zamknij

Biznes

Duże zmiany w Plazie: nowy dyrektor, nowi najemcy

2013-09-26, Autor: ww
Dzieje się ostatnio w galerii Rybnik Plaza: nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora, zmienili się też najwięksi najemcy galerii.

Reklama

Jak udało nam się dowiedzieć, stanowisko dyrektora rybnickiej Plazy zostało zlikwidowane. Centrum zarządza teraz Maciej Białecki, dyrektor Plazy w Krakowie.

Zmiany nastąpiły również wśród najemców. Klienci Plazy nie robią już zakupów w delikatesach Delima a w Stokrotce. – Właściciel sklepu nie zmienił się, nastąpił tylko rebranding – informuje Dagmara Starobrat, Marketing Manager Rybnik Plaza.Wyjaśniła się w końcu kwestia zagospodarowania lokalu po zlikwidowanym Fantasy Parku. Dobra wiadomość dla fanów tego miejsca jest taka, że od kilku tygodni w tym miejscu działa Pink Bowling & Club. – To zupełnie nowa sieć centrów rozrywki oraz jedyny tego typu klub w mieście, którego główną atrakcją są imprezy muzyczne, 8-torowa kręgielnia marki Brunswick American Bowling Ten-Pin oraz największa sala bilardowa w Rybniku – mówi Olga Czerwińska z Pink Bowling & Club.

Na 1. piętrze galerii w ostatnich miesiącach pojawiły się również mniejsze punkty handlowe i usługowe: Jogurtowa Wyspa (mrożone jogurty) , Cygaleria (wyroby tytoniowe), Mr Hamburger (Fast food) i By Dziubeka (biżuteria).
Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 14

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (24):
 • ~turistas 2013-09-26 10:54:48

  Duże zmiany? No znowu nie przesadzajcie... To tylko zmiana nazwy i farby na ścianach... Pisałem o tym 2013-09-17 18:26:25... Tak na serio to bardziej mi chodziło jak takie zmiany mają się do płacenia podatków w Rybniku. (ile czasu po "zmianie" nazwy i właściciela nie trzeba płacić podatków). To...że ów zmiany zaistniały, już każdy wie.

  32 0
 • ~Benq 2013-09-26 13:30:26

  Delima znowu zmieniła się w Stokrotkę? No to ładnie

  3 0
 • ~P_Buchta 2013-09-26 13:48:10

  W Delimie można było kupić niezłe przyprawy albo np. papryczki chili czy bardziej egzotyczne owoce a teraz zaopatrzenie jak w Hermesie :)

  7 0
 • ~ 2013-09-26 14:32:36

  Zmiany takie,że w tvn24 będa o tym pisać

  15 1
 • ~GBB 2013-09-26 16:03:05

  To słabo, dyrektor w Krakowie. Co on wie o lokalnym rynku? A klub jak na nowo otwarty to chyba zapomnieli o reklamie.

  6 0
 • ~Kasjaaa85 2013-09-26 16:49:32

  Zmiany? zmiany! zmiany?! a pracownicy nadal muszą płacić grubą kasę za parking! Żenada! Udostępnijcie jeden parking pracownikom, a nie myjnie samochodowe robić!

  0 4
 • ~ 2013-09-26 18:23:51

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  1 0
 • ~Arteks 2013-09-26 18:49:06

  @turistas - to fakt, że nieważne czy sklep się nazywa tak czy inaczej. Natomiast nie powtarzaj tych głupich populistycznych bzdur, że z hipermarketów, dyskontów czy galerii nie ma podatków bo są i to duże! Przede wszystkim podatek od nieruchomości który wpływa do kasy miasta - to są miliony w przypadku Rybnika. Drugi pewny podatek jaki sieci handlowe płacą to VAT - jeden z najważniejszych podatków w skali budżetu państwa! Nieważne czy ktoś kupuje ubrania, kosmetyki, laptopa czy gry komputerowe - każdy płaci VAT. Tak samo w przypadku gastronomii czy rozrywki. No i wreszcie wszyscy zatrudnieni w sieciach handlowych pracownicy mają odprowadzany ZUS i podatek dochodowy. Jedyną rzeczą jaką nadużywają sieci handlowe to podatek od ich zysków. Ale nawet w tym przypadku jeśli nie wykazują zysków to znaczy że inwestują np. budując nowe obiekty czy remontując stare. Nie ma czegoś takiego, że nie płacą podatków oszukując Urzędy Skarbowe bo tego się na długą metę nie da zrobić. Więc każdy kto uważa, że sieci handlowe nie płacą podatków - jest w błędzie. W skali budżetu Rybnika zdaje się że z samego podatku od nieruchomości do kasy miejskie wpływa ok. 6 milionów zł... W interesie miasta jest aby marketów sieci handlowych było jak najwięcej. :)

