zamknij

Wiadomości

Dziś Festiwal Światła. Jak wygląda deptak przed otwarciem?

2014-10-17, Autor: Wacław Wrana
Dziś wieczorem na zmodernizowanych ulicach Powstańców i Sobieskiego Festiwal Światła. Kamienice rozbłysną efektownymi iluminacjami, a każdy kto wieczorem odwiedzi centrum miasta, znajdzie coś dla siebie. W piątek rano sprawdziliśmy jak wygląda zmodernizowany deptak, którego budowa budziła tak wiele kontrowersji.

Reklama

Rano, w wielu miejscach trwały jeszcze intensywne prace. Do wieczora większość robót zostanie zakończona. Z jednym wyjątkiem. - Z powodu nieprzewidzianych utrudnień (znaleziska archeologiczne - przyp. red.) Plac Wejścia, czyli teren w rejonie kościoła Matki Boskiej Bolesnej będzie gotowy dopiero za 2 tygodnie - mówi Lucyna Tyl - rzecznik prasowa magistratu.

> Festiwal Światła - zobacz program imprezyZnacznie lepiej niż przed paroma tygodniami prezentuje się sławetna rynna przebiegająca pośrodku deptaka. Wykonawca dokonał zabiegu żywicowania, dzięki czemu kostki brukowe w kanale nie wyglądają już tak, jakby zaraz miały odpaść.

> Fajnie, że mamy deptak, ale ta rynna...

Niestety, dokładność i jakość wykonania bruku pozostawia wiele do życzenia w innych miejscach. Pomimo tego, że władze Rybnika zapewniały, iż wszelkie uchybienia zostaną poprawione, na ulicy Powstańców - zwłaszcza w rejonie placu przez bazyliką - znaleźć można ruszające się kostki, w kilku miejscach w ogóle nie ma grysu, która ma spajać bruk. Można się też natknąć na wybrakowane, wyszczerbione kostki.

> Deptak tuż przed otwarciem - zobacz więcej zdjęć
Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 4

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (51):
 • ~RNM 2014-10-17 09:35:27

  Ewenement na skale nie tylko europejską ale i światową. UROCZYSTE OTWARCIE RYNSZTOKA !!! Większość na tym forum pisze, że Prezydent nie ma już pomysłu na Rybnik, a tu proszę niewielu wpadło by na pomysł wybudowania w dobie kanalizacji RYNSZTOKA na deptaku, a Prezydent Adam Fudali wpadł i pewnie za to dostanie kolejną nagrodę 

  27 0
 • ~Tomek_81 2014-10-17 09:52:15

  Wczoraj wieczorem widziałem przymiarki od oświetlenia deptaka i bazyliki przed nadchodzącą przedwyborczą szopką zwaną uroczystym otwarciem. Będzie fajnie, kolorowo... lud to kupi.

  20 0
 • ~Marcin74 2014-10-17 10:32:40

  W planach było 5 placów. Rozpoznałem plac wody (jest fontanna) i plac przejścia (jest przejście). Czy plac wejścia to nowa kostka wokół pomnika przed starym kościołem? Czy plac światła to kostka obok Świerklańca? Czy plac opowieści to kostka obok Fatimy? Czy na tych placach coś będzie? Jakieś światła? Jakieś głośniki, ekrany z opowieściami? Książki do czytania? Ktoś będzie coś opowiadał? Strasznie szumne nazwy jak na zwykłą kostkę.

  25 0
 • ~piotr_o5 2014-10-17 10:42:08

  Tak samo spartolone jak park za kampusem.Byłem z wnukiem na placu zabaw,przy pięknej pogodzie fetor z bajorka nie do wytrzymania.Gdzie odwodnienie tego wysypiska?,czy tak trudno było zdrenować?jeżeli Nacyna płynie dwa metry poniżej poziomu,ale co tam byle otwarto przed wyborami. Pozdrawiam włodarzy

  22 0
 • ~jojo 2014-10-17 10:43:17

  Jak można odbierać nie dokończoną budowę ?Tak działo się za komuny i tak jest za rządów Fudalego,czyli w Rybniku dalej rządzą komuniści ?

  25 0
 • ~Roman5111 2014-10-17 10:44:50

  Ludzie dlaczego wy tylko umiecie krytykowa

  0 17
 • ~dadon 2014-10-17 10:49:10

  tak mi się nasunęło, jeśli firmy jeszcze robią tzn, że nie ma odbioru tych prac, czyli dalej jest to teren budowy, czyli miasto organizuje imprezę na terenie budowy, to czy wszyscy co przyjdą dostaną kaski ? ciekawe czy to legalne ?

