zamknij

Wiadomości

Chcesz głosować korespondencyjnie? Śpiesz się!

2020-06-15, Autor: bf

Czas mija. Tylko do jutra wszyscy wyborcy mają szansę zgłosić swój zamiar głosowania korespondencyjnego. Jak to zrobić? Czytajcie.

Reklama

Przypominamy, że zamiar głosowania korespondencyjnego może być zgłoszony:

- do 16 czerwca 2020 r. – przez wszystkich wyborców;

- do 23 czerwca 2020 r. – przez wyborców podlegających w dniu głosowania obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych (w rozumieniu ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi);

- do 26 czerwca 2020 r. – przez wyborców, którzy rozpoczęli podleganie obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych po 23 czerwca 2020 r.

Zgłoszenie przez wyborcę zamiaru głosowania korespondencyjnego będzie dotyczyło również głosowania w II turze.

Zgłoszenie może być dokonane:

- ustnie, tj. bezpośrednio w Wydziale Spraw Obywatelskich UM, po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie: 32 43 92 178 lub 32 43 92 160

pisemnie - wniosek zamieszczony poniżej można wydrukować i po wypełnieniu przesłać za pośrednictwem Poczty Polskiej lub złożyć w skrzynce podawczej zlokalizowanej w budynku Urzędu Miasta Rybnika przy ul. Miejskiej w godzinach pracy Urzędu Miasta,

- za pośrednictwem usługi udostępnionej na platformie e-PUAP.

Kontakt telefoniczny: 32 43 92 308.

Pobierz wniosek:

Wzór zgłoszenia zamiaru głosowania korespondencyjnego

Wzór zgłoszenia zamiaru głosowania korespondencyjnego

Ważne!

- Ustne zgłoszenie nie jest równoznaczne z telefonicznym zgłoszeniem zamiaru głosowania korespondencyjnego. Nie ma prawnej możliwości telefonicznego zgłoszenia głosowania korespondencyjnego.

- Nie ma możliwości dokonania zamiaru głosowania korespondencyjnego na pośrednictwem poczty elektronicznej e-mail. Służy do tego usługa udostępniona przez Ministra Cyfryzacji na platformie e-PUAP.

- Wskazany w zgłoszeniu zamiaru głosowania korespondencyjnego adres na który ma być wysłany pakiet wyborczy, musi być adresem z obszaru gminy, w której wyborca jest wpisany do spisu wyborców.

Wartościowy artykuł? Cieszymy się! Jesteśmy niezależnym medium, a nasi dziennikarze codziennie starają się przedstawiać Ci rzetelne informacje. Jeśli doceniasz naszą pracę, możesz nas wesprzeć. WSPIERAJ NAS! »

Oceń publikację: + 1 + 7 - 1 - 4

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~Tuuniaa 2020-06-15 11:11:40

  Czyli starsza osoba dla której profil zaufany to abstrakcja i tak musi wyjść z domu, wsiąść w autobus i doczłapać się do Urzędu Miejskiego, a potem na pocztę. Komisja Wyborcza blisko domu to chyba jednak bezpieczniejsza opcja.

  16 2
 • ~Bożena Sok 2020-06-15 11:28:49

  Każdy powinien mieć możliwość głosowania przez internet przez profil zaufany i od razu 5 minut po wyborach znane wyniki zero fałszerstw czy głosów nieważnych i duza frekwencja a do tego wybory 2 dniowe ale to nikomu nie jest na rękę z lokalami otwartymi do 22 żeby wracający z majówek też mogli zagłosować

  11 6
 • ~ 2020-06-15 19:21:46

  Bozena, ale gdyby głosowanie bylo przez internet, to by znacznie zwiekszylo szanse na przegrana Pandudy, bo jego elektorat niekumaty. A nie o to przeciez chodzi, prawda?

  4 4

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy potrafimy ze sobą rozmawiać mimo różnic w poglądach?
Oddanych głosów: 1352