zamknij

Wiadomości

Dlaczego na liście PiS nie ma Grzegorza Janika?

2019-08-23, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Podczas dzisiejszej prezentacji kandydatów PiS do Sejmu i Senatu w okręgu wyborczym nr 30 nie mogło zabraknąć pytań dziennikarzy o nieobecność na liście PiS wieloletniego posła Grzegorza Janika. Sprawę skomentował lider PiS w okręgu rybnickim - Bolesław Piecha.

Reklama

Przypomnijmy, w połowie sierpnia pisaliśmy o tym, że kandydatura posła PiS do Sejmu RP - Grzegorza Janika wcale nie jest taka pewna. Wg plotek krążących w kuluarach wynikało, że szykuje się polityczny koniec rybnickiego parlamentarzysty: >>Grzegorz Janik skreślony z listy PiS-u?<<

Jak się okazało – była to prawda. Kilka dni później prezes Prawa i Sprawiedliwości ogłosił listy PiS w okręgach wyborczych. Zabrakło Grzegorza Janika >>Znamy listy Prawa i Sprawiedliwości. Są niespodzianki<<

Dlaczego na liście nie widnieje nazwisko tego wieloletniego parlamentarzysty? O to pytaliśmy dzisiaj Bolesława Piechę.

- Każda partia ma prawo oceniać swoich posłów poprzez aktywność, jak ich działalność. Żeby była jasność – wobec pana Grzegorza Janika nie prowadzone jest żadne śledztwo

- zaznacza lider PiS w okręgu rybnickim.

Jak dodaje nasz rozmówca, poseł został negatywnie zweryfikowany przez komitet polityczny PiS w Warszawie.

- Widziałem się z panem posłem nie dalej niż dwa dni temu. Rozmawialiśmy szczerze, proszę pozwolić, że nie będę ujawniał prywatnych rozmów. Niemniej zadeklarował, że będzie nas nadal wspierać

- dodaje Bolesław Piecha.

Co na to sam zainteresowany? Pomimo wielu prób nie udało nam się skontaktować z Grzegorzem Janikiem.

Oceń publikację: + 1 + 106 - 1 - 34

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (22):
 • ~norton 2019-08-23
  14:59:40

  94 14

  Jak to tak?
  Zmodernizowaliśmy Elektrownie i elektrociepłownię i poleciałem na aut?

 • ~dontmove 2019-08-23
  15:00:24

  cóż za inteligentne spojrzenie :))

 • ~sympatykrybnika 2019-08-23
  15:02:27

  Czyniona przez PIS siłowa, pospieszna, rewolucyjna próba zmiany elit - politycznych, kulturalnych, sędziowskich - często kończy się promocją miernot, oportunistów albo kanalii.
  A czy PiS ma kogoś innego w swoich zasobach kadrowych? Gdzie nie spojrzeć, tam łachudry gotowe zrobić wszystko dla swoich panów.
  Problem polega na tym, że szeregi PIS, to głównie tacy ludzie. To też świadczy o przebiegłości prezesa. Otoczyć się ludźmi, którzy poza partią nie osiągnęliby wiele, więc do końca życia będą wdzięczni za to, że dzięki prezesowi mogą dziś czuć się "kimś".
  Hasło "wymiany elit" to hasło rewolucji bolszewickiej.
  Kaczyński nie ukrywał w jednym z wywiadów, że merytoryczne kryteria doboru kadr jakie (rzekomo) stosowano w latach 2005-2007 nie sprawdziły się. Należy zatem zastosować kryteria moralne. No i zastosował.
  To nie była próba zmiany elit. To była próba zgarnięcia władzy absolutnej.
  Jedną z pierwszych decyzji nowej władzy to było zniesienie konkursów na stanowiska kierownicze w służbie cywilnej. Kadry PiS-u są tak nędzne, że nie są w stanie wygrać. Ba nawet pewnie nie spełniają wymogów wstępnych. A parcie na stołki było potężne.
  To widać po sędziach którzy poszli do MS, do izby dyscyp. SN, do TK. Najgorszy szlam i dno.
  Właśnie po to zmienia się na miernoty, aby można było nimi łatwo sterować. W sytuacji kryzysowej zaś poświęcić jako kozły ofiarne. Miernoty wiedzą, że nimi są i poddaństwo jest jedyną szansą awansu. I kółko się zamyka.
  Kaczyński prezes PIS w wywiadzie dla wPolityce.pl: „Polska będzie jak Turcja. Ale najpierw zmiana władz i elit. (...) Trzeba czynić wszystko, by Polska była tym, czym jest dziś Turcja. O niej mówi się, że to poważne państwo. (...) ten rodzaj wielkości jest do zdobycia, ale wymaga to najpierw zmiany władzy, a potem przebudowy polskich elit. (...) Trzeba wymienić w Polsce elity, bo obecne nie są w stanie spełnić wymogów, które są konieczne do prowadzenia polityki, o której mówię".
  Jest też siłowa pospieszna, rewolucyjna wymiana elit FINANSOWYCH. Około 100 mln zł rozdane swoim w ciągu kadencji. I apetyt na kolejne setki milionów. Ci ludzie w sektorze prywatnym wcześniej NIE ISTNIELI, co świadczy o ich "zdolnościach”. 95 mln zł zarobili ludzie PiS w 14 spółkach z udziałem państwa. Rekordzista – 6,9 mln zł, którym jest Michał Krupiński (były prezes PZU, prezes Pekao).

