zamknij

Wiadomości

Były znaki, już ich nie ma. Jak będziemy w końcu jechali ul. Rybnickiego?

2019-03-18, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Wracamy do tematu zmiany organizacji ruchu na ul. Rybnickiego. W miniony piątek zniknęły nowe znaki drogowe zakazujące skrętu w tę ulicę od strony Cmentarnej. Czy to oznacza, że rybnicki magistrat zrezygnował z wprowadzenia zmian w tym miejscu?

Reklama

Przypomnijmy, w piątek pisaliśmy o zmianie kierunku ruchu na jednokierunkowej ul. Franciszka Rybnickiego. Znaki drogowe na ul. Cmentarnej informowały o zakazie skrętu w tę ulicę. To oznacza, że drogą mogły poruszać się tylko te pojazdy od strony dawnego gimnazjum. Więcej przeczytacie >>Ul. Rybnickiego „odwrotnie jednokierunkowa”. O co chodzi?<<

Jak się okazuje, w tym temacie pojawił się nowy wątek. Fanpage Stop dyskryminacji kierowców samochodów w Rybniku informuje, że ekipa RSK usunęła znaki drogowe zakazujące skrętu w ulicę Rybnickiego. - Wczoraj po południu znaki zostały zdjęte. Na dowód zdjęcie i film (jakość średnia, ale widać brak znaku i ekipę RSK demontującą drugi od strony Gliwickiej) – czytamy.

 To jak w końcu będzie? Czy rybnicki magistrat zrezygnował z wprowadzenia zmian? Lucyna Tyl z biura prasowego UM Rybnik zaznacza - miasto nie wycofuje się z planowanej zmiany organizacji ruchu. – Zostaje ona jedynie nieco przesunięta w czasie. Ustawione w ubiegłym tygodniu znaki zostały tymczasowo zdjęte, by nie wprowadzać kierowców w błąd (mimo że były zasłonięte). Nowa organizacja ruchu na ul. Rybnickiego zostanie wprowadzona wraz z poprawą i stabilizacją warunków pogodowych – tłumaczy.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 45

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (9):
 • ~JulianUrsynNiemcewicz 2019-03-18 13:20:52

  To może niech będzie jednokierunkowa w dni parzyste, ale z wyłączeniem wtorków, odwrotnie jednokierunkowa w dni nieparzyste bez piątków i niedziel przypadających po parzystych sobotach zaś w pozostałe dni do 12tej odwrotnie jednokierunkowa, zaś po 12tej odwrotnie do odwróconej wcześniej jednokierunkowości.
  I jeszcze bym dodał naprzemiennie przeciwstawny kontrpas dla rowerzystów.

  209 4
 • ~goliat 2019-03-18 13:22:00

  ...."Nowa organizacja ruchu na ul. Rybnickiego zostanie wprowadzona wraz z poprawą i stabilizacją warunków pogodowych – tłumaczy. "
  Tłumaczenie na najwyższym poziomie, co ma pogoda do organizacji ruchu ??? Czy w UM jest alkomat? za kogo Wy nas macie w tym UM. Po takim tłumaczeniu chyba bym się pod ziemię zapadł.

  175 4
 • ~stam55 2019-03-18 13:39:34

  tłumaczenie zaczerpnięte z filmów Barei

  145 3
 • ~ 2019-03-18 14:08:00

  Skoro miasto już tak namieszało i choćby nie wiem co, to zapewne się z tej głupoty nie wycofa, to proponuję iść krok dalej.
  Zamienić kierunek ulicy Brudnioka (wjazd w Brudnioka od Gliwickiej), wyjazd na Gliwicką poprzez ulicę Cegielnianą (z ewentualną w przyszłości sygnalizacją na skrzyżowaniu - Gliwicka - Cegielniana - Piasta).
  Wyjazd z Cegielnianej jest na tyle szeroki, że bez problemu zmieści się tam prawoskręt i lewoskręt.

  37 9
 • ~JulianUrsynNiemcewicz 2019-03-18 14:44:26

  ~mdark
  Z całym szacunkiem, ale koncepcja brnięcia w głupotę w nadziei dojścia do mądrości, mimo urokliwych heglowskich proweniencji, jest raczej błędną strategią.

  72 2
 • ~bartezz 2019-03-18 16:53:24

  No przecież tych wypocin to się słuchać już nie da!!! kompromitacja i niekompetencja na najwyższym poziomie!!!

  41 2
 • ~morał 2019-03-18 18:49:24

  Jak tak zrobią, nie tylko ja zagłosuję w następnych wyborach na innych, byle nie na tych co chyba w Rybniku nie mieszkają...zdrajcy.

  20 1
 • ~ 2019-03-18 18:50:13

  Kazoo a Ty co, prawo jazdy masz z Laysów? Ile wynosi NDP w terenie zabudowanym jeśli znaki nie stanowią inaczej?

  ~mdark generalnie koncepcja o tyle słuszna, co chyba utrudniająca życie- teraz jest możliwy przejazd Brudnioka- Na gorze - Mikołowska - Żory/Przegędza). W Twojej koncepcji chcąc wyjechać z parkingu na Brudnioka/G1/Plazy albo trzeba będzie jechać przez Wyzwolenia albo z powrotem Gliwicką w dół... Więc ja raczej bym widział światła właśnie na Brudnioka niż na Cegielnianej.

  Z drugiej strony, żeby rozwiązać ten supeł komunikacyjny należało by się zastanowić całościowo nad układem ulic i jak ten ruch przekierować na drogi pełniące role obwiedni, ale wymaga to czegoś więcej niż wymalowanie kontrapasów czy zmiana kierunku jednej ulicy, nawet w dobrą pogodę.

  9 7
 • ~secretkey 2019-03-18 19:22:34

  @Patp Ewentualna sygnalizacja na skrzyżowaniu Gliwicka - Cegielniana - Piasta załatwiłaby też problem utrudnionego skrętu w lewo z Piasta w Gliwicką. Pytanie czy nie blokowałaby Gliwickiej od ronda. Przejazd Brudnioka - Na górze - Mikołowska - Żory/Przegędza i tak jest utrudniony po likwidacji pasa do skrętu w lewo z Brudnioka w Gliwicką.

  3 6

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Zbliżają się wybory prezydenckie. Zagłosujesz na:Oddanych głosów: 6148