Dwa remisowe sparingi ROW-u 1964 Rybnik

2020-06-28, Autor:

Dwa mecze, dwa remisy, dwie bramki strzelone oraz dwie stracone to bilans wczorajszych konfrontacji ROW-u 1964 Rybnik w grach kontrolnych z Unią Książenice i Unią Turza Śląska.

Pierwsze sobotnie spotkanie sparingowe zostało rozegrane w sobotę na boisku w Wielopolu. Rywalem drużyny Rolanda Buchały był pierwszy finalista Pucharu Polski Podokręgu Rybnik – Unia Książenice. Spotkanie zakończyło się remisem, choć do przerwy to zielono-czarni prowadzili po bramce Jakuba Kuczery.

Po zmianie stron gracze z Książenic wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia zawodnika testowanego oraz byłego piłkarza ROW-u, Damiana Koleczko. Grająca w mocno młodzieżowym składzie (m.in. zawodnicy z rocznika 2003-2004: Filip Kukuła, Bartosz Szary, Jakub Pochcioł) drużyna Rolanda Buchały doprowadziła do remisu za sprawą wprowadzonego po przerwie Jacka Papiernika.

ROW 1964 Rybnik – Unia Książenice 2:2 (0:1)

0:1 Jakub Kuczera, 1:1 Zawodnik testowany, 1:2 Damian Koleczko, 2:2 Jacek Papiernik

ROW 1964 Rybnik: Zawodnik testowany – Filip Kukła, Piotr Jakubowski, Bartłomiej Polok, Bartosz Szary, Szymon Kuzior (46′ Jacek Papiernik), Paweł Mandrysz, Jakub Pochcioł, Dawid Plizga, Zawodnik testowany II, Jakub Kuczera

Drugie sobotnie spotkanie rozegrane zostało na boisku RKP, a rywalem zielono-czarnych był beniaminek IV ligi – Unia Turza Śląska. W pierwszych 45 minutach groźnie pod bramką zawodników z Turzy Śląskiej było po strzale Marka Krotofila z rzutu wolnego oraz Marcina Wodeckiego, który po indywidualnej akcji z lewej strony boiska oddał ostatecznie niecelny strzał.

W drugiej części gry (2 x 40 minut – na taki czas gry umówiły się oba zespoły) również bramki nie padły. Najlepszy fragment gry naszego zespołu to okres między sześćdziesiątą, a siedemdziesiątą minutą, w którym zielono-czarni stworzyli sobie trzy bardzo dobre sytuacje bramkowe. Żadnej jednak nie wykorzystali.

ROW 1964 Rybnik – Unia Turza Śląska 0:0

ROW 1964 Rybnik: Kewin Paszek – Jan Janik, Piotr Pacholski, Szymon Jary, Marek Krotofil, Kamil Spratek, Mateusz Budak, Marcin Wodecki, zawodnik testowany, Konrad Warmiński, Wiktor Piejak

Oceń publikację: + 1 + 12 - 1 - 2