Dwa medale najmłodszych lekkoatletów TL ROW Rybnik

2022-03-21, Autor:

Najmłodsi lekkoatleci TL ROW Rybnik rywalizowali w mistrzostwach województwa śląskiego dzieci starszych i młodszych.

W Raciborzu z udziałem ponad 400 zawodników odbyły się mistrzostwa województwa śląskiego w najmłodszych kategoriach wiekowych obowiązujących w lekkiej atletyce, tj. dzieci starszych U14 i młodszych U12.

W mistrzostwach tych reprezentanci Towarzystwa Lekkoatletycznego ROW Rybnik wywalczyli dwa medale.

Srebrny krążek w kategorii U14 w skoku w dal zdobył Mateusz Wojdyło, skacząc na odległość 4.80m, a w finale biegu na 60m z czasem 8,73s zajął szóste miejsce.

W tej samej kategorii wiekowej Wiktoria Krutok wywalczyła brązowy medal w biegu na 300m, uzyskując czas 46,87s.

W najmłodszej kategorii U12 siostra srebrnego medalisty w skoku w dal Milena Wojdyło w finale biegu na 60m walczyła z o rok starszymi rywalkami. Z czasem 9,37s zajęła wysoką czwartą lokatę.

W w biegu na 60m wystąpiły również rozpoczynające dopiero treningi Milena Kutek (9,63s) i Amelia Chowaniak (10,03s). Osiągnięte wyniki dały im miejsce w środkowej stawce kategorii U14.

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 0