zamknij

Wiadomości

Drops żył w fatalnych warunkach. Prokuratura umorzyła sprawę

2021-06-17, Autor: bf

Wolontariusze Pet Patrol Rybnik nie kryją oburzenia. Właśnie otrzymali postanowienie o umorzenie postępowania w sprawie Dropsa – psa, który żył w fatalnych warunkach. Istnieje ryzyko, że pies wróci tam, gdzie doznał krzywd.

Reklama

Przypomnijmy, Pet Patrol Rybnik interweniował w styczniu tego roku w Kamieniu. Na jednej z posesji w dzielnicy do liny przywiązany był pies – grubym łańcuchem i dokręconą śrubą. Jego właściciel opuścił dom rok temu! W uwolnieniu psa musieli pomóc strażacy. Co zastano na miejscu? Psa z grubym, skręconym śrubą łańcuchem wokół szyi, przypięty kolejnym łańcuchem do linki. Próżno było szukać budy. Za schronienie służyła jama, którą sobie wykopał sam pies. Wokół pełno potłuczonego szkła, po którym poruszało się zwierzę.

Więcej na ten temat pisaliśmy >>Przywiązał łańcuchem, dokręcił śrubą i zwiał rok temu. Pet Patrol o mękach psa w Kamieniu<<

Dzisiaj wolontariusze dowiedzieli się, że nie będzie postępowania w sprawie Dropsa.

- To jest skandal! Wygląda na to, że warunki, w jakich przebywał Drops, są w Polsce dozwolone i akceptowalne! Pies nie musi biegać, nie musi mieć stałego dostępu do wody. Może być brudny i skołtuniony. Nie musi mieć budy, tylko wykopaną jamę na gołej ziemi a w niej tonę śmieci i niebezpiecznego szkła. Może poruszać się na łańcuchu po nieogrodzonej posesji, do której mają dostęp inne zwierzęta. Łańcuch ten ogranicza możliwości obronne psa. Mogą zaatakować go inne psy. Pies może biegać swobodnie po potłuczonym szkle, pustych puszkach, które mają ostre krawędzie. Pies nie potrzebuje towarzystwa człowieka, może wegetować w samotności. Nie musi mieć również obroży, wystarczy łańcuch opleciony wokół szyi, który w zimie chłodzi – ironizuje Izabela Kozieł z Pet Patrol Rybnik.

Jak dodaje, takie decyzje bagatelizujące dobrostan zwierzęcia, sprawiają, że inni, podobni właściciele nie będą mieli sobie nic do zarzucenia.

- Znęcanie, to nie tylko bicie, to również warunki, w jakich żyje zwierzę. Czy nie stwarzają one dla niego sytuacji, w których może dojść do utraty zdrowia lub życia? Jak widać, na tym przykładzie, lepiej nie będzie. Jeśli takie decyzje będą wydawane, to nasza cała praca i poświęcenie idzie wciąż na marne. Odbijamy się od ściany – dodaje Izabela Kozieł.

Wolontariusze podarowali Dropsowi czas spokoju i relaksu.

- Był szczęśliwy, bo w końcu dane mu było poznać, uroki psiego życia. Spacery, zabawa i troska…pojechał do wspaniałego domu tymczasowego. Na miejscu cieszył się jak szalony, tarzając w trawie, biegając, rozdając buziaki…teraz postanowienie o umorzeniu i powinien wrócić, tam skąd został zabrany – dodaje Kozieł.


Drops jeszcze jest szczęśliwy, ale czy to się zmieni?

Wolontariusze są zbulwersowani i jak mówią – wściekli. Będą się odwoływać od decyzji śledzczych. Pies pozostanie więc jeszcze u nowych właścicieli.

Jak prokuratura uzasadnia umorzenie sprawy? Będziemy wracać do tematu.

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 13

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (12):
 • ~Fenrir 2021-06-17
  16:40:15

  50 10

  To teraz prokur(w)ator na taki łańcuch, skoro uważa że warunki były OK to krzywda mu się nie stanie.

 • ~artefaks 2021-06-17
  16:49:02

  20 10

  Jeżeli organy ścigania nie podjeły działania. Znaczy się że gościu to poprawnie politycznie swojak. Totals zakuty mówił że ma psa.

 • ~Arteks 2021-06-17
  16:55:21

  13 37

  Drops miał ciężko ale niekiedy warunki mieszkalnictwa jednorodzinnego po peryferyjnych dzielnicach też urągają wszelkim standardom... Wystarczy spojrzeć na te zdjęcia. ;(

 • ~Fenrir 2021-06-17
  17:07:35

  33 15

  @Arteks
  Takie rudery to się powinno z mocy prawa burzyć i jeszcze właściciel powinien beknąć za ich stan. Niech sprzeda działkę i kupi sobie lokum jakie będzie w stanie utrzymać. To samo dotyczy tych "biednych" co nie mają na wymianę pieców. Nie stać kogoś na utrzymanie domu to przecież nie musi w nim mieszkać. Tolerowanie takich ruder i "biednych co ich nie stać" odbija się na sąsiadach, w ruderach patologia a z kominów "biednych" smród na całą okolicę.

 • ~Fenrir 2021-06-17
  17:17:09

  15 11

  @artefaks
  To grubszy kaliber musiałby być. Zastanawiam się czy forumowy katokomunista aby nie jest z Czerwionki...

 • ~tf2 2021-06-17
  18:04:00

  30 3

  Ciekawe jak to uzasadniono, czy tak samo jak w przypadku tej samorządowej zwyrodnialcy, która katowała zwierzęta i pozostała na skutek działań sądu bezkarna, żeby nie szkodzić jej karierze.

 • ~euk_53 2021-06-17
  18:47:23

  14 26

  Patrząc na zdjęcia to właściciele też żyją w takich warunkach i jakoś nikt się o nich nie martwi

 • ~Fenrir 2021-06-17
  20:48:25

  25 6

  @euk_53
  Patrząc na zdjęcia to właściciele są syfiarzami i nierobami
  Jeżeli rodzina się o nich nie martwi to pewno sobie na to zasłużyli a poza rodziną nikogo tacy nie powinni interesować bo dlaczego społeczeństwo ma ciągle użalać się nad takimi i do nich dokładać.

 • ~ 2021-06-17
  21:58:14

  16 8

  @artefakju - organa nie podjęły działania , bo ten prokurator należy do antyrządowego zrzeszenia , dlatego taki łagodny jest , bronił swoich totalsów :) i mam dwa psy , oba z rybnickiego schroniska które mają się u mnie jak w psim raju :)

 • ~Ewa Kuraczyk 2021-06-17
  21:58:25

  24 2

  Prokurator na łańcuch, niech wykopie sobie jamę gołymi rękami, porusza się po potłuczonym szkle i bez wody i jedzenia. Tylko takie powinno być rozwiązanie sprawy dla człowieka bez serca i ludzkich uczuć.

 • ~artefaks 2021-06-17
  23:23:32

  9 4

  Totalsie. Uważałem że prokuratura jest podległa prokuratorowi generalnemu vel ministrowi sprawiedliwości vel prezesowi partii z koalicji rządowej . Czyżbym popełnił jakiś błąd w chronologii rozumowania ?

 • ~Arteks 2021-06-18
  07:51:56

  5 7

  @artefaks - nie trolluj. Temat nie ma nic wspólnego z polityką.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy jesteś za autonomią dla Śląska?
Oddanych głosów: 1649