Boks: RMKS Rybnik najlepszy w Boguszowicach

W hali sportowej w Rybniku-Boguszowicach odbył się 19. Międzynarodowy Turniej Bokserski o Puchar Dyrektora MOSiR-u Rybnik.

W zawodach wystartowało 76 zawodników z 16 klubów, w tym trzy ekipy z Czech, a także z Wrocławia, Białegostoku i Warszawy. Ze względu na aurę wiele klubów nie dojechało na zawody z Polski i Słowacji.

Stoczono 34 pojedynki. Każdy zawodnik otrzymał medal, dyplom i nagrodę rzeczową.

Drużynowo wygrał RMKS Rybnik (51 punktów). Na drugim miejscu był MOSM Tychy (38 punktów), a na trzecim – BC Ostrawa (38 punktów).

Punkty dla Rybnika zdobyli seniorzy Sebastian Konsek pokonując na punkty Jakuba Laskowskiego z Bytomia oraz Daniel Skorupa, który wygrał na punkty z Dawidem Posiłkiem z Tychów. Młodzik Dawid Ruciński pokonał Jakuba Kozieła z Jastrzębia. Kadet Artur Skorupa miał pecha, ponieważ do ringu nie wszedł jego rywal, David Horwat. Junior Szymon Skorupa po ładnej walce pokonał na punkty Sebastiana Ostaszewskiego z Białegostoku, a Paweł Masternak Jędrzeja Młynarskiego z Katowic. Punkty dla Rybnika zdobyli jeszcze Anna Pierchała, Paweł Mateja, Oliwia Buchta i Patryk Sobik.

Przed turniejem medaliści Pucharu Polski, mistrzostw Polski i mistrzowie Śląska z Rybnika otrzymali od sekcji puchary, a od miasta upominki, które wręczali wiceprezydent Rybnika Piotr Masłowski, przewodniczący Rady Miasta Rybnika Jan Mura, dyrektor MOSiR-u Rafał Tymusz i wiceprezes RMKS-u Anatoli Jakimczuk.

Gościem specjalnym imprezy był Zbigniew Raubo.