Boks: pięściarze RMKS-u zdobyli wszystko, co mogli

2012-03-12, Autor:
Podczas Mistrzostw Śląska juniorów i kadetów w boksie zawodnicy RMKS-u Rybnik zdobyli sześć medali.

Po sukcesie Mateusza Mazika w Mistrzostwach Polski (czytaj więcej), bardzo dobry występ w Jaworznie zanotowali jego młodsi koledzy z RMKS-u Rybnik. Podczas Mistrzostw Śląska kadetów i juniorów wywalczyli oni komplet medali.

Ze względu na koszty do Jaworzna pojechało tylko sześciu pięściarzy z Rybnika. Postawiono na tych, którzy mieli szansę walczyć o medale. Wytypowani przez trenerów zawodnicy nie zawiedli i zdobyli wszystko, co mogli, czyli pięć złotych medali i jeden srebrny. Mistrzami Śląska kadetów zostali Krzysztof Kowalak (46 kg), Fabian Szmid (50 kg) i Sebastian Konsek (63 kg), natomiast wśród juniorów wygrali Karol Kostka (56 kg) i Błażej Lutka (75 kg). Ten ostatni wszystkie swoje walki wygrał przed czasem. Jedyny srebrny medal wywalczył Daniel Bartosik, który w finale wagi do 56 kg musiał uznać wyższość swojego klubowego kolegi, Karola Kostki.

W klasyfikacji drużynowej drużyna z Rybnika zdobyła srebrny medal. Wyprzedziła ją reprezentacja gospodarzy, która wystawiła większą liczbę zawodników.

Warto dodać, że kadrę szkoleniową sekcji bokserskiej RMKS-u tworzą Zbigniew Gąsiorowski, Wojciech Podgórny, Kamil Chyliński i Anatoli Jakimczuk.

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 1