Bokserska sobota w Boguszowicach. Rybnik najlepszy drużynowo!

2015-03-23, Autor:
W sobotę w hali MOSiR-u w Boguszowicach zostały zorganizowane dwa turnieje bokserskie.

Pierwsze zawody, które odbyły się w Boguszowicach, to Międzynarodowy Turniej Bokserski o Puchar Dyrektora MOSiR-u. W imprezie wzięło udział 82 uczestników z 25 klubów, m.in. z Czech, Krakowa, Nowego Sącza i Śląska.

Drużynowo pierwsze miejsce zdobyli pięściarze z Rybnika, przed Góralem Żywiec i Katowicami. Swoje walki wygrali młodzicy Dawid Siedlecki (waga 44,5kg), Szymon Skorupa (40 kg), Rafał Paszenda (46 kg), kadet Daniel Skorupa (57 kg), młodzieżowiec Dawid Pierchała (56 kg) oraz Radosław Gosiewski (69 kg) i Michał Wojdan (69 kg). Swoje walki przegrali Rafał Wyrobek z mistrzem Polski Kordianem Wyciszkiewiczem, Artur Skorupa z mistrzem Czech – Plachetką oraz Adrian Wróblewski z Gołuchem z Żywca. W ringu naszym zawodnikom sekundowali Zbigniew Gąsiorowski i Wojciech Podgórny.

W tym samym dniu w Boguszowicach odbył się także mecz siódmej kolejki Interligi: Śląsk Rybnik vs. DTJ Prostejov. Spotkanie zakończyło się remisem 8:8. Bardzo dobrze spisali się rybniczanin Sebastian Konsek (wicemistrz Polski juniorów) pokonując 3:0 Ondreja Schildera oraz Mateusz Polski (mistrz Polski młodzieży) wygrywając 3:0 z Hano Aperjanem. Swoje walki w stosunku 2:1 zwyciężyli Mateusz KowalczykKamil Bednarek.

Obecnie zawodnicy RMKS-u przygotowują się do mistrzostw Śląska, które w czwartek rozpoczną się w Sosnowcu.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0