząkały która potrafi rejestrować się pod jednorazowymi nickami, aby powodować sztuczny tłok i sztuczną propagandę. Ale jest to tak prymitywnie robione, że potrafią to zauważyć nawet osoby które nie mają nic wspólnego z socjotechniką czy polityką... Kluzik powinna zostać szefową rybnickiej PO. Jako silna osobowość zrobiłaby porządek z tymi zacofańcami...

  0 0
 • ~ 2011-07-05 10:49:42

  Wiesz Arteks zgadzam się z Tobą jeśli chodzi o sytuację pomiędzy Krząkałą a UM Rybnika. Ale przez ostatnie 3 lata była ona uwarunkowana moim zdaniem kampanią samorządową 2010 roku. Politycznie była walka pomiędzy Krząkałą a Fudalim. Teraz kiedy Krząkała powiedział już wielokrotnie publicznie, że nie wiąże przyszłości z samorządem dochodzi do systematycznego ocieplenia tych kontaktów. Myślę, że posunięcie z Kluzikową było przemyślane i Krząkała je zaakceptował politycznie, świadczą o tym jego wypowiedzi. Jest 2 na liście, a PIS chyba jest w odwrocie. Rybnik przewijał się w mediach przez miesiąc i to dzięki Krząkale i całym zamieszaniu ze startem Kluzikowej. Stał się także ważnym ośrodkiem politycznym na którym uwagę skupiały media. Moim zdaniem po tych wyborach dojdzie do współpracy na jakimś poziomie z Fudalim, ponieważ tego wymaga interes miasta, który jest w coraz trudniejszej sytuacji. Nie wiem czy jesteś związany z UM Rybnika i Fudalim, czy z Pisem wiem jedno emocjonalnie jesteś zbyt mocno zaangażowany. Rozluźnij se pośladki i przestań szkodzić Krząkale bo miasto Rybnik go potrzebuje i odwrotnie.

  0 0
 • ~minges 2011-07-05 11:00:10

  Arteks uważasz, że jak ktoś skacze z kwiatka na kwiatek i to w tak krótkim czasie to ma silną osobowość? Może kiedy przeciwstawiła sie polityce PiS-u to tak było, gdy przewodziła PJN-owi też. ALE skoro ma tak bardzo silną osobowość to dlaczego poszła na łatwiznę i sprzedała się do PO? Nie jest godna zaufania i tyle.

  0 0
 • ~777lok777 2011-07-05 15:03:16

  PO na pewno skorzysta na przejściu Rostkowskiej bo utarli nosa Jarkowi. Po za tym ta Pani jest dobra w fachu pearowca a wiemy, że cała polityka na tym teraz jest oparta. Dziwi mnie tylko tworzenie niewygodnej sytuacji w Rybniku... to nie służy. Bo my-wyborcy wkurzamy się, że spadochroniarza tej rangi nam rzucili, Rostkowskiej na pewno miło nie jest jak wie jakie jest zdanie a i w Rybnickiej PO też pewnie aż huczy. Więc jestem ciekawa po co? Czy ona jest aż taka cenna...

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

"Piątka dla zwierząt" - popierasz ten projekt ustawy?
Oddanych głosów: 706