  18 0
 • ~Marcin74 2014-10-17 11:00:37

  Roman5111 - wyobraź sobie, że masz dom. Twój własny. Płacisz za niego podatek. DUŻY! Ktoś przychodzi i obiecuje Ci, że odnowi Ci elewacje i wstawi panoramiczne okna rysując przed tobą piękne plany. Zgadzasz się. Płacisz. Ktoś robi elewacje ale zamiast gładkiej ściany przez środek domu puszcza Ci pionowe wgłębienie, zamiast panoramicznych okien masz zwykłe okna, które tylko nazywają się panoramiczne. Przy domu masz sklep ale nikt Cie nie uprzedził, że zastawią Ci go koparką i przez parę miesięcy nie będziesz na nim zarabiał. Wszystko jest wykonane na szybko, niedokładnie i widzisz partactwo. Z pierwotnego planu zgadza się kolor elewacji, który jest nawet ładniejszy niż się spodziewałeś. Kierownik budowy twierdzi, że wszystko jest ok. i tak miało być. Co robisz? Machasz ręką i cieszysz się, że masz ładny kolor? Płacisz? Chwalisz kierownika? Czy strasz sie dowiedzieć dlaczego spieprzył sprawę?

  28 0
 • ~ 2014-10-17 11:11:28

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  0 9
 • ~antyfudali 2014-10-17 11:28:22

  "Z powodu nieprzewidzianych utrudnień (znaleziska archeologiczne - przyp. red.) Plac Wejścia, czyli teren w rejonie kościoła Matki Boskiej Bolesnej będzie gotowy dopiero za 2 tygodnie" - no wreszcie się doczekałem tych lipnych wyjaśnień. Przypomnę,że nawet uwzględniając opóźnienie,deptak miał być gotów do końca września. Plac Kościelny odpadł,czyli mogli się skupić na reszcie. I co? Ano nic,na ostatnią chwilę wciąż są prowadzone prace,wciąż są elementy,które wymagają wykończeń. Wniosek? UM zwyczajnie kłamie podając takie wyjaśnienia.

  20 0
 • ~szolkatyju 2014-10-17 11:36:57

  Opóźni się o 2 tygodnie? Niemożliwe, przeciż jeszcze 25 sierpnia pani Lucyna Tyl twierdziła tu http://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,czy-prezydent-zmieni-organizacje-ruchu-na-deptaku-dzisiaj-odbedzie-sie-spotkanie-w-tej-sprawie,wia5-3266-24767.html "zbliża się termin zakończenia robót budowlanych, związanych z rewitalizacją trzech ulic"
  Mój komentarz podsumowujący to śmiechem został zminusowany, a upłyneło od tamtej pory 7 tygodni, prawie 2 (słownie DWA) miesiące, a remont jeszcze przed nami :D

  17 0
 • ~superelektro 2014-10-17 11:48:19

  Czy ktokolwiek jest w stanie udzielić mi odpowiedzi dlaczego iluminacja kamienic świeci również w dzień jeżeli tego i tak nie widać ? Czyżby trącenie palcem wyłącznika było tak trudne że nikt w Rybniku nie jest w stanie tego zrobić ? Może to chodzi o to żeby było jak w bajce. Latarnie mają świecić w dzień żeby było jeszcze jaśniej, a na noc należy je wyłączyć bo po co świecić jeżeli jest ciemno ?

  11 0
 • ~Arteks 2014-10-17 12:15:50

  Oczywiście można się dopatrzyć paru mankamentów typu "rynsztok", wspomniane przez redakcję fuszerki w paru miejscach, opóźnienie w realizacji, brak wykończenia pl. Kościelnego ale nie bardzo rozumiem nasze forumowe płaczki - to co lepiej było tego nie robić? Chcieliście mieć w tych miejscach dalej PRLowski asfalt? Rybnik zyskał nowe ciekawe miejsca do spędzania wolnego czasu, do spacerów, eventów, imprez czy do spotykania się ze znajomymi. Będzie to centralne miejsce w naszym subregionie które przyciągnie jak magnes ludzi z okolicznych miast, które takich ulic i placy nie mają, a to pozytywnie wpłynie na rentowność biznesów jakie znajdują się przy tych ulicach. Pamiętam, że jak Uszok oddawał Mariacką w Katowicach - zarzuty mediów i ludzi były podobne, a to ruszające i pękające kostki, a to brak toalet, a to hałas, a to złe oświetlenie - ale w końcu warto zmieniać miasta czy zostawić tak jak było? Chcecie aby ludzie mieli pozytywniejsze zdanie o Śląsku czy żeby nadal pokutowało przekonanie że śląskie miasta są nudne, brudne i zaniedbane? Osobiście cieszę się że wreszcie władze miasta po latach zapomnienia, zrobiły coś konkretnego dla pieszych w naszym mieście.