  Jak dodaje nasz rozmówca Bolesław Piecha, poseł Grzegorz Janik został NEGATYWNIE ZWERYFIKOWANY przez komitet polityczny PiS w Warszawie. Czyżby miernota nad miernotami?!!!

 • ~Trop leminga 2019-08-23
  15:28:53

  do dontmove - skąd takie spojrzenie? Widzisz, to jest typowa socjotechnika, jak się chce kogoś obrzydzić. Robi się seryjne zdjęcia i wybiera się te, gdzie gość ziewa albo właśnie wyjdzie takie zdjęcie. z półprzymkniętymi oczami. To jest coś w rodzaju rzucania kamieniami w dinozaury - w końcu może padnie ?

 • ~Trop leminga 2019-08-23
  15:32:23

  do sympatykrybnika - takie polecenie wklejania teksów dostałeś z POlit biura. Przecież sam tego nie wymyśliłeś. Typowy pełowski hejter. A w poprzedniej wiadomości jest to samo.

 • ~sympatykrybnika 2019-08-23
  15:40:00

  ~Trop leminga – to nie jest hejt, to jest prawda. Pozdrawiam

 • ~Jan R. 2019-08-23
  15:47:16

  Negatywnie zweryfikowany powinien zostać Jarosław Aleksander Kaczyński. Reszta się nie liczy. Chociaż głosując na resztę głosujesz na JAK-a więc jeżeli też uważasz, że JAK powinien odejść nie głosuj na kandydatów PiS zarówno do Sejmu jak i do Senatu. Amen

 • ~zak 2019-08-23
  16:05:47

  56 42

  Sympatykrybnika - nie rozumiem cię ... czyli :
  zweryfikowali go , bo się nie nadawał -to żle
  został na listach MIMO , że się nie nadawał - to żle
  określ się facet co w końcu jest dobre Oczywiście listy z bezpartyjnym Krząkałą są dobre (przynajmniej tak jest na plakatach )

 • ~sympatykrybnika 2019-08-23
  17:22:22

  66 47

  ~zak – czego nie możesz zrozumieć w sprawie weryfikacji G Janika. Przecież to B. Piecha powiedział: „poseł został negatywnie zweryfikowany przez komitet polityczny PiS w Warszawie”.
  A określając się co jest dobre, to powiem KAŻDY, TYLKO NIE PIS.
  Żadnej posady nie stracę, jak już kiedyś napisałem jestem tylko emerytem jeżdżącym na rowerze i niecierpiącym rybnickiego smogu. Pozdrawiam.

 • ~kukulka123 2019-08-23
  18:40:52

  43 54

  Tak jak trop leminga napisał z tym zdjęciem to jest zagrywka psychologiczna tego portalu.Janik ma setki zdjęć ale wybrali te na którym wyszedł najgorzej przypadek?

 • ~przykopa 2019-08-23
  21:32:28

  26 20

  Jak dodaje nasz rozmówca, poseł został negatywnie zweryfikowany przez komitet polityczny PiS w Warszawie. ble ,ble, ble...

  Czyli nie dość gorliwie klepał formułki przekazów dnia. Jak to skromnie powiedziała miss pawłowicz. Tu nie liczy się indywidualność. Ale trzeba grać w drużynie.... Czyli trzeba być miernym , ale wiernym.
  Trochę poseł w moich oczach tu zyskał

 • ~akukuruku 2019-08-23
  22:19:34

  21 27

  Dlaczego na liście POKO nie ma Kononowicza?

 • ~Michael Alexander 2019-08-23
  22:52:15

  31 9

  Grzesiu!
  Cało Smolno (prawie) mo nadzieja, żeś w tym sejmie był skuli kasy, a niy przekonań. Wróć na łono ojczyzny - przyjmie Cie.

