zamknij

Wiadomości

Czy drzwi autobusu przytrzasnęły chłopca? Mamy nagranie z monitoringu

2021-08-23, Autor: ww

Wracamy do sprawy „przystrząśnięcia” czteroletniego chłopca w autobusie rybnickiej komunikacji miejskiej. Zarząd Transportu Zbiorowego udostępnił nam nagranie z monitoringu.

Reklama

Dwie sprzeczne wersje zdarzeń

Przypomnijmy, 16 sierpnia informowaliśmy Was o zdarzeniu, jakie spotkało panią Katarzynę i jej czteroletniego syna. Według rybniczanki drzwi autobusu linii 43 miały przystrzasnąć chłopca i zatrzymać się dopiero na szyi czterolatka. Kobieta miała też być w niegrzeczny sposób wyproszona z pojazdu. 

Inną wersję zdarzeń przedstawił sam kierowca, który utrzymywał, że kobieta z dzieckiem weszła do autobusu po sygnale ostrzegawczym, w trakcie zamykania drzwi. Tłumaczył, że z powodu zasłoniętych lusterek nie widział momentu wejścia pani Katarzyny i jej dzieci do autobusu.

Monitoring z autobusu

Zarządu Transportu Zbiorowego udostępnił nam nagranie z monitoringu. Wynika z niego, że kobieta z dziećmi dobiegała do autobusu i weszła po sygnale zamknięcia drzwi. Drzwi autobusu rzeczywiście uderzyły chłopca, lecz nie w szyję a w ramiona. Po napotkaniu „przeszkody” czujniki w drzwiach zadziałały poprawnie i ponownie się otworzyły.

Tak wyglądał moment wejścia pani Katarzyny z dziećmi do autobusu:

 

Z zabezpieczonych materiałów z monitoringu mogliśmy również odsłuchać wymianę zdań między kierowcą, a oburzoną jego zachowaniem pasażerką. Kobieta wykrzyczała m.in. w kierunku kierowcy „Ch.. nie widzi”.

W reakcji na to, kierowcę poniosły nerwy.

- Kur... ja jestem dwie minuty po opóźnieniu. Wysiądź se kobieto, wysiądź, ja cię nie biorę - odgryzł się kierowca.

Zaraz po tym pani Katarzyna powiedziała, że „nie będzie jechać z frajerem” i razem z dziećmi opuściła autobus.

Dyrektor ZTZ: zachowanie kierowcy niewłaściwe

Łukasz Kosobucki – dyrektor rybnickiej komunikacji miejskiej całą sytuację podsumowuje tak:

- Pasażerka wraz z dwojgiem dzieci dobiegała do autobusu i zaczęła wsiadać po rozpoczęciu zamykania drzwi. W momencie, gdy drzwi dotknęły ramion chłopca natychmiast się otworzyły, czyli zadziałały właściwie. Chłopak o własnych siłach wszedł do autobusu. Następnie doszło do „pyskówki” pomiędzy kierowcą a pasażerką. Przyznaję, że kierowcę poniosły nerwy i jego zachowanie było niewłaściwe, za co przepraszam – mówi nam dyrektor ZTZ.

A co Wy sądzicie o całej sytuacji?

Oceń publikację: + 1 + 147 - 1 - 3

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (10):
  • ~Franca77 2021-08-23
    17:27:03

    66 29

    Szkoda że "matkę"która przed sobą wciska niemowlaka ciężko dostrzec.:(

  • ~AnnaKatarzyna 2021-08-23
    17:56:44

    Mama wciska dziecko do autobusu po sygnale ostrzegającym i drzwi zamykaja się na jego głowie? Kto by pomyślał że coś takiego może się zdarzyć?! To autobus jest tylko niemyslaca maszyna? Nie ma żadnego zabezpieczenia chroniącego te slodkie bombelki? Jakiegos czujnika, który wyczuje ze biegnie matka polka z dziecmi?
    A tak na poważnie to rozumiem, że częstotliwość z jaką jeżdżą autobusy wymusza taka despercje. Ale do jasnej ciasnej, gdyby to moje dziecko spotkało to bym się pod ziemię zapadła że jesem tak lekko myślna i rezyduje zdrowie dzieci. Nigdy by mi nie przyszło do glowy zeby opieprzy kierowcy, który ma tylko parę oczu.
    Ludzie to wy odpowiadacie za swoje dzieci a nie wszyscy wokół was.

  • ~maxobob 2021-08-23
    19:06:17

    226 6

    Do żadnego środka transportu publicznego nie wskakuje się po sygnale odjazdu!!!! tym bardziej z dziećmi, widać wyraźnie jak to było. A teraz pomyślmy- czy kierowca nie miał prawa się zdenerwować??? jak by tak naprawdę doszło do nieszczęścia, to co by z nim zrobiono jaki stres jakie życie by miał . o co ta matka polka miała pretensje???Jak by głupota umiała fruwać, to by była gołębicą. Cytując klasyka .

  • ~DobryK 2021-08-23
    19:23:33

    190 2

    XZDDDD a jak mówiłem pod pierwszym artykułem że ta historia to bujda na resorach bo drzwi w autobusie same sie otwieraja gdy wykryja przeszkode to dostałem bombę minusów xD

  • ~Ada Czech 2021-08-23
    20:32:01

    208 3

    Czyli pasażerka może kierowcę od ch.. wyzwać i nie ma problemu, ale jeśli kierowca odpowie: "Wysiądź se kobieto", to wtedy zachowuje się niewłaściwie.

  • ~Fenrir 2021-08-23
    21:14:17

    156 4

    I teraz kierowca powinien wziąć prawnika i zrobić babsku z 4 liter jesień średniowiecza w sądzie.

  • ~Abisall 2021-08-23
    21:16:07

    152 4

    Ciekawe czy pani Katarzyna przeprosi.
    Bo jak słychać to ona zwyzywała kierowcę słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, ona przedstawiła całą sprawę w mediach jako atak chamskiego kierowcy na bogu ducha winną matkę z dzieckiem...
    Niestety, ale jak widać kierowca ma brać na na zimno wyzwiska i udawać że mu coś do ucha wpadło, bo jego szefostwo uzna że jakakolwiek inna niż potakiwanie reakcja będzie "niewłaściwa"

  • ~stam55 2021-08-23
    23:46:18

    125 4

    typowa roszczeniowa mamuśka,pełno takich,potrafią tylko mordę drzeć

  • ~Lateks 2021-08-24
    07:22:48

    8 137

    Nie rozumiem za co ta kobieta ma przepraszać? Za to że kierowca ma dwie minuty opóźnienia i nie czeka aż wszyscy zdążą wejść do autobusu? Czy też za to że drzwi ściskają jej dziecko ?
    "Zasłonięte lusterka" hmmm ciekawe że jedni kierowcy autobusów widzą co się dzieje na drodze, a inni to nawet w te lusterka nie próbują spojrzeć i spychają samochody znajdujące się obok autobusu. I wiem że należy umożliwić wyjeżdżającemu z przystanku autobusowego włączenie się do ruchu. Ale najpierw taki kierowca powinien zasygnalizować ten manewr a potem jeśli ma taką możliwość to dopiero ruszać.

  • ~hub381 2021-09-11
    09:26:40

    2 0

    Ludkowie kochani ! Kierowca też człowiek i jezdzi w upale i mrozie.
    Też trzeba mieć trochę zrozumienia. Ta pani z tym dzieckiem na pewno nie wracała z pracy ,jeno leżała na plaży... I po co ta rozróba ?

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy jesteś za autonomią dla Śląska?




Oddanych głosów: 1232