  1 20
 • ~Tomek_81 2014-10-17 12:51:06

  ~Arteks nie zapominaj że nasi samorządowcy po to zostali wybrani i za to biorą od wielu lat kasę żeby takie rzeczy robić i nikomu nie robią łaski. Natomiast "forumowe płaczki" płacą podatki i mają prawo oczekiwać przemyślanych i SOLIDNIE wykonanych inwestycji.

  15 0
 • ~Arteks 2014-10-17 13:37:54

  @tomek_81 - czy w Polsce da się obecnie robić coś całkowicie solidnie i fachowo? Dlaczego ciągle niezmienione są zasady ustawy o zamówieniach publicznych? A z drugiej strony czy jest coś co budzi zadowolenie wszystkich? Polska to kraj malkontentów i ludzi niezadowolonych z życia, pełnych zawiści i zazdrości...

  0 14
 • ~Marcin74 2014-10-17 13:39:29

  ~Arteks – plac przed bazylikom jest ładny. Nawet bardzo. Tak, trzeba było zrobić deptak. Nie, nie trzeba było do tego robić szumnych nazw typu plac wejścia, światła, opowieści bo nic z tych zapowiedzi nie zostało po za klasycznym overpromise a ludzie na takie coś reagują z alergicznym, słusznym hejtem kiedy po raz kolejny czują rozczarowanie pamiętając obietnice a widząc to co jest. Nie wiem, też skąd Twój optymizm w kwestii tego, że deptak będzie centralnym miejscem subregionu!!?? Tym miejscem są galerie. Deptak tego nie zmieni. Jeśli ktoś na to liczy to jest strasznym naiwniakiem. Nie, deptak nie wpłynie pozytywnie na rentowność biznesów… te biznesy może uratować tylko obniżenie stałych miesięcznych kosztów lub zwiększenie obrotów. Deptak nie spowoduje, zwiększenia obrotów bo nawet jeśli zaczną deptakiem chodzić ludzie (ile? 20-30% więcej) to nie kupią szpetnych majtek, czy drogiej kiecki przywiezionej z hurtowni pod łodzią. Nikt tam nie utrzyma knajpy jeśli każą mu ją o 22-giej zamykać.
  Warto zmieniać miasta. Ale nie warto obiecywać czegoś czego się potem nie potrafi zrobić do końca dobrze… po raz któryś tam.

  15 0
 • ~RNM 2014-10-17 13:44:08

  ~Arteks. Tu nie chodzi o to, że to zrobiono, tylko o to JAK TO ZROBIONO !!! Przeczytaj wpis Marcina74 a będziesz widzieł o co chodzi. Remont był konieczny i temu nikt nie zaprzecza ale jakość jego wykonania pozostawia wiele do życzenia. To jest po prostu bubel z rynsztokiem. Swoją drogą ciekawe czy rynsztok jako element infrastruktury kanalizacyjnej zostanie przekazany PWiK i o ile w związku z tym wzrośnie cena za odprowadzania ścieków.

  12 0
 • ~Tomek_81 2014-10-17 13:55:28

  ~Arteks nikt nie narzeka że miasto się zmienia tylko że robi się to byle jak.

  12 0
 • ~Arteks 2014-10-17 14:00:01

  @RNM - masz rację że drwisz z rynsztoka jak wiele innych osób. Z pewnością można było to zrobić lepiej i ktoś tą sprawę z UM zawalił w fazie projektu. Ale nie skupiajmy się na rynsztoku bo to mimo wszystko małostkowe... @marcin74 - trochę namieszałeś bo oczywiście że nie można liczyć na większe wpływy z biznesu jeśli nie ma się czego zaoferować klientom i nie dba się o wystrój witryny czy wnętrza. Ale to zostawmy handlowcom do przemyślenia. To nie należy do miasta lecz do... wolnego rynku i przedsiębiorczości ludzi. Natomiast samo to, że miejsce jest po remoncie, powstała nowa fontanna, mamy nowy plac w śródmieściu - jednak kreuje to miejsce jako coś co warto odwiedzić. Przynajmniej tak to działa w innych miastach na całym świecie. A galerie handlowe mają swoje plusy - choćby klimatyzacja latem i ogrzewanie zimą całości - tego niestety nie jest w stanie dać żaden uliczny deptak czy plac. W każdym razie Rybnik ma magnesy które już przyciągają ludzi z regionu, deptak będzie kolejnym i nie zaszkodzą temu różne niedoróbki - odnośnie których mam takie samo zdanie jak ty czy RNM. W naszym regionie mieszka pół miliona ludzi, a poza Rybnikiem nie ma nigdzie kompleksowo tak dobrze zorganizowanego handlu. W dodatku deptak w połączeniu z Rynkiem, architekturą związaną z ratuszem, kamienicami i bazyliką jest najbardziej reprezentacyjnym miejscem w naszym subregionie. To bardziej powód do satysfakcji niż dzielenia szat, chociaż przyznaję - można to było zrobić jeszcze lepiej.