 • ~ufolud 2019-08-23
  23:24:16

  26 17

  Bardzo dziwna sytuacja, został negatywnie zweryfikowany przez Warszawę? Czy to oznacza, że nic nie mamy do powiedzenia w wyborach? Po co ta ustawka? Co takiego zrobił, że go wykreślili?

 • ~sympatykrybnika 2019-08-24
  09:16:27

  14 17

  Niegłupi Adam Hofman napisał na Twitterze:
  "Patrząc z boku i z doswiadczenia: Zbigniew Ziobro i całą jego ekipa pokazał że wie, jak wygląda współczesne pole walki. Dla JK tylko tacy zawodnicy się liczą. Oczywiście ktoś popełnił błąd, że tego nie outsorcował w całości i się wydało. Ludzie nie powinni widzieć jak się robi parówki".
  Dla przypomnienia Adam Hofman to były rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, obecnie współwłaściciel agencji public relations.

 • ~Woziwoda 2019-08-24
  11:11:48

  21 4

  symaptyk, jakieś głupoty wypisujesz o Hofmanie. I skąd pomysł, że tego pospolitego chama i prostaka trzeba przypominać? Takich prymitywów nie zapomina się zbyt szybko. Gdy cham pisze o "współczesnym polu walki" to w sumie też wiadomo, że nie zmieni tej słomy w butach, że ze słomą zostanie we wszystkim czego się tknie. To znak rozpoznawczy tałatajstwa, które rzekomo miało być wzorem krystalicznej uczciwości i patriotyzmu. Pospolita hołota.

 • ~sympatykrybnika 2019-08-24
  12:58:22

  27 14

  ~Woziwoda – w moim wpisie wcale nie chodziło mi o Hofmana. Zgadzam się z Twoją oceną tej osoby. Istotą mego wpisu było to aby pokazać ten ciąg technologiczny uprawniania hejtu w MS. PIS nie potępia tego lecz nie może znieść że to się wydało ("ktoś popełnił BŁĄD, że tego nie outsorcował w całości i się WYDAŁO. Ludzie nie powinni widzieć jak się robi parówki").
  Najpierw wybucha afera, potem poświęca się kozła ofiarnego, następnie „zakrywa” się aferę uderzeniem prokuratury, służb i prawicowych mediów w opozycję, a także jakimś kolejnym finansowym „darem władzy dla ludu”. OSTATNIM ETAPEM JEST DECYZJA JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO O KONTYNUOWANIU PATOLOGII, która najczęściej nie jest żadnym „wypadkiem przy pracy”, ale samą „pracą”, wynika z metody politycznej Kaczyńskiego, stoi u samych podstaw PiS-owskiego modelu rządzenia.

 • ~DonPedro 2019-08-25
  09:29:05

  10 9

  Nie chcial placic dziesieciny na sekta i guru sie zemscil.
  Te patole dobrze pilnuja kasy, nie wybaczaja jesli ktos kreci cos na boku albo sie nie rozlicza ze swoich dochodow.

 • ~rzyt 2019-08-25
  09:58:11

  12 5

  ~sympatykrybnika. Pytanie-kto powiedział, że "Teraz paliwo może być po 7 pln"? Proszę o krótką odpowiedź, a nie jakieś inne wyliczanki przedrukowywane zgodnie z zaleceniami.

 • ~sympatykrybnika 2019-08-25
  10:57:54

  5 14

  ~rzyt – odgrzewane kotlety
  Prezes Orlenu Jacek Krawiec na spotkaniu z ministrem skarbu Włodzimierzem Karpińskim w restauracji Sowa&Przyjaciele w styczniu 2014 r. na taśmach o Tusku. – Teraz to paliwo może być nawet i po 7 złotych MIAŁ POWIEDZIEĆ premier w 2011 roku, gdy okazało się, że PO wygrało wybory.
  MIAŁ POWIEDZIEĆ premier Donald Tusk? Ale czy powiedział?

 • ~secretkey 2019-08-25
  17:55:27

  7 6

  @Trop leminga
  "Dlaczego administrator puszcza takie wpisy, pełne wulgaryzmów i chamstwa (chodzi o wpisy "barakuda "). Dla przypomnienia: Art. 141 k.w. Publiczne używanie wulgaryzmów Art. 141. Kto w miejscu publicznym umieszcza nieprzyzwoite ogłoszenie, napis lub rysunek albo używa słów nieprzyzwoitych, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1.500 złotych albo karze nagany. "

  Emilce też wysłałeś??? ;-)

 • ~rzyt 2019-08-25
  23:15:10

  8 4

  ~sympatykrybnika; Tusk nie zaprzeczył i tyle na temat.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co widzielibyście w miejscu dawnego Praktikera?


Oddanych głosów: 2218