  0 17
 • ~turistas 2013-09-26 19:56:05

  ahh cały Arteks... szkoda tłumaczenia. O jedno Cię proszę! (serio!!) Weź... i zacznij czytać ze zrozumieniem. Gdzie ja napisałem że nie ma podatków??? Podeślij linka, bo nie wiem gdzie tak napisałem. Jedynie o czym pisałem, to to... że jak zmieni się nazwa firmy/właściciel - zmieni się ulga podatkowa na parę lat. Tylko o to mi chodzi. Jeśli nie jesteś w stanie tego zrozumieć, odpal te Twoje google i poszukaj, bo widzę że kopiowanie specjalistycznych pseudo-mądrych wypowiedzi to cały Ty. Napisz coś od siebie - nie używaj kopiuj - wklej i bla bla bla co Ci ktoś podyktuje.

  10 0
 • ~turistas 2013-09-26 19:57:28

  Z drugiej strony... dobrze, że jesteś często na forum - lubię się z Tobą spierać. ;P Ciekawe, czy na żywo jesteś też taki wygadany... Idziesz na piwo?

  7 0
 • ~Arteks 2013-09-26 21:16:45

  @turistas - takie populistyczne niedopowiedzenia stosują niektórzy politycy i potem się to utrwala w społeczeństwie nawet jeśli nie jest prawdą. Napisałeś "ile czasu po zmianie nazwy i właściciela nie trzeba płacić podatków". Więc mogłeś doprecyzować że chodzi o podatek dochodowy firmy tzw. CIT. Wszystkie inne podatki sieci handlowe płacą. Jeśli już się czepiać to bardziej straganiarzy na targowisku bo jak tam kupujesz marchewkę czy jabłka to o czymś takim jak paragon możesz zapomnąć... ;)

  0 18
 • ~Afordancja 2013-09-26 21:25:40

  @~Arteks domyślam się że zastosowałeś skrót myślowy, ale sprostuję bo aż źle się czyta.Napisałeś " Drugi pewny podatek jaki sieci handlowe płacą to VAT" co jest oczywiście nie prawdą, bo firmy nie płacą VATu(one go tylko "rozliczają"). Zaraz dalej napisałeś "Nieważne czy ktoś kupuje ubrania, kosmetyki, laptopa czy gry komputerowe - każdy płaci VAT." - czyli stwierdzasz, że to "My" płacimy ten VAT a nie sieci handlowe. Nastepnie, "No i wreszcie wszyscy zatrudnieni w sieciach handlowych pracownicy mają odprowadzany ZUS i podatek dochodowy" tak pracownicy mają odprowadzane podatki,czyli to ONI płacą a sieć handlowa daje po prostu pracę. Tak samo błędnym założeniem jest, że skoro nie płacą podatku dochodowego(a nie płaca? bo nie sprawdzałem) to inwestują, a o transferze zysków ty słyszał? I tak, da się to zrobić na dłuższą metę. Z podatkiem od nieruchomości fakt(poważnie tylko 6 mln? 1% wpływów do budżetu?). Jednym z większych wpływów są dochody od osób fizycznych, więc w interesie miasta jest to, żeby ludzie jak najwięcej zarabiali i jak najwięcej płacili. (Os.fizyczne płacą miastu jakoś 13 x więcej niż osoby prawne), a hipermarkety jak wiadomo nie płacą jakoś "topowo". Ponadto jest jeszcze jeden kolejny błąd logiczny odnośnie VATu, wzrost ilości sieci handlowych nie zwiększa liniowo, sumarycznej ilości wydanych pieniędzy, innymi słowy jeżeli przybędzie hipermarketów nie wydam jakoś szczególnie więcej.