  0 15
 • ~werkk 2014-10-17 14:02:04

  Arteks na spacery chodzi się do lasu. dlatego te pieniądze miały buc zainwestowane w ścieżki rowerowe, którymi by można dojechać na rowerze, rolkach do rud bo tam spacer sprawia przyjemność.

  6 0
 • ~Arteks 2014-10-17 14:07:27

  @Tomek_81 - z tą bylejakością to przesadzasz bo jednak całość była dość mocno przemyślana, łącznie z wywaleniem ruchu samochodowego i zmianą kierunków ruchu samochodów które nie mogą już jeździć przez pl. Jana Pawła II. W Katowicach które przechodzą jeszcze większe modernizacje w Śródmieściu - ludzie, media i komentatorzy zarzucają władzom miasta bardzo często dosłownie to samo co u nas czyli bylejakość, kiepskie materiały, fuszerki, betonowanie miasta itd. A to raczej świadczy o tym, że nasze społeczeństwo jest wiecznie niezadowolone i nie potrafi dostrzec tego że władze jednak się starają. Z wielu dyskusji na tym forum z wielkim smutkiem zauważam, że ogólne poczucie gustu w wielu dziedzinach stoi dość nisko w naszym społeczeństwie, zresztą to też widać po różnych dziwacznych kolorkach balkonów czy domków jakie ludzie stosują... Ja miałbym do Fudalego wielki żal gdyby nadal nie zrobiono remontu tego deptaka który już bardzo odstawał od innych, podobnych deptaków w różnych polskich i europejskich miastach. Cieszę się że w końcu to zrobiono. Pamiętam jak ludzie narzekali na wykonywanie kanalizacji. A potem jak rozpoczęły się takie same inwestycje w Wodzisławiu, Bielsku-Białej, Cieszynie czy Żorach - napotykano tam na te same problemy z wykonawcami co w Rybniku...

  0 17
 • ~werkk 2014-10-17 14:12:51

  Marcin74 te nazwy to takie indiańskie są będziesz się czuł jak na planie Enerdowskiego filmu Winnetu. Winnetou w Dolinie Śmierci, But Manitou. Skarb w srebrnym jeziorze itp. będzie się działo już się cieszę.

  12 0
 • ~Arteks 2014-10-17 14:15:04

  @werkk - powiedz to tym tysiącom ludzi którzy mimo tego, że deptak był nieukończony z przyjemnością po nim spacerowali w poprzednią niedzielę mimo że sklepy były na nim zamknięte. A to wynika z tego, że spacer po mieście, parku, lesie czy po plaży może być równie przyjemny. Twoja wypowiedź przypomina trochę dyskusję o wyższości świąt jednych nad drugimi. No ale tak to jest jak się ciągle szuka konfrontacji, a niestety do tego zmierza każda twoja wypowiedź. Żadnej merytoryki związanej z miastem i jego rozwojem tylko ciągłe antagonizowanie. I dlatego nie wolno ludziom z PO oddać władzy w tym mieście! Jeśli lubicie lasy - załóżcie partię ekologiczną i zajmijcie się przyrodą, a odwalcie się od naszego miasta!

  0 13
 • ~Marcin74 2014-10-17 14:16:23

  ~Arteks – cały pomysł na rewitalizację (przywrócenie do życia, ożywienie) wynikł z tego, że ulice Sobieskiego (mniej) i Powstańców (bardzo mocno) przestały być odwiedzane przez kupujących/ klientów z powodu otwarcia galerii (nic nie mam do galerii). Powstało pytanie co zrobić, żeby handel przy tych ulicach nie wymarł. Wymyślono nowy deptak za 12 mln zł. Nie, ten deptak nie spowoduje, że handel przy nim ożyje. Patrząc z tego punktu widzenia to są to wyrzucone pieniądze. Ale deptak jest na pewno ładniejszy od tego który był wcześniej a miasto wizualnie zyskało.

  7 0
 • ~Arteks 2014-10-17 14:24:10

  @marcin74 - ale tak samo jak nie ma co się zastanawiać nad tym dlaczego polska reprezentacja w piłce nożnej była tak słaba i przegrywała, bo ostatnio zaczęła wygrywać i remisować tak samo już nie musimy mówić że deptak umiera. Bo ten deptak już ożył. Pamiętasz ile wolnych lokali było 4 lata temu, a ile jest teraz? Odpowiedź na to pytanie potwierdza, że już dochodzi do przemiany tego miejsca. A na kolejne wyniki poczekajmy kilka miesięcy. Pamiętajmy też, że niektórzy zlikwidowali działalność właśnie przed samym remontem bo wiedzieli, że te pół roku byłoby dla nich koszmarem. Wkrótce wrócą i zainstalują się nowi. Naprawdę skończcie marudzić. Nie każdego stać na otwarcie sklepu w Plazie gdzie za czynsz trzeba płacić od kilkunastu do kilkudziesięciu tys. miesięcznie.

