Drugie miejsce zawodnika ROW-u w Biegu na Śnieżnik

2022-08-01, Autor:

Dawid Malina w Alpejskich Mistrzostwach Polski w Biegu na Śnieżnik zajął drugie miejsce. Trasa miała średnio 10% nachylenia. Teraz czekają go zawody na jeszcze większej stromiźnie.

W ostatni weekend lipca podczas Biegów Śnieżnickich zostały zorganizowane Alpejskie Mistrzostwa Polski w Biegu na Śnieżnik. Start biegu był usytuowany w Międzygórzu w Sudetach, a meta – na szczycie masywu Śnieżnika.

Prawie dziesięciokilometrowa trasa wznosiła się ku górze dając niecałe tysiąc metrów przewyższenia – średnio 10% nachylenia. Zawodnicy ruszali w sobotę w ulewie, a na mecie czekał ich mglisty widok.

Na tych zawodach nie zabrakło zawodnika Towarzystwa Lekkoatletycznego "ROW" Rybnik. Reprezentant Rybnika Dawid Malina w bardzo mocno obsadzonym biegu zajął drugie miejsce i tym samym został Wicemistrzem Polski w debiucie w tej konkurencji.

5 lipca Malina znów stanie do rywalizacji. Tym razem wystartuje w Mistrzostwach Polski w biegach górskich na krótkim dystansie. Zawody te odbędą się w Ochotnicy Dolnej w Gorcach, a zawodnicy będą wbiegać na szczyt góry Lubań. Trasa o długości 5,5 km będzie miała średnio prawie 15% nachylenia.