  10 0
 • ~Arteks 2013-09-26 22:59:23

  @afordancja - turtistas upraszcza i stawia populistyczne tezy, a ty z kolei się czepiasz szukając dziury w całym. Nie szkoda ci czasu na tego rodzaju głupawe wywody? Nie byłoby sieci handlowych - nie byłoby nowoczesnego handlu! Nie byłoby tak wielu miejsc pracy w sieciach handlowych - byłoby mniej podatków PIT, nie byłoby sieci handlowych - nie byłoby w tej mierze podatku od nieruchomości. Wielu ekonomistów twierdzi, że popyt jest głównym motorem gospodarki, a popyt równa się handel (oczywiście nie tylko marketowy) ale z kolei np. z handlu internetowego miasta mają niewielki pożytek... @turistas - spotkałem się już z conajmniej dwoma osobami z tego forum "na piwie" i bardzo fajnie pogadaliśmy na różne tematy. Ale o czym możnaby gadać z tobą jak ty ciągle hejtujesz i nic jeszcze ciekawego na tym forum nie napisałeś... To już wolałbym poznać osoby które się czasami ze mną nie zgadzają ale przynajmniej są ciekawymi adwersarzami jak np. meinland czy tressillian. Ale ty...? Najpierw pokaż na forum że na czymś się znasz. ;)

  0 15
 • ~ 2013-09-26 23:04:02

  Arteks czy ty masz jakieś inne zajęcie w życiu poza wypisywaniem pierdoł pod każdym artykułem ? człowieku wyjdź z domu, pojeździj na rowerze, jedz z tatą w sobotę na ryby ! kup sobie bilet całodniowy i jeździj od rana do wieczora autobusem bo po "avatarku" widać że JELCZE i SOLARISY to twoja pasja, zrób sobie jeden dzień przerwy i DARUJ te mądrości wyssane z brudnego palca bo nikogo to nie obchodzi.

  10 0
 • ~Krivy 2013-09-26 23:04:12

  I tak się jednemu z drugim temat rozpłynął. Co jo to chcioł napisać...

  2 0
 • ~Arteks 2013-09-26 23:16:28

  @dorian - pewnie zauważyłeś że ciągle jestem wywoływany przez różnych typków i jeśli odpowiem to będzie źle dla ciebie, jeśli nie odpowiem to znowu oni się będą dąsać... Ale przynajmniej piszę do rzeczy i na temat. Wypraszam sobie jedynie pierdoły bo nie obrażając nikogo to właśnie kilka wpisów wyżej a Afordancji znajdziesz trochę nikomu niepotrzebnych pierdoł. Poza tym jak ci coś nie odpowiada - nie czytaj. Z drugiej strony traktuję twój wpis jako dobrą radę i znikam. Dobranoc :)

  0 12
 • ~Afordancja 2013-09-26 23:27:32

  @~Arteks "Nie byłoby sieci handlowych - nie byłoby nowoczesnego handlu!" hehe, a ktoś mówił, że handel jest zły i najlepiej jak by go miało nie być? Człowieku, poczytaj siebie w kontekście głupawych wywodów. A VAT nie idzie do miasta, to po pierwsze. Po drugie napisałeś "... popyt jest głównym motorem gospodarki, a popyt równa się handel (oczywiście nie tylko marketowy)" hehe, normalnie "Ameryka odkryta" co Ty chcesz w ogóle udowodnić? Cała gospodarka składa się z popytu i podaży.. czy ja już wspominałem o głupawych wywodach? ;)

  8 0
 • ~Afordancja 2013-09-26 23:29:57

  @~Arteks PS. Co do mojego czasu to się nie przejmuj, poświęcę go bo jak czytam głupoty to muszę zareagować(no dobra czasem mi sie nie chce) , taki już jestem. Co do treści artykułu to już pierwszy komentarz wyczerpał temat. Jakie duże zmiany?

  6 0
 • ~fandango1972 2013-09-29 22:05:50

  Artykuł pokazuję oszczędności: zlikwidowano jedno stanowisko skutkiem czego roboty przybyło innym, bez podwyżek oczywiście. Odbije się to na jakości. Większa kasa idzie do właściciela, bo są oszczędności na ludziach. Niemcy, Skandynawowie i Francuzi nie są tak zachłanni i kryzys mają mniejszy. Ale Polak musi pokazać że potrafi i oto efekty.