  0 12
 • ~szolkatyju 2014-10-17 14:25:40

  Arteks to że jak twierdzisz "czy w Polsce da się obecnie robić coś całkowicie solidnie i fachowo? " nie upoważnia do klaskania przy nie do końca udanych inwestycjach. To że w Polsce dużo rzeczy zrobionych jest "na odwal", powinno skłonić do poprawy, robienia rzeczy, solidnych i porządnych, żeby tych pierwszych było jak najmniej. Tak jak poprzednicy uważam, że bardzo dobrze że deptak został odnowiony, wygląda lepiej, podoba mi się! a zwłaszcza powstający obok bazyliki skwer, będą świetne ławki - ale deptak jest zrobiony nie starannie. Wygląda to tak, że ludzie piszą o pękniętych, ruszających się kostkach, ławkach z których farba te kostki zabrudziła. Otwarcie skrzyżowania na łony było przesuwane 2 razy. Cały deptak będzie gotowy po 2 miesiącach od planowanego terminu, a my zamiast czytać o konsekwencjach, karze dla wykonawcy, czytamy o wielkim otwarciu placu budowy i że skrzyżowanie na łony jest fajne, pomimo że jeden autobus darł podwoziem - ale to się nie liczy. Jest super, jest super więc o co ci chodzi? Jak śpiewał Muniek Staszczyk
  To nie jest kraj malkontentów, Ci narzekacze, maruderzy, zawistnicy i zazdrośnicy, to ludzie, którym podoba się idea, ale nie jej wykonanie.

  6 0
 • ~werkk 2014-10-17 14:38:58

  Zaraz zaraz czy w programie jest przewidziana msza i czy deptak zostanie wykropiony, bo trzeba z niego diabła wygonić. Ja uważam ze powinien być przemarsz z rynku do bazyliki na mszę procesje by prowadził proboszcz z Chwałowic ze względu na gender a msze odprawił by proboszcz z św. Antoniczka. I czy będzie w programie pokonywanie rynsztoku na wózku inwalidzkim, pytam bo ciągle widzę filmik jak pan na wózku pokonuje rynsztok bez problemu przejeżdża z jednej na druga stronę.

  1 0
 • ~chammomila 2014-10-17 14:46:13

  Spacery ludzi teraz to obawiam się że tylko skutek ciekawości jakżeż to wygląda novum - wątpię by przełożyły się na stały miesięczny wzrost ruchu. Jakiś czas będzie weekendowy boom ( choć nie wiem czy aura jesienno-zimowa nie będzie skutecznym hamulcem) ale całościowo obawiam się że niewiele się zmieni. Wspomniany przez Arteksa pod innym artykułem sklep spożywczy nie powstał w miejscu wieloletniego pustostanu- przecież tam był sklep z butami i odzieżą dla młodzieży potem sklep z bibelotami przeróżnymi a przed samym startem remontu ta sieciówka się tam ulokowała. Pustych miejsc wg mnie jest tyle samo jak było a z tego co mi znajomi prowadzący tam 4 sklepy mówią - może do wiosny przyszłego roku być ich więcej o te kilka...Tym bardziej że już chodzą słuchy o podwyżkach czynszów z racji tego że lokale przy "takim ładnym wyremontowanym deptaku są" . To co jest naprawdę świetnie zrobione to plac przed bazyliką w połączeniu ze skwerem- dużo lepiej to wygląda jak park przy kampusie ( oczywiście przy zachowaniu skali)

  7 0
 • ~Arteks 2014-10-17 15:17:00

  @chammomila - to narzekajcie sobie dalej, a życie pokaże. Z narzekania zazwyczaj niewiele wynika. Z czyjeś pracy i zaangażowania - już dużo więcej. Największa ilość pustych lokali była w 2010 roku - i wynikało to z różnych przyczyn także z światowym kryzysem i mniejszymi obrotami. Od tego czasu nigdy na Powstańców nie widziałem takiej ilości pustej lokali. Teraz są bodajże trzy (d. dewocje, d. Cytrusek, ten duży który tymczasowy wynajęła PO). Liczyłem że przy Powstańców ulokuje się więcej lokali gastronomicznych, a w ostatnim czasie przybyła tylko jedna cukiernia. Brakuje tam czegoś z dziedziny fast-fudów (wystarczy małe pomieszczenie) i jakieś restauracji. A 3-4 lokale wolne przy jakieś ulicy to raczej norma bo to przecież mniejszość.

