Boks: trzech pięściarzy RMKS-u z tytułami mistrzów Śląska

2015-03-31, Autor:
W Sosnowcu odbyły się mistrzostwa Śląska w boksie. W imprezie wzięło udział siedmiu pięściarzy RMKS-u Rybnik. Pięciu z nich wróciło z medalami.

Wśród kadetów mistrzem Śląska został Daniel Skorupa (57 kg), który w finale już w II rundzie pokonał przez techniczny nokaut Adriana Maternę z Gierałtowic. Złoty medal wywalczył również młodzieżowiec Dawid Pierchała. W finale kategorii wagowej do 56 kg wygrał on na punkty z Michałem Rosą z Jaworzna. Trzecie mistrzostwo Śląska wywalczył dla Rybnika inny młodzieżowiec, Sebastian Konsek (64 kg), który w finale nie dał szans Szymonowi Białasowi z Tych. Finaliści automatycznie zapewnili sobie start w tegorocznych mistrzostwach Polski.Wicemistrzem Śląska w wadze do 69 kg został młodzieżowiec Radosław Gosiewski, który po bardzo emocjonującym pojedynku przegrał w finale z najlepszym zawodnikiem mistrzostw, Oskarem Materą. Po przegranym półfinale trzecie miejsce przypadło w udziale Karolowi Kostce.

Zawodnikom w ringu sekundowali Anatol Jakimczuk, Wojciech Podgórny i Zbigniew Gąsiorowski.
Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 0