  3 0
 • ~mieszkanka R 2013-09-30 10:09:38

  Do Artexa nie pisz że sieci handlowe dają pracę gdyż zatrudniają one głównie przez Agencje Pracy na tzw umowy śmieciowe, to znaczy że ludzie zarabiają mniej niż najniższe wynagrodzenie więc podatków raczej nie płacą na Zusy i Kasy chorych kwoty idą minimalne lub wcale znam osobiście wiele takich przypadków a skutki ludzie muszą żebrać w mopsie o pomoc, czyli miasto taką pokrętną drogą dotuje te firmy a na przyszłość będziemy mieli armię steranych przez życie ludzi którzy nie mają emerytury i wtedy miasto będzie musiało ich utrzymać więc tolerowanie takiej sytuacji to po prostu siedzenie na tykającej bombie która kiedyś wybuchnie

  4 0
 • ~Arteks 2013-09-30 10:32:43

  @maszkanka R - a ty myślisz, że w strefach przemysłowych to ktokolwiek poza kadrą zarządzającą nie jest na umowach śmieciowych i na stanowiskach agencji pracy przemysłowej? Zerknij sobie na fora o pracy i wpisz jakieś nazwy zakładów które powstały w ostatnich latach w Żorach... Stanowiska niewykwalifikowane zawsze będą zawsze najgorzej opłacane i na najgorszych warunkach, no chyba że w końcu państwo przestanie zgadzać się na umowy śmieciowe. Ale znam wiele sieci handlowych które zatrudniają na etaty, oferują dobry socjal i niezłe zarobki. Np. większość sklepów w galeriach, także Agata, Media-Markt, Biedronka, Castorama. Możliwe że także inne. Handel jest za bardzo demonizowany w ostatnich latach, głównie za sprawą tego że pracuje w niedziele i to się nie podoba środowiskom kościelno-prawicowym.

  0 7
 • ~mieszkanka R 2013-09-30 16:12:03

  do Artex po pierwsze nie mieszaj do tej dyskusji środowisk prawicowo kościelnych , po drugie praca to praca jeżeli nasze miasto jest tak bogate by dopłacać pracownikom marketów do pensji poprzez dotacje mieszkaniowe, pomoc społeczną a w przyszłości fundować im utrzymanie bo za 5 zeta na godzinę i na umowę zlecenie to ci ludzie prawa do emerytury nie nabędą dzieci też nie wychowają chyba że na koszt mopsu, to pytam co potem może jakaś eutanazja obowiązkowa dla biedaków, kolejna sprawa za pracę należy się godne wynagrodzenie i to jest raczej postulat lewicowy, ja nie znam żadnej sieciówki która by zatrudniała na normalnych warunkach, ich oferty pracy są po prostu śmieszne często zaczynają się od konieczności wyższego wykształcenia a kończą na znajomości dwóch języków obcych za mniej niż najniższe wynagrodzenie, dobry socjal w nich ofszem jest ale dla menagerów

  4 0
 • ~tropiciel_debili 2013-09-30 17:37:22

  mieszkanka R ale powiedz co proponujesz w zamian. OK, zalozm, ze markety sa zle. Likwidujemy je wszystkie co do jednego. Uwazasz, ze wtedy byloby lepiej?

  2 0
 • ~mieszkanka R 2013-10-07 11:33:40

  do tropiciel debili co proponuję działań może być wiele zarówno na poziomie lokalnej jak i ogólnopolskiej po pierwsze nie mówienie o problemie niczego nie załatwi, wyśmiewanie tych co pracują na śmieciówkach i nazywanie ich niewykwalifikowaną siłą też niczego nie załatwi znam wiele osób z dobrym wykształceniem które tak pracują, kolejna sprawa jak kogoś na coś nie stać to tego nie kupuje z umowami śmieciowymi jest tak że ktoś kupuje coś i nie płaci za to tyle ile to jest warte, bo warte jest tyle ile potrzebuje człowiek by przetrwać biologicznie + dodatkowe potrzeby kulturalne społeczne bez których człowiek na dłuższą metę nie funkcjonuje prawidłowo,
  ile powinno się zarabiać pewnym wyznacznikiem jest tutaj najniższe wynagrodzenie to starcza na wegetację, w innym przypadku dotujemy pracodawców śmieciowych przez mopsy i wyniszczamy nasze społeczeństwo, narażamy się na wzrost przestępczości i ogólnie znowu za to płacimy bo albo jesteśmy okradani, albo utrzymujemy ludzi w więzieniach,
  a jeżeli chodzi o twój nick to siebie już wytropiłeś

  2 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Miasto Rybnik powinno budować mieszkania komunalne?

Oddanych głosów: 788