  0 12
 • ~Marcin74 2014-10-17 16:28:03

  ~Arteks – powtarzasz jak mantrę - „życie pokaże”. Otóż tu chodzi o publiczne czyli NASZE pieniądze i albo UM wie jak je wydać i wie co robi kiedy je wydaje albo niech się nie bierze za ich wydawanie! Wydając 12 mln nie można liczyć na to, że „albo się uda albo nie”, „pożyjemy zobaczymy”. Tak się nie zarządza pieniędzmi… tym bardziej, że nie swoimi. Niestety urzędnik ma w dup*e czy się uda, czy nie. Jak się uda to dobrze, będzie można się pochwalić i wziąć nagrodę (oczywiście fundowaną przez Ciebie i mnie) a jak się nie uda… no cóż.. przecież nikt nie może powiedzieć, że nie próbowaliśmy (my urzędnicy) i niech malkontenci siedzą cicho a, że 12 mln poszło w błoto? Nie ma problemu… moja (urzędnicza) pensa zostaje bez zmian. Podatnik pokryje straty albo się weźmie kredyt a spłaci się go sprzedając grunt pod „dyskąt”, na którym wcześniej stały krzaczory (to nic, że głupi mieszkańcy uważają to za park). Nam urzędnikom wydaje się, że wiemy lepiej i nic nam nie grozi jak się raz pomylimy (ewentualnie pięćdziesiąt razy). Za błędy zapłaci Arteks, Marcin74 i inni naiwniacy.

  11 0
 • ~Arteks 2014-10-17 16:38:51

  @marcin74 - życie już pokazało że warto było to zrobić. Matrą jest raczej ciągłe narzekanie obojętnie cokolwiek się zrobi. Malkontenci są trudnymi ludźmi do współżycia czy to w rodzinie czy w pracy. Gaszą jakikolwiek zapał i są niekreatywni...

  0 9
 • ~Marcin74 2014-10-17 17:01:48

  ~Arteks – mylisz narzekania, malkontenctwo z wytykaniem błędów komuś kto bierze pieniądze i oczekuje poklasku a nawet sam go sobie organizuje (urzędnicy - festiwal światła) za coś co należy do jego obowiązków. Urzędnicy biorą za to pieniądze! To nie jest stowarzyszenie pasjonatów, które z własnej kasy próbuje robić miastu dobrze. To ludzie, którzy wmówili nam a myśmy im uwierzyli (ci którzy głosowali), że są profesjonalistami i będą wiedzieli co robić żeby było lepiej. Nie wiedzą. Nie widzą zawsze. Najczęściej po prostu się mylą (dworzec autobusowy obok mcdonaldas, kładka, biedronka w miejscu starego dworca, obrzydliwy sąd, setki tysięcy na bazylike, spartolone, przedłużone remonty dróg, zupełnie nie uzasadniona wysoka cena wody, jedne basem w mieście za mln. Który miał być otwarty długo a nie był, jakieś dopłaty do solarów, które przynoszą zysk tylko producentowi solarów, rozpieprzony, syfiasty parking w centrum miasta a właściwie dwa, kompletnie nie rentowna i nie potrzebna straż miejska, zaniedbane dzielnice, itd.) – tak wymieniam tylko te złe rzeczy bo… oni mówili, że zrobią WSZYSTKO DOBRZE! Kłamali i nie ponoszą za to konsekwencji. Tak zrobili też rzeczy dobre ale.. to ich zawód! OBOWIĄZEK. To tak jak by Cie taksówkarz zawiózł z rynku na Maroko przez Meksyk i miałbyś pretensje a ktoś by Ci powiedział, że jesteś malkontentem i się czepiasz zamiast cieszyć, że dojechałeś cały. Taksówkarz zaś robił by imprezę, że w ogóle udało mu się dojechać na miejsce.

  3 0
 • ~Arteks 2014-10-17 17:32:13

  @marcin74 - słusznie piszesz, że jeśli ktoś kłamie - powinien ponieść za to konsekwencje. W przypadku polityków czy samorządowców można dać im czerwoną kartkę co 4 lata. W Rybniku AF rządzi już 16 lat bo skala pomyłek i błędów jest niewielka. Wymieniłeś kilka ale czy one są na tyle mocno wizerunkowe że psują obraz miasta? Nie wydaje mi się bo gdyby tak było to oponenci AF budowaliby na niepowodzeniach Fudalego swoją popularność. A jak na razie to nie potrafią wymyśleć niczego czym pogrążyliby Fudalego, a wypromowaliby siebie. Jak w ogóle można budować swoją popularność np. na kolorze SO w sytuacji kiedy nikt nie kwestionuje sukcesu i wysiłku jakim było sprowadzenie tej prestiżowej instytucji do miasta i sfinansowania przez ministerstwo tej budowy? Tak się składa, że opozycja w Rybniku ma znaczenie symboliczne, w przeciwieństwie do miast w których opozycja rozjechała całkowicie władze i odsunęła zupełnie nieporadnych poprzedników (np. Chorzów 2010 czy Wodzisław 2006). Pomyłki i błędy się zdarzają ale generalnie Rybnik jest w większości dziedzin (poza komunikacją i urbanistyką) zarządzany bardzo profesjonalnie i raczej podawany za przykład innym. To samo mówią różne wskaźniki ekonomiczne i porównawcze. Rybnik jest w czołówce województwa jeśli chodzi o najtańszy urząd, najmniejsze bezrobocie, największe dochody, największe inwestycje w przemyśle, najniższe zadłużenie, pozyskiwanie środków z EU. To zaprzecza tezie jakoby w UM nie było profesjonalistów.

