Boks: RMKS najlepszy w turnieju o puchar prezydenta

2013-10-30, Autor:
W hali sportowej w Boguszowicach odbył się już XIII Międzynarodowy Turniej Bokserski o Puchar Prezydenta Miasta Rybnika im. Józefa Cyrana.

W imprezie wzięło udział 87 zawodników z 21 klubów ze Słowacji, Czech, Kosowa, Irlandii i Polski.

Najmłodszym zawodnikiem turnieju był młodzik z Rybnika, Rafał Paszenda. Za najlepszego pięściarza uznano reprezentanta Słowacji w wadze 75 kg, Roberta Racza. Najlepszym juniorem turnieju został aktualny mistrz Polski w wadze do 60 kg, Karol Kostka z Rybnika. Najlepszym kadetem okazał się Szymon Kajda z drużyny Jawor Jaworzno. Za najlepszego młodzika uznano Dawida Siedleckiego (waga 34 kg) z Rybnika.

Drużynowo pierwsze miejsce wywalczyli gospodarze. Pięściarze RMKS-u Rybnik zdobyli 72 punkty. Tuż za nimi, z 67 oczkami, uplasowali się zawodnicy ze Słowacji. Na trzecim stopniu podium stanęły drużyny z Jaworzna i Knurowa (po 38 punktów).

Punkty dla RMKS-u zdobyli: Dawid Siedlecki, Rafał Paszenda, Fabian Szmid, Damian Piwowar, Dawid Pierchała, Karol Kostka, Sebastian Konsek, Adrian Wróblewski, Radosław Gosiewski, Błażej Lutka i Mariusz Lutka.

Rybnickim zawodnikom w ringu sekundowali Zbigniew Gąsiorowski i Wojciech Podgórny.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0