Boks: rekordowa ilość pięściarzy

2011-04-07, Autor:
W hali sportowej w Boguszowicach odbył się XII Turniej Bokserski o Puchar Dyrektora MOSiR. W turnieju drużynowym wygrał RMKS Rybnik.

Oficjalnego otwarcia zawodów turnieju bokserskiego w Boguszowicach dokonał dyrektor MOSiR-u, Rafał Tymusz. W imprezie zawodach udział wzięła rekordowa liczba zawodników. Do walki stanęło 129 pięściarzy z 27 klubów. Wśród nich byli również zawodnicy z Czech. W czasie turnieju stoczono 50 walk.

Drużynowo I miejsce zdobyli zawodnicy RMKS-u Rybnik, którzy zgromadzili 47 punktów. Na II miejscu turniej ukończyli pięściarze z Knurowa (35 punktów). Na ostatnim stopniu podium stanęli zawodnicy z Jawor Tim Jaworzno (27 punktów). Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Krzysztofa Kowalaka z RMKS-u (waga 46 kg, kadet), który w bardzo ciekawym i emocjonującym pojedynku wysoko na punkty pokonał Kacpra Zemczaka. Najmłodszym zawodnikiem turnieju okazał się Fabian Szmid z Rybnika. Obaj Ci zawodnicy otrzymali pamiątkowe statuetki. Punkty dla Rybnika zdobyli: Fabian Szmid, Gabriel Szmid, Krzysztof Kowalak, Sebastian Konsek, Dawid Pierchała, Błażej Lutka, Mariusz Lutka, Daniel Bartosik, Daniel Rutkowski, Rafał Rdzeń, Kamil Chyliński, Łukasz Kubiak. W ringu sekundowali im Zbigniew Gąsiorowski i Wojciech Podgórny.

Podczas imprezy rozegrano mecz I ligi młodzieżowej, w którym Śląsk Rybnik pokonał Gwarka Łęczna 16:13. Stoczono 10 regulaminowych walk. W pierwszej z nich (kat. 60 kg) Patryk Cichocki pokonał na punkty Michała Smerdla. Następnie Oskar Matera przegrał z Karolem Judin (46 kg), Karol Kostka przegrał na punkty 1:2 z Pawłem Mużyczukiem (52 kg), Daniel Balcerzak wygrał z Damianem Tymosz (57 kg), Grzegorz Tokarz wygrał z Patrykiem Runowskim (60 kg), Kamil Pierchała przegrał na punkty z Tomaszem Smerdlem (mistrz Polski), Szymon Białas pokonał na punkty Usmana Gatsultanop (60 kg). Dawid Białas wygrał z Grzegorzem Kowalczuk (64 kg), Damian Pasiek wygrał przed czasem w 2 rundzie przez rsc. z Danielem Soczyńskim (91 kg). W ostatniej walce meczu (waga do 64 kg) Mariusz Kaczmarczyk zremisował z Markiem Jędrzejewskim.

Gośćmi tych zawodów byli: Mistrz Olimpijski Marian Kasprzyk, Mistrz Świata Henryk Średnicki oraz pierwszy medalista Mistrzostw Świata Zbigniew Kicka, którzy wręczali nagrody za zwycięstwo zawodnikom wraz z dyrektorem Tymuszem.