  0 4
 • ~ 2014-10-17 17:35:59

  Ludzie co wy widzicie pięknego w podświetlanej ławeczce za 4tyś sztuka, w tych donicach z pięknymi co 2 tyg wymienianymi kwiatami w podświetlanej fontannie zagłuszającej piękno zabytkowej Bazyliki w betonie i kostce brukowej jak w XVIIw -kto za to wszystko zapłaci a stopa bezrobocia w Rybniku z miesiąca na miesiąc spada i tego dziwnym trafem nikt nie widzi .Nikt nie widzi ,że miasto tonie w długach ,że to wszystko powstaje za pożyczki z UE które my musimy płacić.Może zadbajmy najpierw o miejsca pracy o miejscowych przedsiębiorców i róbmy coś pomału ale dokładnie i za swoje .

  0 1
 • ~Arteks 2014-10-17 17:58:02

  @lila - w tej chwili to najbardziej z samorządów toną Żory (jeśli już w ogóle nie zatonęły). Rybnik jest w bardzo dobrej sytuacji ekonomicznej mimo zrealizowania dużych inwestycji. Przeczytaj sobie ten artykuł, jest dość prosty w zrozumieniu. Może już nigdy nie palniesz podobnego głupstwa: http://www.tuzory.pl/wiadomosci,zory-tona-w-dlugach-na-to-wskazuje-nowy-ranking-czasopisma-and-8222;wspolnotaand-8221;,wia5-3273-7991.html

  0 5
 • ~Marcin74 2014-10-17 18:07:32

  ~Arteks - zgadzam się ze wszystkim co napisałeś w ostatnim poście. Pozwól mi jednak wytykać rażące błędy urzędnikom kiedy je popełniają. Urzędnik powinien cały czas pamiętać, że pracuje w służbie, w SŁUŻBIE swoim wyborcom i jako przez nich opłacany najemnik powinien cały czas tłumaczyć się ze swoich decyzji drżąc o swoją intratną i bardzo dobrze opłacaną posadę. Urzędnik to jedyny zawód w naszym kraju, który realnie nie ponosi materialnej odpowiedzialności za swoje błędy. Jeśli na chwile zapomnimy się i przestaniemy patrzeć im na ręce są w stanie rozpieprzyć Twoje i moje pieniądze w parę chwil (co zresztą się dzieje w skali kraju) Ciebie czy mnie wtrącić do więzienie w imię chorych przepisów, które sami tworzą, sami interpretują i sami egzekwują (tak już było i ja już nie chcę więcej skoro mogę o tym decydować). Nie, nie znam dobrego rozwiązania tego problemu ale póki go nie wymyśle :) - chcę, żeby wiedzieli, że są tylko urzędnikami. Nikim więcej i jako tacy mają wzorowo wypełniać swoje obowiązki bo im zaufaliśmy. Każda pomyłka zaś powinna być piętnowana i nagłaśniana skoro nie może zostać ukarana (jak to jest w normalnym, zdrowym prywatnym przedsiębiorstwie).

  2 0
 • ~schiphol1 2014-10-17 18:52:41

  ~Lila Ślipek "a stopa bezrobocia w Rybniku z miesiąca na miesiąc spada" no już głupszego argumentu użytego do skrytykowania czyichś rządów to nie czytałem

  1 0
 • ~joawol 2014-10-17 18:53:23

  tylko kto się tu komu będzie tłumaczyć? komentatorom na rybnik.com.pl? gdzie są politycy oponenci władz, gdzie są dziennikarze? Ja chcę zobaczyć porównanie wizualizacji projektu z rzeczywistością, tak trudno to pokazać i zrobić zdjęcia?

  8 0
 • ~joawol 2014-10-17 18:55:21

  i czemu dziennikarze sami nie sprawdzili jak to jest z tymi niepełnosprawnymi? kto ma orzec która strona ma rację?

  1 0
 • ~ 2014-10-17 21:48:21

  staliśmy jak debile 1.5godz 5min przed spektaklem koleś powiedział z prawej nic nie zobaczycie z lewej to samo i z tyłu też nic tylko ci co są kolo fontany NIESZŁO WCZEŚNIEJ INFORMOWAĆ!!!!! Kiełbasa wyborcza Fudalego i pis-U Kto za to zapłaci my mieszkańcy Żenada

  2 0
 • ~Bart 2014-10-17 23:56:50

  zbyszekr - jak jesteś głuchy to idz przetkać uszy!! zapowiadający wyrażnie powiedział, że najlepsze efekty są patrząc na wprost Bazyliki czyli od dołu ewentualnie z boku dołu!

