Dwa gole Julii Krzyżok. TS ROW II Rybnik liderem 3. ligi

2018-03-18, Autor:

W minusowej temperaturze i silnym wietrze zawodniczki TS ROW Rybnik rozpoczęły rundę wiosenną III ligi.

Zespół TS ROW Rybnik oparty na bardzo młodych zawodniczkach podejmował Polonię Poraj. W podstawowym składzie znalazło się aż 5 dziewcząt, które niedawno obchodziły 13-te urodziny. Najstarszą zawodniczką w polu była 17-letnia Kinga Gajda. Choć dziewczyny mogły czuć respekt przed starszymi rywalkami, nic takiego nie miało miejsca. Rybniczanki wysokim pressingiem realizowały zalecenia trenera Rolanda Kachela. Już w 8. minucie prowadziły 1:0 po rzucie karnym wykonanym przez Julię Krzyżok .Rybniczanki cały mecz miały przewagę, którą potwierdziły w drugiej części. Po strzale z 35 metrów Julia Krzyżok ustaliła wynik na 2:0.

Przynajmniej do przyszłego tygodnia rybnicka młodzież jest liderem III ligi.

Tomasz Kieczka – prezes TS ROW Rybnik

Nie ukrywam, że widząc skład ustalony przez trenerów obawiałem się jak poradzą sobie nasze dziewczęta. Poza bramkarkami, żadna z nich nie zagrała jeszcze z seniorkami w II lidze. Na boisku nie pojawiła się żadna z dziewczyn występujących w reprezentacji Śląska. Bardzo jestem zadowolony z tego jak zaprezentowały się dziś zmienniczki. Gra piłką, wymiana podań. Bardzo dobrze to wyglądało.

Julia Krzyżok (13 lat) – TS ROW Rybnik

Mecz w pierwszej fazie był wyrównany, gra toczyła się w środkowej części boiska . Potem nasza drużyna utrzymywała się przy piłce i szybko objęłyśmy prowadzenie. W drugiej połowie nasza drużyna ponownie dominowała i zasłużenie wygrałyśmy.

ROW II Rybnik - Polonia Poraj 2:0

1:0 - Julia Krzyżok (8 - rzut karny), 2:0 - Julia Krzyżok (56)

Skład TS ROW II Rybnik: Pawlik (Bzowska) – Wywrot ,Błatoń (Goc), Gronert, Milkowska – Dworok, Gajda, Nowosielska (Sokół), A. Krzyżok – Krótki , J. Krzyżok