  1 2
 • ~Bart 2014-10-18 00:00:44

  Było pięknie i wspaniale na tym festiwalu światła 21 wiek naprawdę! malkontenci niech zamilkną bo było co podziwiać i co oglądać! bravo Panie Adamie to wypaliło ;-)))

  3 0
 • ~martin75fm 2014-10-18 00:15:12

  ~Arteks czy możesz człowieku przestać hejtować każdą wypowiedź która nie pasuje twoim ideałom ? Festiwal jak na wiejskim jarmarku i tyle w temacie.

  0 3
 • ~xxxx 2014-10-18 00:16:08

  poświecili światełkami i plebs w 7 niebie :) jak to niewiele trzeba aby ich zadowolić

  0 3
 • ~LEMUR 2014-10-18 00:22:18

  Czy te LEDy podświetlające kaminice to one tylko na ten "festiwal światła" i zostaną zdemontowane, czy to będzie stały element tych ulic?

  1 0
 • ~bgm_cars 2014-10-18 08:40:32

  arteks ośmieszyłeś się już wielokrotnie ale tym razem zdezawuowałeś swoje wypowiedzi całkowicie. Miejsce żeby przyciągało ludzi musi być ciekawe i ładne a tego o deptaku powiedzieć nie można . Pomysł rewitalizacji był jak najbardziej słuszny i sam go popierałem łudząc się że po " ulotności" i fikających radośnie kolorowych penisach na rondzie nic szpetniejszego zbudować się nie da. Myliłem się. Jakość użytych materiałów i fuszera przy ich kładzeniu gwarantuje góra roczną eksploatację a szkaradne łączenie różnych gatunków kostek budzi zwyczajnie niesmak. Deptak oczywiście będzie sławny w okolicy, niestety za sprawą rynsztoka a chyba nie o to chodziło.
  Mieliśmy już w PL misia i tu cytat " to jest miś na miarę naszych możliwości" a teraz mamy rynsztok, i to jest rynsztok na miarę naszych możliwości?
  Podsumowując, dzisiaj zawitają do mnie goście z innego regionu polski, nie pójdę z nimi na deptak bo nie będę sobie robił wstydu !
  Zaś autorowi i wykonawcom tego czegoś chętnie zasponsoruję wyjazd do Kielc żeby sobie zobaczyli jak powinien wyglądać deptak.

  1 0
 • ~ 2014-10-18 10:31:04

  To co widziałem i słyszałem to wiem a uszy mam czyste co o tobie powiedzieć nie idzie ~Bartolek. Informacji na temat programu nie było była jedynie że od 19-21 to było mówione w radiu i tv. Do pokazu na ten wiek duzo brakowało ale co sie spodziewać po takim prezydencie i pisiorach z Rybnika

  2 0
 • ~Bart 2014-10-18 11:40:35

  bolek123 - skończ pier... fleki człowieku!! sam tam poszedłeś to zobaczyć gapiłeś się jak szpak w pi... a teraz wypociny piszesz!!! było pięknie było i wspaniale bravooooo Panie Adamie ;-)))

  2 3
 • ~ 2014-10-18 11:59:36

  ~Bartolek chyba mało jeszcze widziałeś A moze to tatuś organizował haha Jedz na porzadne pokazy i przestań ........ Adaśiowi

  2 1
 • ~Arteks 2014-10-18 23:57:41

  @marcin75fm @xxxx @bgm_cars - wasze wypowiedzi pokazują że zatkała was całkowicie skala i pompa związana z otwarciem, a także gigantyczne zainteresowanie nie tylko w Rybniku ale w całym regionie. Bo żeby w dniu tak świątecznym i wesołym dla miasta obrażać innych ludzi lub czepiać się jakichś małostek - to świadczy tylko o tym że już dawno wypadliście z normalnego społeczeństwa. Normalni ludzie (obojętnie czy z Rybnika czy spoza tego miasta) autentycznie bawili się i cieszyli w kilku zrewitalizowanych miejscach miasta. Sam byłem w szoku jak wiele osób przyciągnął nasz deptak z wielu naprawdę odległych miast. Przy czym tak jak zwróciłem uwagę wcześniej - normalnych ludzi.

  0 0
 • ~Sterling 2014-10-21 17:16:20

  Remont deptaka miał na nowo ożywić to miejsce. To jak na razie się udało, nawet z nawiązką, więc krytyka w tym momencie jest w mojej ocenie nieuzasadniona.

  0 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy pojemniki na używaną odzież są potrzebne?
Oddanych głosów: 389